Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еми крайно време беше - София ще взема мерки срещу замърсяването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Това е нова педерастия която са измислили герберастите. И в Бургас е така и дори още по-нагли са станали. Кола която дори досега е била регната в КАТ с катализатор и се препродава в същия град (Бургас) я бяха писали и подали към данъчното без катализатор. Ще те накарат да извадиш от сервиз някакво удостоверение... а то като идеш в сервиз те гледат като гръмнати. Това, че в КАТ работят пълни тъпанари е едно на ръка. На авера хондата в големия талон я бяха писали HONDA ASNORD.. колко малоумен трябва да си... и той не го видял веднага и ходи пак да се разправя да сменя талон и едва ли не него изкараха виновен тъпаците.
    Последна редакция от spark; 12.01.2018, 14:51.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #92
      Обикновено общината изисква бележка от сервиз, че колата е с наличен катализатор и това им стига.
      Но ако решиш, че не искаш да минаваш по този по-лесен път, то може да минеш и през по-трудния, като ги съдиш, че те нямат законово право (не са контролиращ орган) да изискват това нещо.
      Това означава, че аз трябва да доказвам на общината, че колата ми си има нещо с което е произведена.Колко нелепо само. Разбирам донякъде идеята. Много автомобили махат катализатори, дпф-и и т.н. и по-някаъв начин е необходим контрол. Но не е това начина. Понеже няма как да накараш, човек махнал си катализатора да го декларира (щот ще плаща повече)..общините ще решават проблема на лотариен принцип. Нещо от вида на "Оооо тая кола е на15+ години, значи няма катализатор". Безсилието при упражняане на контрол над граждани и в частност бизнеса с автосервизите, води то такива кретенски решения. При мен на фиата от 2 години наса данъка от 23лв ми стана 48лв. Честно да си призная...нз защо и по каква причина. Може да има нещо общо и с темата...
      ФИАТ- Пътят е само формалност
      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
      -----------------------------------------------------
      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

      Коментар


        #93
        Не ме учудва. При мен понеже много натагадък беше всичко ми сложиха предния номер наобрато!

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          #94
          Моя си е все 135лв. катализатор/некатализатор... А то не е ли вече така, декларацията едно време сам си я подавах ?
          Последна редакция от slav4o_vt; 12.01.2018, 22:39.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #95
            Цялата работа е една идиотщина,зависи някой идиот в кат какво е писал.Купих мазда 3 1,6д,но някой идиот в кат не е преписал чуждия талон,и се наложи да ходя в оторизиран сервиз за бележка кое евро е колата и има ли дпф и катализатор,разделих се с 30лв. и доста време
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #96
              Не че нещо ама катализатори има от доста време. Просто това е начин за събиране на пари, измислят се какви ли не щуротии само и само да измъкват пари от хората и това не е само в БГ. В един друг форум ги попитах като си плащат ЕКО седмична винетка от 30 евро да влизат във Виена с какво им подобряват въздуха. Определено няма машини които филтрират въздуха, просто качеството на въздуха зависи от това от къде духа вятъра, как духа и колко автомобила ще има.
              Та и тук е така, сега се чудят как да изкарат някой лев без да го казват в прав текст. Ако ще всички автомобили да са с най висок евро стандарт, докато улиците са изцяло в кал ще си е свинщина.
              Просто се огледайте какво става около блокове, странични улички и най вече строителни обекти.

              Коментар


                #97
                ПРЕДИ ГОДИНИ където живеех почистването на улиците беше доста често особено лятно време
                Там няма парно или газ и няма с какво друго да се топлим освен с ток или въглища и дърва.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #98
                  Те и в София ги миеха редовно преди доста години,но сега само ги метат и вдигат пушилка.И преди 20г. като се качиш на Витоша София не се виждаше,
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар


                    #99
                    Това означава, че аз трябва да доказвам на общината, че колата ми си има нещо с което е произведена.Колко нелепо само. Разбирам донякъде идеята. Много автомобили махат катализатори, дпф-и и т.н. и по-някаъв начин е необходим контрол. Но не е това начина. Понеже няма как да накараш, човек махнал си катализатора да го декларира (щот ще плаща повече)..общините ще решават проблема на лотариен принцип. Нещо от вида на "Оооо тая кола е на15+ години, значи няма катализатор". Безсилието при упражняане на контрол над граждани и в частност бизнеса с автосервизите, води то такива кретенски решения. При мен на фиата от 2 години наса данъка от 23лв ми стана 48лв. Честно да си призная...нз защо и по каква причина. Може да има нещо общо и с темата...
                    То идеята е не само да присъства,а и да работи коректно.Не знам да има 15+годишна кола която да успее да покрие евронормите с които излизат от завода.Всички хора който изгърмяха със свалени катализатори кои ще ги компенсира и каква е гаранцията че няма да ми го свали някои,след като няма никакъв контрол при изкупуването им
                    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                    EX.Fiar Ritmo 105TC

                    Коментар


                      slav4o_vt написа: Преглед на мнението
                      Моя си е все 135лв. катализатор/некатализатор... А то не е ли вече така, декларацията едно време сам си я подавах ?
                      Разцъкай калкулатора. Тези над 101кс нямат разлика от катализатора. При ниските (100лв) има значение.

                      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                      Коментар


                        Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                        Разцъкай калкулатора. Тези над 101кс нямат разлика от катализатора. При ниските (100лв) има значение.
                        М-ммда, знам за това. Мисълта ми беше, че не ущетявам общината, като съм махнал катализатора Браво 103к.с. Даже ако пишеше, че нямам катализатор, сега никой нямаше и да ми го търси. То всъщност не зная влезе ли реално в сила нещо ?
                        FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                        FIAT Punto sx 75 '94

                        Коментар


                          Коли до 2004 имат 10 пъти по големи норми за замърсяване от колкото след това
                          Ама не всеки може да бракува колата и да си купи нова па дори и електро .
                          Тези с газ и метан също замърсяват доста по малко -
                          Има 2-3 мерки и въздуха ще стане по чист
                          1.Засаждане на дървета --това нито един прсевдо еколог не предлага
                          2.Намаляване цената на газта та да може по къщите да не ползват въглища и дърва.

                          Предложения от който не виждам смисъл
                          1 Общината обмисля да вдигне цената на синя зона в това не виждам никакъв смисъл освен че ще преместят проблема от центъра по другите квартали.
                          Последна редакция от kluchar; 13.01.2018, 20:57.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            Намерих къде е проблема
                            http://shmoko.bg/?p=3428
                            Click image for larger version

Name:	800_914z36q8v2fnka-300x225.jpg
Views:	1
Size:	23,4 KB
ID:	2095298
                            в талона на (V.9) има само *** и не е записано че е Euro 3. Аз не знам дали така се води, но катализатора е на лице. Сега остава да разбера има ли Euro 2/1, което пак да е с катализатор, и дали моята кола се води Euro 2 например, което примерно не влиза в условията за -50% данък, или се води Euro 3 и в КАТ не са разбрали и затова има ***.

                            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                            Коментар


                              Ето
                              Данъчни облекчения

                              Предвидени са данъчни облекчения за:

                              - превозние средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства и несъответстващи на екологичните категории „Евро 3", „Евро 4", „Евро 5", „Евро 6" и „ЕЕV" - данъкът се заплаща с от 20 до 40 на сто намаление по решение на общинския съвет;
                              - превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл. и съответстващи на екологичните категории „Евро 3" и „Евро 4" - данъкът се заплаща с 50 на сто намаление;
                              - превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл. и съответстващи на екологичните категории „Евро 5" и „Евро 6" - данъкът се заплаща с 60 на сто намаление;
                              - автобусите, товарните автомобили, влекачите за ремарке и седловите влекачи с двигатели, съответстващи на екологични категории „Евро 3" и „Евро 4" - данъкът се заплаща с 40 на сто намаление;
                              - автобусите, товарните автомобили, влекачите за ремарке и седловите влекачи с двигатели, съответстващи на екологични категории „Евро 5", „Евро 6" и „ЕЕV" - данъкът се заплаща с 50 на сто намаление;
                              - автобуси, извършващи обществен превоз на пътници по редовни автобусни линии в градовете и слабонаселените планински и гранични райони, които се субсидират от общините - данъкът се заплаща в размер 10 на сто от определения размер, при условие, че не се използва за други цели.

                              Екологичните категории се удостоверяват чрез предоставяне на документ, от който е видно съответствието на превозното средство с определената от производителя екологична категория.
                              В Autodata колата се води Euro 3 https://www.auto-data.net/en/skoda-o...utomatic-29331
                              къде другаде мога да проверя това дали е вярно?

                              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                              Коментар


                                Любчо, на моята там пише EURO2, а отгоре над него срещу триъгълничето МЕХАНИЧНО/MECHANIC. Сам можеш да видиш какво показва триъгълничето, на гърба на талона. Така, че не се учудвай много как ги пишат
                                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                                FIAT Punto sx 75 '94

                                Коментар

                                Working...
                                X