Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов акумулатор , нови свещи и пак не палим

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов акумулатор , нови свещи и пак не палим

    Здравейте колеги.Моита мареа пак се заяжда с мен не пали, смених и свещите купих нов акумулатор проверих и релето за свещите работи нормално но пак не палим.И докато се чудя къде може да и е дерта замерих дали отива напрежение до клапан авансатора. Напрежение има ама са някви 4 волта и нещоси стори ми се страно това напрежение и го има около 6-7 секунди от подаване на контакт после спира.Аз мисля че не трябва да спира преди да съм запалил но може и да греша пък и тия 4 волта са ми много странни. Друго което ми направи впечатление е след даване на контакт отпред при двигателя се чува жужене като комресор за аквариум и след около 7-8 секунди и то спира.Въпроса ми е нормално ли е това или не и къде още да търся проблема? Колата е мареа тд100.
    Благодаря предварително.
    Последна редакция от talibanina; 11.01.2017, 07:57.

    #2
    Това дето го чуваш най-вероятно е вакуума.Виж да не дърпа въздух отнякъде.А всъщност какво прави колата.

    Коментар


      #3
      колата не иска да пали

      Коментар


        #4
        Колата не иска да пали е все едно да кажеш, че имаш проблем. Единствения отговор е, ми добре...
        Какво прави като не иска да пали:
        - върти стартера нормално но не пали:
        -- от аспуха излиза нещо? Какъв цвят?
        -- от аспуха не излиза нищо?
        - свети ли код на таблото като въртиш?
        - мърда ли се стрелката на оборотомера като въртиш?
        - Работи ли подгрева и т.н. и т.н.
        Последна редакция от todorakiggg; 11.01.2017, 17:26.

        Коментар


          #5
          Въпроси:
          1.От колко време не е палена ?
          2.Колко гориво има в резервоара ?
          3.Кое породи смяната на акумулатор и подгревни свещи ?
          4.След даване на контакт реотанчето за подгрева на таблото светва ли и след колко сек.изгасва ?

          Разсъждения:
          1.Жуженето е от клапан авансатора и около 6-8 секунди.
          2.Не съм сигурен колко волта е на клапан авансатора ,но не се знае дали правилно го мери уреда.
          3.Препоръчвам обезвъздушаване посредством гумената круша и щуцера на ГНП.
          4.Малко е опасно ,но препоръчвам опит за запалване със спрей за стартиране.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Благодаря за отзивите.
            Колата не пали от както фанаха студовете
            Горивото в резервоара е малко не знам колко точно но свети лампата
            Акумулатора го смених защото му беше 5-та година и като захлади въртеше слабо
            Свещите ги смених защото си мислех че не пали от тях но се оказа че старите са си здрави
            Реотана светва и след като угасне още някакви секунди има напрежение към свещите.Не съм засичал колко секунди свети но ако е от значение ще засека и ще пиша
            Сега с новия акумулатор върти нормално но не пали пропушва сив дим
            Не свети код на таблото като въртя ,а за това дали мърда стрелката на оборотомера ще проверя днес по късно

            Коментар


              #7
              Не пали и със спрей за стартиране

              Коментар


                #8
                Щом свети резервата значи има около 6-8ЛИТРА МОЖЕ ДА Е ЗАМРЪЗНАЛА НАФТАТА ПРИ ТАКОВА МАЛКО КОЛИЧЕСТВО ИЛИ ДА СЕ Е ЖЕЛИРАЛА.Налей поне 10 литра, но първо я загрей на водна баня и тогава я налей.Обезвъздуши и пробвай пак.
                Последна редакция от rqhovo; 12.01.2017, 19:20.

                Коментар


                  #9
                  Щом свети резервата значи има около 6-8ЛИТРА МОЖЕ ДА Е ЗАМРЪЗНАЛА НАФТАТА ПРИ ТАКОВА МАЛКО КОЛИЧЕСТВО ИЛИ ДА СЕ Е ЖЕЛИРАЛА.Налей поне 10 литра, но първо я загрей на водна баня и тогава я налей.Обезвъздуши и пробвай пак.

                  А бе вие луди ли сте бе??? Каква водна баня ???? А утре сутрин кой ще ми сипе топло гориво????
                  Нямам думи от толкова акъли!!!

                  Коментар


                    #10
                    Айди кажи как се размразява нафта в резервоара като нямаш гараж.

                    Коментар


                      #11
                      чакаш да стане топло,па да видим следващия път дали ще си така неподготвен

                      Коментар


                        #12
                        Айди кажи как се размразява нафта в резервоара като нямаш гараж.
                        В продажба има най-различни добавки против замръзване/желиране на нафтата.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #13
                          здравейте незнам дали точно тук трябва да пиша имам фиат брава 1,9тд смених свещи,горивен филтър,почистих сондата в резервоара,смених въздушен филтър и колата пак не пали на какво може да се дължи това
                          колата не е в гараж а пред блока, не е палена от 28.12.2016
                          как да я запаля тая кола
                          Последна редакция от Jokersa; 19.01.2017, 12:00.

                          Коментар


                            #14
                            или смучеш въздух или не идва напрежение до свещите.компресията я пренебрегваме,защото е палена и друг път на студено

                            Коментар


                              #15
                              След много проби да я запаля се прецака и релето на свещите ,видя ми се скъпо новото а втора употреба не нмерих имало
                              някъв дето ги ремонтирал, чакам го. Докато умувах и слушах акъли от разбиращи и не разбиращи забелязах че когато въртя
                              пропушва когато си иска и развих тръбичките от дюзите и ето ти нов проблем пръска нафта когато си иска.След много
                              умуване и допитване до разни стари дизелджий решихме че виновника е клапана които пуска и спира нафта. Съответно свалих
                              помпата и клапана сега чакам нов клапан и ремонтираното реле.

                              Коментар

                              Working...
                              X