Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да излъжа пералнята

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да излъжа пералнята

    Пущината е Самсунг, модела не го знам, ако има значение ще го намеря по книжата, години над 10. Та стана следния проблем, изпра успешно едно пране и на следващото не иска да тръгне центрофугата, вадихме, слагахме пране в различни количества неще и неще, 3 ч. не иска да тръгне. Извадих всичкото пране и на празен барабан взе че тръгна. Набеждавам датчика който следи за баланса на барабана, незнам точно какво представлява къде се намира и как действа. Знам само че когато прането не е блансирано не пуска центрофугата.
    Та въпросът ми е как да я излъжа пущината, даже ако може да го шунтирам този датчик. На времето Прелата нямаша такива глезотии, е понякога тръгваше да простира, но нямах проблеми.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    Почисти я основно, особено филтъра за вода, пък може и да тръгне.
    И вкъщи пералнята правеше номера, но във филтъра намерих няколко монети, едно болтче и фиба...
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      При същия проблем на един дърт БОШ отишъл вече в пенсия проблема се оказа... четки на двигателя.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Имам Самсунг на 11 години. Няколко пъти не е искала да пуска центрофугата по време на пране, но тогава ми дава грешка която се изписва на дисплейчето отчитащо оставащото време. Така че вероятно не би трябвало да е от датчика за дисбаланс
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Ако е с асинхронен двигател (ако нямаш копче за избор на оборотите на центрофугата), си за нов кондензатор, което не е скъпо. В последно време да си забелязал да върти по-вяло? Ако е с колекторен двигател-първо проверка на четките.

          Коментар


            #6
            Такааа, светна в тунела. Извиках сервиза и се оказа елементарно - ремък. Светнаха ме хората, евала им. Та следенето на баланса на прането се извършва от тахогенератор монтиран в двигателя, той следи натоварваето му, включая и дали пералнята е стабила или се клати. Ремъкът се оказа доста износен и той лъжи електрониката за натоварването на двигателя. Разделих се с 40 лв, 30 за ремък и 10 за работа, незнам в магазина дали нямаше да е по-евтин ремъка, но за аклъла си платих, като цяло съм доволен. На всичкото отгоре ми казаха, че този модел Р853 е един от най-стбилните.
            Забравих да допълня и за шума на пералнята, в един момент мислех, че плаче за лагери, но звукът не беше постоянен, то се появява, ту изчезва, сега с новия ремък си е като нова, пу да не й е уруки.
            Последна редакция от NikMar; 03.01.2017, 13:23.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Браво, да живей. Още толкоз години да те изкара
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар

              Working...
              X