Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Фиат Браво 2 1,4 90кс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Фиат Браво 2 1,4 90кс

    Здравейте, може ли да ми кажете, слабите страни на този автомобил и дали двигателя е достатъчен за купето?
    Stilo 1.9jtd
    Bravo 1.9TD

    #2
    Зависи на кого и за какво да е достатъчен. По принцип не са много конете и не се чувстваш сигурен когато изпреварваш, но има добър момент. Тръгва почти без газ и може да изкачва баири на четвърта, където другите го изкарват на трета. Шестата скорост също е плюс.
    Аз не виждам конструкционни недомислици в този автомобил. Купето е проектирано от Щаер Австрия. Материалите са доста добри за масов автомобил. А двигателя прост файър мотор лесен за поддръжка, сглобяван е от робот. Имаше нещо че трябва да откачаш двигателя от тампона за да смениш ангренажа и всеки път се сменя водна помпа, но това да го мислят майсторите.
    Има 2 неща които трябва да се гледат:
    - Задължително да се проверят реалните километри. Ако е до 150 000 км има още поне 100 000 без сериозни ремонти.
    - Да се гледа за модел с по-високо оборудване. Познават се по четирите ел. стъкла. Но за това може да се попрочете в нета.

    Има една особеност да се проверят вътрешните карета и да се допълнят с грес ако трябва.

    Надявам се че съм бил полезен.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      А на този двигател проблемна ли е скорстната кутия? Поддръжката сравнена със стилото как е?
      Stilo 1.9jtd
      Bravo 1.9TD

      Коментар


        #4
        Моето мнение е че мотора идва леко малък за колата. Купе с четири пасажера и климатик и си до там. Ще се возите зад някой тир и ще се наслаждавате на природните забележителности. За в града е супер.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          patrik212 написа: Преглед на мнението
          А на този двигател проблемна ли е скорстната кутия? Поддръжката сравнена със стилото как е?
          Моята е набор 2010 и мисля че е с фиатска кутия. Не съм първи собственик, но не смятам че е ремонтирана или сменяна.
          Поддръжка каква може да има на 1.4 бензин? 3 литра масло, маслен и въздушен филтър.
          Спрямо Стилото - не знам. Пропуснах го в еволюцията на фиат. Единствено знам че отпада разхода за хидравлично масло и помпа, т.к. е с ел. усилвател.
          FIAT BRAVO II 1.4 GPL
          FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
          FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
          FIAT UNO 1.5

          Коментар


            #6
            До колкото съм чел, 1,4 90к е с фиатска кутия, а прословутата М32 се слага на турбинираните 1,4 (120,150коня).
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Машинката е прилична на фона на статуквото от последните години.Мотора наистина е леко немощен,разхода извънградско е 6/100,при скорост 90-100км/ч.Определено тънки ламарини на купето,но хора които са ценители на Фиат ще харесат интериора.Не достатъчно силни фарове,с ксенон незнам как се представят ,сигурно има ефект при лупите.Според мен 90 коньовото браво си заслужава,с компромис на пъргавината,но при добро и навременно обслужване,ще спестите доста нерви,финансов ресурс и разочарование спрямо някой немски дизелак!

              Коментар

              Working...
              X