Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Забива нос" (глъхне) след 3000 оборота

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Забива нос" (глъхне) след 3000 оборота

    Здравейте
    От 1 седмица отново съм собственик на браво, но този път е 1.9jtd 2001 г. И имам проблем, смених маслото, филтри( горивен, маслен и въздушен), ремъци и ролки. Но проблема си остава- около 3000 оборота колата не е същата. Усеща се леко забиване и сякаш камион се закача в движение, няма го това ускорение преди тези 3000 оборота. Че ще ходя на диагностика е ясно, но поне ми подскажете какво да очаквам. Мерси предварително. Само да допълня, при запален двигател и вдигнат капак отпред под стъклото в дясно се чува едно свистене, като от смучене на въздух.


    Редактирано заглавие
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Едно чипосване и всичко ще си дойде на мястото.

    Коментар


      #3
      Говори на разбираем език. Проверявам течностите в двигатела редовно, чувами тропане ако има. Ама това нищо не ми говори.

      Коментар


        #4
        Прегледай си маркучите на турбото намери свистенето там може да е проблема.

        Коментар


          #5
          софтуерен проблем на около 2700 оборота.лекува се с ремап.иначе проверете да не е изпърдян и дебитомера

          Коментар


            #6
            Колега,ще трябва да почетеш из форума или на други места какво значи ремап,чипосване и т.н.
            Няма лошо че не знаеш,досега не си карал дизел с електронно управление.
            Успех!

            Коментар


              #7
              По-скоро е около 2900об. тази "дупка".
              Или поне на 2.4 JTD 130 к.с.
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                #8
                Обещавам, ще се поинтересувам повече, но утре един пич работещ основно с италиански автомобили ще ми сменя термостата и ще поговоря и с него за този проблем. След това ще пиша и за неговото мнение.

                Коментар


                  #9
                  Провери ватата на предния капак- да не запушва въздуховода на въздушния филтър.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Настройка на турбото. Това каза, че е направил и съм 6. А за термостата и парното, нямам думи.

                    Коментар

                    Working...
                    X