Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Казанче за течността на задната чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Казанче за течността на задната чистачка

    Здравейте, колеги.
    Имам следния (може би малко глупав) въпрос. Мареа Уикенд има ли отделно казанче за течността на задната чистачка и ако да, то къде точно се намира то ? Ще обясня и защо питам. Опитите ми да измия задното стъкло са неуспешни, макар със сигурност да има течност в казанчето отпред. Това ме кара да мисля, че трябва да си има отделно за задницата. Проблемът изглежда не е в помпата отзад, защото я чувам да върти, но...дотам. Благодаря предварително за помощта.
    Поздрави.


    Темата е преместена в правилният раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от Слав; 28.03.2017, 21:28.
    1999 Marea Weekend 1.6 16v
    2000 Alfa Romeo 166 2.0 TS

    #2
    Казанчето е само едно- отпред. Помпата си сменя посоката на въртене- зависи дали на предно или задно стъкло пръскаш. Потърси обратния клапан за задната пръскалка- проследяваш маркуча от казанчето назад.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Клапанчето не помня къде се намира ,но ако има разход на течност и не пръска може да е скъсан маркуча в сгъвката на задната врата.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Казанчето е едно под предния десен калник.Проблема на мареата ти е в изгорял маркуч който води течността от помпата към задното стъкло.Обикновено това става там където маркуча се качва към въздухосборника на парното.Ако не можеш да го откриеш пиши ще съдействам.
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Click image for larger version

Name:	klapan_198.jpg
Views:	2
Size:	65,6 KB
ID:	2094104Click image for larger version

Name:	klapan_953.jpg
Views:	2
Size:	19,1 KB
ID:	2094105
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            здравейте и при мен проблема е същия и аз не мога да разбера защо не отива течност до задното стъкло ако може по-подробен съвет какво да се направи

            Коментар


              #7
              провери маркуча после клапана после помпата.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Едва сега се заех с проблема и постигнах известен напредък, но...само известен. Къде мога да намеря схема на пътя на маркуча за пръскалката за задното стъкло, за да разбера в кои точки са разположени клапанчетата?
                1999 Marea Weekend 1.6 16v
                2000 Alfa Romeo 166 2.0 TS

                Коментар


                  #9
                  ела в неделя на срещата и ще ти ги покажем и ще ги проверим на място.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X