Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изглежда все едно не и достига газ, налягане има.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изглежда все едно не и достига газ, налягане има.

    Всичко описано в заглавието.
    Има само едно нещо по-интересно - първите минута-две от превключването всичко е наред. След това се държи все едно свършва газта.
    На празен ход и леко натоварване всичко винаги е наред.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    #2
    Ми така звучи све едно не и стига газта.
    1. проверка на крана в бутилката
    2. филтри
    3. тръби.
    4. изпарител.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Не е нищо от тези, защото налягане има. Освен това:
      1. Кран не вярвам да има. А и сондата е отолу на бутилката и е трудно да проверя
      2. Смених ги
      3. КАкво да им има на тръбите?!
      4. Изпарителя е със сменени мембрани преди година и половина


      Нещата отиват на ненастроени инжектори, т.к. са сменени от зелени на оранжеви капачки. Сега като покарам малко на газ и се оправя за сметка на бензина и обратно.
      Обаче ЕКУ-то е заключено и не мога да бъркам по настройките. Трябва да ходя или до Фиат или до Ланди ренцо. И на двете места ще ми вземат сигурно стотачка.
      Чудя се:
      - Дали да не взема друго ЕКУ секънд хенд което да не е заключено - 50-80 евро
      - или С контролерче и потенциометър да удължавам леко времената - 5-6 кинта, но ще ми трябва малко време
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        Мини през Плевен да го видя това заключено ЕКУ.
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #5
          Не заключен ,просто трябва да намериш правелния .

          Коментар


            #6
            След като смени инжекторите и филтрите, направи ли нова настройка на ГИ-то (на компютър, там аутокалибрация, после карта, ала-бала... е такива неща)? Същият въпрос важи и за изпарителя - след смяната на мембраните (освен това, година и половина не е малко време, за да кажеш, че са нови - били са нови).
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              След като смени инжекторите и филтрите, направи ли нова настройка на ГИ-то (на компютър, там аутокалибрация, после карта, ала-бала... е такива неща)? Същият въпрос важи и за изпарителя - след смяната на мембраните (освен това, година и половина не е малко време, за да кажеш, че са нови - били са нови).
              Не съм правил такива неща, както казах нямам достъп до ЕКУ-то.А и тогава нямах никакви грижи.
              Връзва се само с Plus MAX 2010, но иска някакви лицензи или да се свържеш с Ланди ренцо. Писах им мейл, но не ме отразиха.
              Междувременно, има известно развитие. До скоро мислех че проблема е само на газ, а на бензин е съвсем лек. Но не - в момента е достатъчно тежък и на двете горива. В момента съм заподозрял катализатора и ще действам да го свалям.
              Така че настройката на газовото отпада за момента.
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                Като я направиш на бензин да е наред би трябвало и на газ да се оправи.Ако след това пак има проблем на газ,изхвърляй това Ланди и монтирай нещо друго.
                Имам PLUS MAX 2010 отключена на два компютъра,различни версии.Имам и достатъчно опит с Ланди.Много му е скъпа поддръжката.На цената на 4 дюзи на Ланди,може да се смени всичко под предния капак с по-евтина за поддръжка система!
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  #9
                  НАй-сетне нещо по този Plus MAX! Ще имам предвид че го имаш и ще мина като разреша основния проблем.

                  Относно поддръжката, ти имаш повече опит и ти вярвам, но мен ме устройва напълно.
                  Колата я взех на 240 хил. км. и съм сигурен че никой нищо не е сменял по газовата докато е карана в Италия.
                  Дори на филтъра пише Fiat/Alfa. Е той може и да е сменян в рамките на гаранцията.
                  Дюзите ги смених, защото не работеха мн. добре (но все още работеха!). А изпарителя можеше да изкара още ако само бях му притегнал гайките, щото изпущаше по малко.
                  До сега съм назад:
                  4 дюзи х 115 лв. = 460 лв.
                  мембрани 40 лв
                  2 малки филтъра х 2 лв.
                  Големия Fiat/Alfa не ми изглежда запушен и си карам още с него

                  Разделено на пробега не ми изглежда много. Това исках да кажа.
                  FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                  FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                  FIAT UNO 1.5

                  Коментар

                  Working...
                  X