Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Патриотизъм или реализъм?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Четох и аз за тоя конкурс и пак като теб бих гласувал за друго място. Созопол ми беше един от най-любимите градове на морето. Последно минах от там 2009-та и мисля, че няма и да стъпя повече, па който и да ще да ме обвинява в липса на патриотизъм.
    P.S.: Пак добре, че не са сложили Несебър :D

    Коментар


      #17
      Ние не ги броим, ние ги мерим...
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #18
        Според мен нещата леко се разминават. Да гласуваш за някой град е въпрос на съвест - дали може да си признаеш, че Прага, примерно, е по-красива от Созопол, пак примерно. Да гласуваш на конкурс е въпрос на професионализъм, не толкова на патриотизъм, понякога опира и да платени суми, но това е отделен въпрос.

        За съжаление в последно време патриотизмът набира някаква необяснима за мен скорост и достига до граници, граничещи с нацизъм. Ако тръгнете по света, ще видите, че всеки народ се гордее със страната си, с миналото си, с учените си, със спортистите си, нормално е, но до определени граници. Това да ходиш да търсиш мигранти, за да ги възжеш със свински опашки, не е патриотизъм, а избиване на комплекси. Тъй като в случая дадох пример с Динко от Ямбол, като е такъв голям патриот, да беше се научил да пише правилно, а не да ходи из дебрите да се прави на мъж.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #19
          Според мен нещата леко се разминават. Да гласуваш за някой град е въпрос на съвест - дали може да си признаеш, че Прага, примерно, е по-красива от Созопол, пак примерно. Да гласуваш на конкурс е въпрос на професионализъм, не толкова на патриотизъм, понякога опира и да платени суми, но това е отделен въпрос.

          За съжаление в последно време патриотизмът набира някаква необяснима за мен скорост и достига до граници, граничещи с нацизъм. Ако тръгнете по света, ще видите, че всеки народ се гордее със страната си, с миналото си, с учените си, със спортистите си, нормално е, но до определени граници. Това да ходиш да търсиш мигранти, за да ги възжеш със свински опашки, не е патриотизъм, а избиване на комплекси. Тъй като в случая дадох пример с Динко от Ямбол, като е такъв голям патриот, да беше се научил да пише правилно, а не да ходи из дебрите да се прави на мъж.
          Четейки горните коментари си мислех, точно за тези неща, които са във втория абзац на поста ти. Даже и точно за този пример се сетих.
          Последните 100 и повече години патриотизмът се използва като манипулация към общата маса, като вече значението е доста изкричено. И под патриотизъм, разбирай национализъм и други подобни политически значения угодни на някой. Но при нас "старт пакиджа" за патриот е - тениска със знамето, ползване на думите " Еб@ал съм я в държавата, тя какво ми е дала на мен" и задължителното желание за бой над хора с друга националност.
          По темата: Бих гласувал за курорта, които ми е допаднал най-много. Ако в нито един то изброените не съм ходил, също не е достатъчен довод да избера Созопол. А просто няма да гласувам.

          П.П. Наистина циците не се броят. Гледат се или се усещат.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #20
            За съжаление в последно време патриотизмът набира някаква необяснима за мен скорост и достига до граници, граничещи с нацизъм.
            Да. И на мен ми прави впечатление тази "мода" да бъдем патриоти с тениски, знамена, трибагреници и свити юмруци...Такива патриоти сме си отгледали последните години явно.
            ПС: Впрочем хайдуци сме имали винаги и от векове, така че ... нищо ново под слънцето. Определението "нацист" някак си не приляга на нашия диво-горски хайдук.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #21
              За най-красивата .
              П.П.И какъв патриот да съм ,когато всички удари в моето битие съм ги получавал само от етнически българи
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #22
                Аз бих гласувал за българското и в двата случая - трябва да се подкрепяме, както го правят всички нации по света.

                Коментар


                  #23
                  Според мен има тясна връзка между степента на патриотизъм и благоденствието на хората в една държава - колкото са по-патриотично настроени, толкова са по-бедни и ограничени. Колкото по-патриотично са настроени хората, толкова по-лесно се манипулират, толкова по-лесно си затварят очите за нередностите, толкова по-несклонни са да черпят от опита и постиженията на другите. В случая - защо да гласувам за Варна, който по мое мнение е леко разкрасен кенеф, в дупките на който вече 2 седмици можеш да си изгубиш половината кола или да се изпочупиш, след като мога да гласувам за, примерно Прага, която е един невероятно красив град? Като изпълнявам някакъв си патриотичен дълг, всъщност давам глас за корумпираните служители, за поддържащите фирми, които всички знаем как печелят поръчки и какво е качеството им на работа, за мръсотията, за липсата на каквата и да е организация в града и т.н. Ако случайно повече хора се опрат на тоя "патриотичен" дълг и Варна вземе, че спечели, тогава всички ще изпъчат гърди от победата и работата става като "на свинче звънче", защото Варна и Прага изобщо нямат нито една допирна точка.

                  Като гласувате от патриотизъм се замислете дали не правите мечешка услуга на самите себе си.

                  И не смятам, че хората от другите нации, които са по-напред от нас, се подкрепят. По-скоро ми е направило впечатление, че са повече реалисти, отколкото патриоти. И дори когато се подкрепят, имат на какво да стъпят - ако трябва да избирам между Варна и Хартум, столицата на Судан, ще избера Варна, но не заради патриотизма, а заради реализма
                  Последна редакция от ele; 25.01.2017, 17:02.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #24
                    Еле, вкарваш ни в еквилибристиката на СВОИТЕ възприятия, но на мен и хиляди като мен със сигурност не ни пречи да бъдем хем патриоти, хем реалисти. Не виждам какъв е проблемът и как патриотичната ми настройка може да повлияе върху това да бъда критичен пред неуредиците наоколо. Напротив.
                    ПС: Мисля, че размиваш понятията патриотизъм и фанатизъм.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #25
                      Няма проблем да си патриот и реалист, има проблем, когато слагаш на първо място българското, без реално да погледнеш фактите. Примерно да гласуваш за Созопол, щото е български, а не защото е по-добър с нещо от другите градове!
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        Да гласуваш за Прага пред Варна е въпрос на честност. Патриотизъм е, когато Прага и Варна горят, а ти избереш да отидеш да гасиш Варна, въпреки че Прага е по-красива и уредена и може би заслужава повече да бъде спасена.

                        А по конкретния въпрос-бих гласувал за тази, която според мен е най-красива. Много ясно, че няма да е българката, при нас мис-ки стават само крокодили с връзки и пари.
                        Последна редакция от DJPOPA; 25.01.2017, 19:28.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #27
                          Наскоро прочетох едно много точно определение за т.нар. "патриотизъм" (според днешните му измерения):

                          Патриотизъм е да се гордееш с неща, които не си направил лично ти и да мразиш хора, които не познаваш.

                          Напълно споделям горното и в този му смисъл не съм никакъв патриот.
                          Обичам си Родината и бих се изправил срещу всеки, който я нападне, но в същото време се чувствам гражданин на света и предпочитам да общувам например с интелигентен и свестен турчин, отколкото с глупав тъпанар - българин. Винаги съм делял хората на два типа - добри и лоши. Това, че някой се е родил на същата територия като мен и говори същия език като мен по никакъв начин не са причини да ми бъде по-близък от който и да е друг.

                          Коментар


                            #28
                            Лошото е, че във функция от медии и случващото се покрай нас ставаме (дори и неволно) пълни с предрасъдъци и резервирани към хора от различни държави. Едни били мангали, други нацисти, трети комунисти и т.н. Но това не се отнася само за нас, а за всички. А реално за човек, спрямо моралните му, емоционални, интелектуални и т.н. ценности - хората се делят на добри и лошо.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #29
                              Патриотизъм (на гръцки: πατριώτης — съотечественик, πατρίς - отечество) означава любов, обич към родината и желание за опазването ѝ.
                              Ето смисълът, който аз влагам в патриотизма, всичко останало за мен е грешно тълкуване.
                              Не виждам, какво лошо има в това човек да бъде патриот. Нима в патриотизма трябва да намираме една камара изключващи фактори за да бъдем хем реалисти, хем критични към конюнктурата, която ни се налага. Не разбирам. Наистина не разбирам, как така новото време и светът на глобализация, в който живеем, успя да превърне привързаността ни към род, език и Родина в препратка към национализъм, послушание, подчинение и ограничена до слепота зависимост. Та в този ред на мисли питам, какво тогава ни/ви задържа тук, ако не привързаността, традициите и ценностите, с които сме израснали в България...И да, моята патриотичност въобще не се влияе от конюнктурата в Държавата ни, а единствено и само от любовта ми към Родината, при това без да влагам излишна, безумна и фанатична енергия за това. Не ми пречи да съм патриот и да признавам, че не живеем в най-добра и уредена Държава, не ми пречи да съм патриот и да търся по-добро образование за детето си в чужбина, не ми пречи да съм патриот и пак да харесвам чужденци и различни култури, не ми пречи да съм патриот и да не ходя със свинските опашки из дебрите на Странджа планина...Просто влагам различен и далеч по - сакрален смисъл в това понятие. А, ако новото време продължава да убива това понятие патриотизъм, съм готов да го заменя с друго, стига да олицетворява гореописаната ми привързаност.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                #30
                                За мен патриотизма е като брака, с малката разлика че при второто имаш право на избор......
                                Обичаш родината и булчето, докато вероятно осъзнаваш че те не са най доброто което съществува, но си избрал да живееш с тях и ги приемаш с всичките им недостатъци.......
                                Те просто са си твой в прекия и преносния смисъл на думата.....
                                Аз далеч не споделям че БГ има най - хубавата природа, планини, полета и прочее, примерно една Германия може да няма море, но природата и е много по хубава от нашата, независимо от подръжката й......една Хърватска също......но си я харесвам, щото си е "моя".....
                                Може би ще е удачно са се вмъкне уточнението че за мен Родина и държава са две различни неща......
                                Alfa 156 2.0 TS
                                Alfa 156 20VTurbo
                                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                                Locost TF1 3.0V6

                                Коментар

                                Working...
                                X