Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2017

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Първо като че ли имаше избутване от страна на Фетел. Затова и Верстапен излезе с цялата си кола извън очертанията на пистата и само това че зоната беше с асфалт помогна да няма катастрофа. Стана ми странно, но нямаше никаква реакция от рейс контрола. А ако имаше нещо нередно си мисля че Фетел щеше да вдигне шум до небето. А такава реакция не видяхме от негова страна
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #17
      Съгласен с колегата по-горе!
      Мисля, че беше "състезателен инцидент" ... както обичат да казват, защото преди това Фетката го "изтегли" към зоната за сигурност. Най-ме е яд обаче, че след като успяха така добре да прескочат летящият холандец, не съумяха да настигнат първите и още повече, дори с риск да направят втори бокс с ултрамеки?! Тогава биха размазали всички в челото при условие, че проблеми с гумите имаха всички.

      А още повече ме е яд на Фетката за неговите нерви и непрофесионално отношение към състезанието ... да бе си завършил състезанието в Баку и после като иска да му тресне един на хамстера ... голяма глупост сътвори. Дори неволно да е, както си мисля, просто бе непростима тъпотия.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #18
        Говоря за втората част от маневрата където Макс направо го изблъска от завоя. 2010 Кубица на същото място изтласка Алонсо и последва наказание. https://www.youtube.com/watch?v=pJXQXYapdxA
        За първата част от маневрата е все едно да наказват в Бахрейн на 3ти завой. До сега не съм видял наказание за такова изтласкване в завой с алфалтирана сейфти зона, което се прави почти при всяка маневра. Сигурно защото защитаващия позиция не остава в неизгодна позиция.
        За Баку това беше ужасно тъпо. Тъкмо преди старта си мислех, че Фетел прави перфектен сезон до момента, но там сбърка. Въпреки, че самия случай се преекспонира много. На Квят маневрите винаги водят до отпадане на пилоти, а не се шуми толкова.

        П.П. Реакция от страна на Фетел няма, понеже след всички случи най-добре е да си мълчи и да кара
        Последна редакция от Kay_; 19.07.2017, 15:18.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #19
          ... Тъкмо преди старта си мислех, че Фетел прави перфектен сезон до момента, но там сбърка. Въпреки, че самия случай се преекспонира много. На Квят маневрите винаги водят до отпадане на пилоти, а не се шуми толкова.
          П.П. Реакция от страна на Фетел няма, понеже след всички случи най-добре е да си мълчи и да кара
          И пак, и пак ... Себ направи шантава маневра?! Въпреки, че не би могъл да следи къде е Кими, можеше да спести натиска точно в първият завой.
          Кими трябваше да е с максимално изнесен болид в ляво и когато изпревари Макс, да завие в ляво. В началото мислех, че Кими е виновен, но според мен затварянето на подхода към първият ляв завой от страна на Фетел бе много пресилено.
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            #20
            Да ти кажа, нз. Опитвах се да погледна изцидента през призмата и на тримата и ми изглеждаше логично всеки от тях да се намира там където му е мястото, но уви инцидент. От една страна Кими стартира перфектно и нямаше нужда да се дръпва, Фетел направи маневрка с която да затвори втория (нещо което всеки пилот прави).

            https://www.youtube.com/watch?v=MmVyfTUCbNU&t=25s

            Фернандо 2010 направи абсолютно същата затваряща намевра, но нямаше трета кола.

            https://www.youtube.com/watch?v=czHPM0UjLNc&t=107s

            Виж тук, стопирай на 1:28; 1:29; 1:30. Макс първо тръгва към Себ и после осъзнава, че другото Фиат ще го мине и трябва да затваря Кими. При стопиран кадър на 1:29 се вижда колко далеч е още Себ спрямо Макс, който вече е мн близо до Кими....
            От тримата единствения, който имаше какво да губи беше Фетел и трябваше да внимава повече. Последно време забелязвам много моменти в който Себ не гледа какво се случва на момента, а мисли за цялата картина, но ако изпуснеш това което се случва сега и става мармалад. Ясно е, че се търсеше максимален резултат при условие, че имаше реална възможност Хамилтън да завърши 4-5.
            Може би и тримата имаха вина, понеже и стопираните кадри от анализа на Скай не са много точни, понеже това става за секунди и трябва да се реагира моментално.
            Моето мнение е, че от тримата Макс се оказа отзад и трябваше да намали...бтв, точно преди инцидента от ондорд камерата му се чуваше, че пусна газта, но беше късно. В Италия Хамилтън така затвори Строл и младия Ланс върна газта въпреки,ч е направи по-хубав старт от Люис. Ако вместо Макс там беше Алонсо, Хамилтън, Рикадо - нямаше да има инцидент. Въпреки всичко продължавам да мисля, че съм малко пристрастен в случая (и афектиран) и се въздържам от крайни оценки и мнения. Ако Себастиан беше продължил направо след първи завой щеше да е 3ти, а Хамилтън 4ти зад него, но имаше цяло състезание напред да поправи това. Кими щеше да излезе пред Макс, всичко беше възможно. Но като се обърне каруцата пътища много....
            Най-много намаза Хамилтън - отпадане на Фетел, Кими, Макс, Алонсо, отделно проблем в скоростите за Рикардо и обезводнения Ботас, който е останал без вода. Понякога в спорта трябва и късмет. Все още нищо не е загубено, но вече титлата минава през отпадане на Хамилтън (Почвам да звуча като Алонсо вече...да чакам другите да отпаднат...хаха). Цялата стратегия на Фиат замина на кино след двойната 0-ла. Нищо, ще поживеем и ще гледаме.

            Приятно гледане н авсички

            П.П. Вижте на какво попаднах, бях забравил за това https://www.youtube.com/watch?v=g9JVmKUV8dA
            Последна редакция от Kay_; 19.09.2017, 16:12.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #21
              Ако на старта Фетел си беше стартирал безупречно и бе дръпнал един болид дължина, нямаше да се налага да прави защитна маневра ......от там нататък коментара е излишен.
              Истинския мъж се познава дори когато е гол!

              Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

              Коментар


                #22
                Ясно е, че титлата се изплъзва сериозно, но дано в Япония да няма проблеми, за да се види кой е Биг ин Джапан.

                https://vimeo.com/141685700
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #23
                  Време е да се затвори тая тема ... изпуснахме титлата!
                  Заради какво?
                  Питам вас и ще опитам да отговоря първи. За мен причината бе пилотската двойка. Не отричам че вина имат и самите Ферари, принципно те винаги се самопрецакват, както и успяват да направят невероятни състезания, но в случая бат Райко не бе съотборника, който е необходим. Никаква вътрешна конкуренция, никаква и състезателна злоба на пистата. Фетката пък, странно се пренави и направи непростими грешки. Това е, подари титлата си на оня артист Хам! Чесно, голям театрал е световният за 2017-та.
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #24
                    Според мен Ферари нямаха шансове тази година. Избрали са да "посторят" болид, който да е добър на само някои писти. Също така никога не са можели да мотивират двама пилоти. Винаги единия е бил поставян на 2-ро място. И то прекалено рано в сезона - още в Монако. И то в момент, когато Ботас вече бе победил веднъж.
                    На Фетел и Ферари не им е виновен Райконен. Фетел даже не е чак толкова добър, просто е нахален. В анализите на SKY много пъти се споменава, че Райконен посотянно/много често е бил тест пилот - изпробване на нови елементи/различни режими на двигателя и т.н.

                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #25
                      Аз съм на обратното мнение - Ферари имаха голям шанс тази година. Определено Мерцедес беше най-добре балансираната кола от към всички компоненти. Но проблемите на Ферари сами поредрешиха борбата за титлата при пилотите ( при конструкторите наистина нямаха шанс). Просто Хамилтън нямаше технически несполуки и Верстапен не беше близо до него ( с изключение на Мексико). В първата половина от сезона Хамилтън незнаеше къде се намира в Русия, Монако и Австрия. Тук дойде разликата със вторите пилоти, че в тези случаи Ботас взе две победи. Не искам да обидя Кими, но той няма постоянството на Фетел. Единствените грешки на Себастиан бяха в Баку и донякъде в Сингапур. Като В Канада макс му отнесе предното крило, в Англия спука гума, в Майзия старттира в дъното заради квалификацията, в Япония НЖК ни такова яко и в Мексико...малкото Холандско аки, затвори по брутален начин 2ри и 3ти завой.

                      Определено във Ферари виждат успех, когато имат пилоти 1 и 2. Съжалявам ама в средата на 90те години, колата беше неиздръжлива, но имаше скорост и Бергер и Алези не бяха на ниво Ферари. Когато в един пилот видимо има пилоти 1 и 2 почти винаги фенската маса застава зад №2, че е ощетяван и т.н. Но в повечето случаи това са пилоти, които може да са много добри, но не са шампиони. Примера е Рубенс - Масово, мразещите Ферари лежат на кълката, че тай изкарвал победите на Михаел...да, ама не. Какво направи Рубенс 2009 с Браун? В момента двойката Кими-Фетел е доста добра, понеже имат сходен стил на пилотиране и колата се развива в посока удобна и за двамата, докато с Алонсо - Маса/Кими нещата не бяха така и едното Ферари винаги се бореше в дъното на топ10.

                      И сега това, което ме проворика да напиша коментара - Думите на Стефанаки, че в Монако във ферари е имало отборни заповеди ( не го каза директно, но това се разбира). Това е една от най-добрите победи на Себастиан и то заради обиколките които успя да направи преди влизането си в бокса. Първо да попитам защо никой не обяснява, че Верстапен е пуснал Рикардо? Понеже и техните стратегии се разминаваха по същия начин. На Даниел беше същата като на Фетел. И за да не каже някой, че само говоря глупости...обяснявам.

                      Към 25 обиколка всички пилоти от топ 5 дават времена в диапазона от 1:16:500 до 1:16:900. Разликата между първия (кими) и петия( рикардо) е около 11-12секунди.
                      В 33 обиколка Верстапен влиза в бокса. Темпото леко е паднало с още+0,500, като разликата между Кими и вече 4тия Рикардо е около 7сек. Времената показват един спад в темпото на Кими и той за 2-3 обиколки даваше времена 1:17:700 и така разликата намаля.
                      Сега вече става интересното!!! В 34 обиколка Ботас влиза в бокса и така Рикардо става 3ти. Разликата е около 7 сек. Но Даниел дава време от 1:16:400, докато Кими дава 1:17:000. През цялото време Фетел стои на разстояние от +1,50+ до+2,500 от Кими. Демек темпото му е продиктувано от Финландеца.
                      Обиколка 35 Кими влиза в бокса. В този момент разликата между него и Рикардо е +6,700. Като веднага следващата обиколка Даниел прави обиколка за 1:16:100, а Фетел за 1:16:600. Демек, Фетел вдигна темпото с почти +0,500 спрямо Кими. Следващата обиколка Даниел и Фетел подобриха времената си с още -0,100
                      Две обиколки след излизането си от пита, Кими (вече с нови супер софт) направи обиколка за 1:16:200, което беше съизмеримо с Даниел и Себ. Също със Супер софт - Макс и Ботас даваха времена около 1:17:100. Което показва, че Кими хиче не се е бавел а си танискаше.
                      После дойдоха двете ключовеи обиколки 38 и 39. Където Фетел направи времена от 1:15:587/1:15:238, а Кими направи обиколки 1:16:100/1:15:600. Виждаш ли разликата? Себастиан с гуми на 40 обиколки направи две феновменални обиколки и точно там той спечели състезанието!!! Никой не му го е подарявал. Това е показно за перфектен мениджънт на гумите и измъкване на целия им живот точно когато трябва....стил М.Шумахер.

                      Кими до толкова нямаше темпо с ултра софт, че ако не го бяха вкарали в бокса, Ферари рискуваха Рикардо да ги прескочи и двамата.

                      За това, което масово всеки казва " Еее те в Монако накараха Кими да пусне Фетел" е умаловажаване на труда и таланта на Себастиан.
                      Ааа и за финал...ако се питате от къде го гледам това
                      https://www.youtube.com/watch?v=pDcw...wkvpvnwTYv99YN
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #26
                        Kay_ е абсолютно прав за състезанието в Монако, обиколките на Себ бяха уникални и времената го доказват! Всъщност, най-тънката част от състезанието е да уцелиш момента в който да караш на 101% с наличните гуми и при правилно позициониран болит, т.е. с чиста писта се получава това: перфектно време!
                        Във връзка с така удобните 1-ви и 2-ри, за оправдание на един успех или не успех искам да споделя следното: Ф1 съществува заради отборите, които участват в шампионата, а не заради някой пилот. Пилота е част от съответният отбор и реално за да се състезава, именно той трябва да се съобразява с отбора си, а не обратно. При един успешен модел: "1-ви + 2-ри", който между другото се изповядва от поне половината отбори на грида не виждам причина да го променят, още повече, че когато отбора печели с единият си пилот, косвено печеливш е и другият пилот. Разбира се накърнено е егото му и феновете му се ядосват, но при положение, че стратегията на отбора е тази и е ясна от години ... ? Няма как един нападател да пази вратата, а вратаря да финтира защитници ... малко тъпо сравнение, но достатъчно красноречиво.
                        А тази констатация на коментатори и вероятно много по-знаещи от мен, а именно: " ... че Райконен постоянно/много често е бил тест пилот - изпробване на нови елементи/различни режими на двигателя и т.н. ... " може би доказва ролята на всеки във Ферари: Райконен с опита си, а Фетката с амбицията, или да кажем ... нахалството си биха могли заедно да спечелят шампионата, но уви!
                        И последно, фен съм на Кими, на Себ се дразня много, че не реализира на 100% това което притежава.
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #27
                          М, да. Ф1 е отборен спорт. Освен двамата пилота и 100ната човека на пистата, в заводите има още 2000+ човека, които работят. Изобщо ръководенето на отделните звена в един отбор, че дори и само логистиката между фабриката и пистите е сериозно начинание и изисква уникално ниво на професионализъм. Това ме кара да напомня какъв хубав сезон направиха Форс Индия. Тази пилотска двойка им е много добра. Лично аз съм много доволен, че дадоха възможност на Естебан Окон да покаже какво може. Момчето пренесе на 100% това което показа в ГП3 и Формула 3, където с постоянство победи Лука Гиото и "Холандското аки". Честно да си призная....това е третия пилот, който искрено ми е харесвал след Шуми и Фетел. Окон е много бърз в квалификациите, в състезанието показва равномерно конкурентно темпо. В двубоите е умно агресивен и в защита и при атака....може би искам да го видя една идея по агресивен в атаките си. С две думи - момчето пилотира с главата си. И един ден стигне ли се до спора между него и Макс, аз 100% ще подкрепям Окон
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #28
                            Времената показват един спад в темпото на Кими и той за 2-3 обиколки даваше времена 1:17:700 и така разликата намаля.
                            Хубав анализ, но малко пристрастен.
                            Виж кои обиколки на Кими са с времена 1:17:700. Когато пред него бяха Бътън и Верлайн и малко по-късно Ериксон. После Фетел също дава по-слаби времена от Рикиардо +0,4сек, защото Ферарито е зад Ериксон. Има си логично обяснение за по-бавните обиколки в точно определен момент.

                            Ако пък се прочете анализа на Тото Волф след състезанието, където признава, че ферари са били недостижими в Монако, ще се разбере че Ботас се е състезавал с РедБул-ите а не с Ферарита. Та и той казва, че вкарването на Ботас веднага след Верстапен е реакцията срещу РедБул в опит да запазят третото място. И после според него абсолютно нелогичното спиране на Райконен, защото той няма смисъл да се защитава от Ботас. От Мерцедес са били изненадани от това решение, защото първия пилот влиза в бокса последен и излиза на "чиста" писта.

                            Пак казвам на Ферари не им е виновен Райконен. Проблемите са другаде, оправданията са с Райконен.

                            Ще завърша с един цитат на Райконен след състезанитето:
                            "Obviously they had reasons for it, but it is not up to me to answer. I can stop the car if I like [in the pits] as I am driving it, but we work as a team and if you don't believe what you have been told or how it works it will get very complicated."
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #29
                              Така е признавам, колкото и да искам да съм на 100% обективен, не ми се получава винаги. Разбирам, че трафика оказва влияние, но разликата между Кими и Рикардо падна от над 12сек до +6,7сек. Отделно нали и другите зад Кими трябваше да изпреварят Бътан и Верлайн. Реално когато Кими ги застигна разликата беше 10сек между него и Рикардо (около 26ок) и после когато и Рикардо ги изпревари (29), разликата беше 9 секунди. До 35 обиколка до влизането на Кими разликата падна +6,7, а трафик нямаше. В този диапазон между 39-35, Кими не даде нито в една обиколка по-бързо време от Даниел. Ферари рискуваха Рикардо да прескочи и двамата им пилоти, ако не бяха вкарали видимо по-бавния Кими. А ако Ботас не беше пред Макс...и двата РБ щяха да са заплаха. Не разбирам защо, когато си несъгласен с мен, по никакъв начин не коментираш времената, които направи Себ с гуми на 40+ обиколки?

                              Все пак всеки може да тълкува нещата както иска. Цитата на Кими е точно от след състезанието и не мисля, че е имал време да бъде запознат с телеметрията от състезателния си инженер. Аз не казвам, че на Ферари виновен им е Кими...даже защо изобщо трябва да има виновни? Мисля, че отбора направи много добър и силен сезон. Аз не харесах думите ти за подарената победа. Щот в Мерцедес още в Бахрей накараха Ботас на два пъти да пуска Хамилтън. До колкото помня Баку искаше от отбора Ботас да забави, за да може да атакува Себастиан.

                              Тото Волф и Ники Лауда, като кажат "Добър ден" и гледай нагоре. Позицията им цял сезон е на умрели лисици. Само обясняват колко бързи са Ферари и как те са в неизгодна позиция, понеже болида им бил " нервен". Мерцедес за сезон 2017 от 19старта до момента имат 14 пол-а и 10 победи....представям си ако не беше зле с нервите тая кола какво щеше да е. В същност знам какво е..в диапазона 2014-2017, за 78 старта имат 70пол-а и 61 победи. Това е най-силната доминация на отбор от както аз гледам Ф1 (1994). Това някакси остава на заден план.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #30
                                Мерц играеше много подло и хитро, със сигурност! Беше ми много смешно как се жалват за загуба на скорост, а в същото време печелят пол. Иначе , за протокола: аз казвам че Кими има вина, защото не е пилота, който беше. Дори в Лотус бе по-амбициан. Фен съм му, въпреки всичко ... просто ме е яд, че не успява да си събере обиколката за пол, Себ поне това прави ... понякога, като Мерц забравят за масленият бутон!?
                                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                                http://www.keepfighting.ms

                                Коментар

                                Working...
                                X