Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило охладителна система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило охладителна система

    Някой може ли да провери при Стилото му , дали при запалване на двигателя, антифриза върви през тънкия маркуч и се влива в казанчето на антифриза още при самото палене на студен мотор. При мен е така. Веднага се вижда как антифриза влиза през тънкия маркуч. Спорим с един приятел. Той твърди че когато термостата е затворен на малкия кръг не би трябвало да върти антифриза през тънкото маркуче. А трябва да започне при отваряне на големия кръг. Аз мисля че си върти винаги. Стило 1.6. Но се замислих възможно ли е да не ми затваря хубаво термостата за това и да върти през тънкия маркуч на студен мотор още.

    #2
    Всичко при теб е ОК
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      На всеки е така

      Коментар


        #4
        А днес като я изгасих след 10на км градско каране, леко съскаше капачката на антифриза, след около 5 минути спря. Това нормално ли е? Май почвам да се вманиачавам вече

        Коментар


          #5
          Не трябва да съска.там има клапан който отваря на определено налягана.

          Коментар


            #6
            затворен термостат-върти малкия кръг,отворен-малкия +големия,малкото маркуче е на малкия кръг,така,че постоянно там трябва да върти вода,а именно дебита на антифриз по това маркуче е критерий за много неща,ама това е друга тема.

            Коментар


              #7
              Съгласен съм с ivel но не рябва да съска.явно не му работи клапана на капачката(все едно е на отворена парна система )може да му загрява и завира да не кажа че може да лиска и антифриза от там когато е завряла и още какви ли не глупости с температурата
              Смени капачката

              Коментар


                #8
                Колеги, имам въпрос за антифриза. Трябва ли да се сменя нацяло антифриза и ако да, на какъв период? Колеги казват, че такава процедура не е необходима, а само трябва да се долива до нужното ниво.

                Коментар


                  #9
                  Аз мисля, че трябва да се сменя. Няма нищо вечно, още като е взех моята и смених термостат и антифриз с хубава промивка на цялата система, беше с някакъв жълто-зелен и много утайки. След промивката и изчистването на казанчето така, че да се вижда всъщност какво има в него :D налях лонглайф червения и вече повече от година и 15 000км. си е бистър и стрелката не мърда от средата, независимо градско, извънградско, жеги, студ и т.н.
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Червеният антифриз не е ли за двигатели с алуминиеви блокове?

                    Коментар


                      #11
                      В елърн ги дават и двата, като подходящи поне за 1.8 а и блока не е ли алуминиев? Моя сякаш е алуминиев... поне така ми изглежда. Но мисля, че лонглайф антифриза е по-щадящ за уплътнения, маркучи и т.н.
                      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                      Коментар

                      Working...
                      X