Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Патриотизъм или реализъм?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ФЕРАРИСТ написа: Преглед на мнението
    примерно една Германия може да няма море
    Е**си и географията дето си учил
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #32
      Курортно море.......тва че имат некво супер пристанище, не значи че имат море в морския смисъл.....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #33
        Море за плаж?При условие че имат приливи и отливи по няколко метра?Отлива е грозна гледка.
        Сега по темата ,малко съм раздвоен,не всичко българско е най добро,ама е българско,ама не всичко е най добро и т.н.

        Откакто промениха форума нещо не ми харесва
        Последна редакция от янко; 27.01.2017, 19:42.
        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

        Коментар


          #34
          Аз бих гласувал за българското и в двата случая - трябва да се подкрепяме, както го правят всички нации по света.
          И аз бих гласувал за българското.


          Офф: Германия има две морета. Северно, където янко може да намери приливи и отливи по няколко метра. И Балтийско (Източно/Ostsee) море, където ФЕРАРИСТ може да си избере някой от 64 курорта:
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #35
            То и аз съм за българското и аз съм патриот (мисля си в хубавия смисъл), но колкото повече опит натрупвам, толкова повече реалист започвам да ставам и леееко започва да ми се обръща главата към по-уредените и по-нормалните държави, а такива дал бог.

            Тук в България все повече се убеждавам, че закон, справедливост и морал са просто кухи думи написани на хартия. И от това много ме боли и патриотизма започва да не помага като антидот на тази душевна болка...

            Засега само главата ми се обръща, за да погледам от време на време и осъзнавам, че нито акъла, нито образованието ме спират да тръгна. Обърна ли се целия и тръгнат ли и краката...едва ли ще се върна. Аз когато затварям една страница обикновено я затварям завинаги.

            Та така с патриотизма и реализма при мен. Който разбрал, разбрал
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #36
              На балтийско може,но на северно си е мъка
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #37
                Stefanaki написа: Преглед на мнението
                И аз бих гласувал за българското.


                Офф: Германия има две морета. Северно, където янко може да намери приливи и отливи по няколко метра. И Балтийско (Източно/Ostsee) море, където ФЕРАРИСТ може да си избере някой от 64 курорта:
                Мда, тва явно им е активния сезон.......преброих над 45 човека.......сигурно всичките са чужденци......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #38
                  Не веднъж сме писали, че ако тук се спазват правилата от ВСИЧКИ, ако наказанията са адекватни на провинението за ВСИЧКИ, ако всеки е на мястото си и
                  си върши работата съвестно - ще цъфтим. Само това ни трябва, но бъдете убедени, че в днешна България, хората на които гореизложените "условия" изнасят са малко. За това и държавата в Родината ни боледува и ние покрай нея..."Пак казвам" (както обича да се изразява Божинката) - според мен патриотизмът ( в смисъл любовта ни към отечеството) не трябва да умира със слабостите на държавата ни. Ето, днес един Гришо макар и за малко успя да ни обедини. Какво, ако не България би ни накарало да го подкрепим. Същата тази България, която той представлява само чрез трибагреника...Което пък си е напълно достатъчно и ние простосмъртните му сънародници да се идентифицираме за да запълним с гордост семплото си ежедневие, в бедничката ни Родина.
                  ПС: Аз съм фен на Рафа Надал, но днес той не ми беше на сърце. За миг не ми е и идвало на акъл да поддържам испанеца, за миг не си бях и помислял реалист ли съм, или патриот ?
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #39
                    ФЕРАРИСТ написа: Преглед на мнението
                    Мда, тва явно им е активния сезон.......преброих над 45 човека.......сигурно всичките са чужденци......
                    Почти 6,2 млн. туриста са почивали на Балтийско море през 2016г, съгласно данни от немския статистически институт.
                    Статистика за почивалите в България за 2016 не открих, но в една статия на в. Капитал се споменават 1,1 млн. за юли 2016.

                    Още малко данни:
                    Българското Черноморско крайбрежие е с дължина 354 км, от които 200 км са плажна ивица.
                    Дължината на Балтийската крайбрежна ивица в Германия е 2247 км, а на Северно море е 1155 км.

                    ntodorov
                    +1
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #40
                      ФЕРАРИСТ написа: Преглед на мнението
                      Курортно море.......тва че имат некво супер пристанище, не значи че имат море в морския смисъл.....
                      Колегата ти е отговорил.
                      Аз само ще допълня, че "супер пристанището" не е на море

                      А разделението Държава/Родина е толкова елементарно и глупаво, че не се нуждае от коментар.
                      На това твоето му се казва патриотарство, а не патриотизъм.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #41
                        Lane Staley написа: Преглед на мнението
                        А разделението Държава/Родина е толкова елементарно и глупаво, че не се нуждае от коментар.
                        Що, за теб еднакви неща ли са?
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #42
                          ФЕРАРИСТ написа: Преглед на мнението
                          Що, за теб еднакви неща ли са?
                          http://www.fiatforum.bg/showthread.p...80%D0%BE%D1%81
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #43
                            http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...&part=all&vc=1
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              #44
                              Аз пък се сетих за една случка: Преди години една интернационална групичка ни водят на словенското крайбрежие. Аз решавам да се топна и нагазвам в морето. Отдолу само камънак, ама аз внимавам. Помотах се вътре и излизам. Усещам, че нещо ми щипе. Поглеждам - целите ми ходила нарязани. Оказа се, че за такива невежи във всяко капанче има превързочни материали и веднага ме спасиха от кръвозагуба. Докато вървяхме към автобуса, словенския колега ми дръпна една критика, че съм тръгнал в морето без обувки. Аз го светнах, че сефте влизам в море, от чието дъно стърчат единствено остри камъни, и изобщо в морето съм свикнал да усещам копринен пясък под краката си, а не ножове. И пича ми вика: О, тоя пясък е много нехигиеничен, на мен кракът ми няма да стъпи в такова море!
                              Мога и други неща да ви разказвам за словенския патриотизъм - на порядъци е над нашия. И не се отразява зле на държавата им. Тва преди десетина години, де. Оттогава не съм ходил.
                              Моят глас е за патриотизма. Тва реалността е нещо доста относително. Например, гледаш стегната, наточена мадама, бръкнеш под полата и хоп - вурст.

                              П.С. Ако беше нашенско, щеше да е бахур...
                              Последна редакция от slonikon; 31.01.2017, 19:16. Причина: Лексикална.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар


                                #45
                                Вурст, вурст...ама като си е нашенско кво те бърка

                                Колеги, минахте разговора на друго ниво с линкове. Хайде малко по не мързеливо.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X