Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на вакуумна спирачката при стартиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на вакуумна спирачката при стартиране

    Здравейте колеги. Ето и начална тема в раздела за тази година. Това ми е проблемът в общи линий. Пунто 1,7тд мк 1. При запалване в началото спирачката е цимент и докато не фурсирам не се оправя. Омекне ли един път после ядове няма. Сега на студено го прави. Лятото няма проблеми. Ето какво знам аз ...и щесъм благодарен на други мнения. 1 Вакуум помпа на разпределителния вал е здрава понеже ако беше разбита втълката й нямаше да се оправя след форсаж.(на един приятел се прецака така и трябваше стругар да я преправя нещо) 2. ЕГР маркуч изваден и затапен с болт и няма цепнатини. 3. Като взех преди години колата и на топло ми го направи товаедин два пъти , но от тогава не съм имал проблеми. И последно: само при първи старт го прави тоя номер.
    Последна редакция от eacan; 04.01.2017, 12:17.

    #2
    Клапан на сервото
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Имаш в предвид този клапан дето е на тази питата, къдетомсе нагнетява вакума. Дето е точно срещу волана в двигателния кош?

      Коментар


        #4
        Имаш в предвид този клапан дето е на тази питата, къдетомсе нагнетява вакума. Дето е точно срещу волана в двигателния кош?
        Именно
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Клапанчето е, и при мен е така. Преди време се бях амбицирал да го сменям, дори го намерих в "Александър ауто". Струваше неоправдани пари и се отказах да се занимавам с него, така или иначе не е болка за умиране.

          Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

          Коментар


            #6
            Да не стане че и в движение да стане цимент педала от този клапан, че тогава ще стане сложно....

            Коментар


              #7
              тук въпроса към теб е като натиснеш няколко последователни пъти спирачките дали се втвърдява отново педала.

              Коментар


                #8
                Сега опитах , като работи колата напомпах 10-12 пъти лекомсе намали хода на педала , но веднага се усеща как това е за малко и веднага потъва до нормалното състояние........ Какво трябва да значи това ?

                Коментар


                  #9
                  Колега по моргите такъв клапан е 5-10 лв. Не знам има ли смисъл от експерименти /спирачки са все пак/
                  koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                  Коментар


                    #10
                    И да не е от моргите нови в магазина има. Според мен няма неоправдана цена когато става дума за спирачки.
                    Fiat Coupe 1.8

                    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                    Коментар


                      #11
                      И да не е от моргите нови в магазина има. Според мен няма неоправдана цена когато става дума за спирачки.
                      Абсолютно!!!
                      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                      Коментар


                        #12
                        Въпросът не е дали да се сменя, а кое да се сменя. Исках да локализирам проблема и ако ще го сменям, нов задължително. Идеята ми беше дали няма възожност да е от другаде проблема. Втулкатана вакуум помпата е здрава и си зацепва с разпр. вал но знам ли да няма друг проблем. Другото е ел. клапана дето отваря и затваря ЕГР, махнал съм му биксата и размених маркучите ,,AUT &VAC,, и този към ЕГР-a e с болт затапен. Ако е клапана към вакуум питата единствената останала причина (btw маркуча му на тоя клапан есменян явно преди щото е нов) да се сменя.

                        Коментар


                          #13
                          Колега честно казано ако нямаш спукан маркуч или да издиша от другаде системата така както описваш проблема е по-скоро вакуум помпата. Няма ли с какво да замериш дали прави вакуум този маркуч или най-малкото да го изкараш и да провериш смуче ли въобще ?
                          Fiat Coupe 1.8

                          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                          Коментар


                            #14
                            принципно не мога да ти отговоря точно ,защото не е пред мен колата,но съм имал такива проблеми с коли и в повечето случаи проблема беше от лошо мазане горе в главата.когато не достига масло до помпата ,то и вакуума и е по-слаб.по принцип на лопатковите вакуум помпи си им трябва мазане,а като се има в предвид къде се намира помпата,то и най-малкото занижение достъпа на масло се отразява на вакуума.до тук добре,обаче въпроса е от къде идва загубата на подналягане.принципно имам няколко въпроса-от кога я имаш колата,свети ли ти лампата за налягане на маслото ,като си на контакт,свети ли на загрял мотор,удрян ли е картера.и все пак всичко това може да се провери с вакууммер.

                            Коментар


                              #15
                              Ivel , това с мазането на помпата неми е идвало на ум въобще...... Отговорите на въпросите ти...... На студен мотор масльонката примигва но след като загрее няма проблеми . преди ми премигваше и на топъл мотор но се бвше пресякло маслото, след смяната му примигва само в началото и като фурсирам малко спира да премигва. а като долея масло понеже губи, дори и не премигва след старт. Но дори и с долято масло пак педалът е твърд... Картера го ударихндва пъти но не се огъна или нещо подобно но е огънат явноот преди. Колата я имам от 5 г. и в началото го правеше тоя номер с педала, после спря и две-три години не се е втвърдявал.

                              Коментар

                              Working...
                              X