Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Fiat Freemont

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнения за Fiat Freemont

    Здравейте, харесал съм си Fiat Freemont за следващ автомобил. Регистрирах се тук специално, за да потърся родно мнение за модела. За съжаление, "превъртях българския интернеД" и за този модел има основно новини от 2011 и 2012, когато излиза. Но няма ревюта, няма мнения, няма сравнения. Изглежда не се тачи много по родните земи, въпреки че като съотношение цена/стойност не знам за алтернатива. Дори не съществува като позиция в българския сайт на Фиат. Въобще, продава ли се в България като нов? Иначе аз съм се насочил към втора ръка от първите бройки през 2012 или макс 2013 (просто за толкова имам възможност). Дизел 170 коня, автомат.

    С две думи ще кажа защо се насочих към Freemont, за да мога да получа максимално добри отговори за това, което ме интересува:
    - Търся си SUV или MPV с визия и екстри. Много екстри. Freemont ми хареса именно заради богатата си гама от екстри дори при базовия модел. Разбира се, аз гледам да взема Longue. А за визията - това си е Dodge с целия си американски чар, който няма общо с азиатските и европейски лигавщини от класа си.
    - Максимално мощен двигател с оптимален за конете си харчелък. За мултиджет двигателите на Фиат само суперлативи по тоя въпрос съм чувал. Насочил съм се към 170-те коня дизел, с който се екипира Freemont. Ще се радвам на споделен опит с този двигател.
    - Разумен за поддържане и ремонтиране по гаражни сервизи от всеки Бай Иван (карах ML320 на 10 години, не съм от тия дето работят за автомобила си и не повтарям тази грешка повече). Интересно ми е как стои въпроса с цените на частите.
    - Отлична инфотейнмънт система с тъчскрийн, много екстри, reverse camera (отново, ML-a ми беше с NTG2, който не издържа и две седмици, беше напсуван и заменен с китайска aftermarket система, която свиреше като тенджера, но бях в пъти по-щастлив). В това отношение чувам само суперлативи за Uconnect 8.4, с който е екипиран Freemont. На немалко места четох по ревюта, че е най-добрата система по отношение на възможности и UX. Силно съм впечатлен от изгледаните клипчета в youtube. Аз съм от тия съвременни поклонници на технологиите, които се кефят да си управляват климатроника от тъчскрийн, а не от физическа "врътка".
    - Износване и материали. Нямам очаквания за интериора на нещо, което струва 150К лева, но мразя евтините и скърцащи пластмаси. Чувам, че мексиканците добре са се справили като за тази цена. Многото движещи елементи по седалките също ме интересува колко са дуракоустойчиви. Мнения?

    Благодаря предварително за отговоите на тези въпроси. Надявам се да намеря поне няколно горди собственици на този готин Фиатец.

    #2
    Аз също съм се насочил към Фриймънт-а като следваща кола, но по всяка вероятност ще е в по-ранното изпълнение, все още само като Dodge Journey с двигател на VAG групата. Имам съсед с такова, всеки ден ми изтичат очите по него Засега е много доволен.
    Във форума доколкото знам има само един човек, който може да сподели лични впечатления от истински Фриймънт с ФИАТ-двигател, надявам се скоро да прочете това и да понапише туй-онуй

    Коментар


      #3
      Аз правих тестдрайв точно на такъв - 170 коня мултиджет. Много ми хареса, но определено е куц откъм динамика. Питах дали имат крайслерския бензин да го тествам, но девойката от ФИАТ ми каза, че не вкарван в БГ понеже никой не е показал интерес към този двигател. А е много хубав....и гаранирано ще е по-добър като разход и динамика.С газ де.

      Коментар


        #4
        Мерси за отговорите. Куц откъм динамика? Стига де, аз чета точно обратното за този двигател? Крайслерския бензин на газ може и да се върже някак, но дори и да си намериш такъв, тъпото при Freemont-а е, че няма къде да му навреш газовата бутилка. Резервната гума му виси отдолу. Или се прощаваш с третия ред седалки, което е тъпо.

        Все се надявам да се обади някой горд собственик и да внесе малко светлина за този мистичен за България модел. Наистина ми е загадка защо модела не се е превърнал в хит на пазара.

        Коментар


          #5
          mishoboss написа: Преглед на мнението
          ...Наистина ми е загадка защо модела не се е превърнал в хит на пазара.
          Защото пише ФИАТ, а от българина по-закостеняло, стереотипно и консервативно племе - няма...Тази тема сме я дъвкали
          много тук, така че не се чуди. Чисто визуално, за мен Фриймънт е впечатляващ автомобил.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Предлага се от Балканстар Fiat Freemont и други италянски коли
            има и като Dodge Journey от Toluca, Mexico TCA

            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              тъпото при Freemont-а е, че няма къде да му навреш газовата бутилка. Резервната гума му виси отдолу. Или се прощаваш с третия ред седалки, което е тъпо.
              Да, варианта е тороидална бутилка на мястото на резервната гума,а резервната в кутия на покрива

              П.П. Ето малко мнения ако не си ги чел от Оффроуд форума : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183353
              Последна редакция от racer666; 25.11.2016, 10:14.

              Коментар


                #8
                Здравейте

                Аз карам от 1 седмица Fiat Freemont 2,0 дизел 4х4 автомат Urban 80 000км., който е с първа регистрация 30 Ноември 2012 в Италия каран 3 години и половина след което му се поврежда скоростната кутия. Предърпваше гадно. Човека от който го взех каза , че му е сменен мозъка на автоматичната скоростна кутия , сега не предърпва , но не сменя плавно , някой път. Когато примерно давам газ и после натисна спирачка , пак се усеща превключването на предавка надолу. Незнам дали е нормално това по грубо превключване защото нямам база за сравнение. Ако може някой да си даде мнението и опита. Може и да ми даде да направя един тест драйв с неговата кола . На 14 Февруари имам записана диагностика в Фиат да видим , дали ще покаже нещо интересно или само ще ми вземат парите. Имам чуството , че гори много. За сега ми показва 13,8 като съм изминал 150км , само градско в София. Напълник съм резервоара до горе и по някое време ще заредя пак до горе да го сметна по километраж и доляти литри да видим дали статистиката на компа е точна Иначе ми харесва много как вози и изглежда.

                Коментар


                  #9
                  Не мога да ти помогна за проблема, но разхода ми се струва нормален за параметрите на джипа. Те леките коли 1,9 харчат по 10 в Сф в натоварения трафик, та не знам какво очакваш от по-тежък автомобил с по-кофти аеродинамика, 4х4 и автоматик....
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    За проблема, ходи на диагностика, ама като ги знам тея в официалните сервизи дето само с ново сменят ....
                    Разхода, както колегата е казал по - горе, даже е много добре за параметрите на колата. В студа и задръстванията леките коли не падат под 9... (освен ако не е немска, там преко сили харчи 4 на сто )

                    Коментар


                      #11
                      todorakiggg написа: Преглед на мнението
                      ... (освен ако не е немска, там преко сили харчи 4 на сто )
                      това е само в големи задръствания и студове, през лятото падат по 3/100
                      -
                      По темата за скоростите. Мисля, че ако смениш маслото нещата ще си дойдат на място.
                      Проблема в "ритането" на скоростите, е че когато загрее маслото вътре, става на вода и не изпълнява добре функциите си.
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #12
                        creature5 написа: Преглед на мнението
                        Здравейте

                        Аз карам от 1 седмица Fiat Freemont 2,0 дизел 4х4 автомат Urban 80 000км., който е с първа регистрация 30 Ноември 2012 в Италия каран 3 години и половина след което му се поврежда скоростната кутия. Предърпваше гадно. Човека от който го взех каза , че му е сменен мозъка на автоматичната скоростна кутия , сега не предърпва , но не сменя плавно , някой път. Когато примерно давам газ и после натисна спирачка , пак се усеща превключването на предавка надолу. Незнам дали е нормално това по грубо превключване защото нямам база за сравнение. Ако може някой да си даде мнението и опита. Може и да ми даде да направя един тест драйв с неговата кола . На 14 Февруари имам записана диагностика в Фиат да видим , дали ще покаже нещо интересно или само ще ми вземат парите. Имам чуството , че гори много. За сега ми показва 13,8 като съм изминал 150км , само градско в София. Напълник съм резервоара до горе и по някое време ще заредя пак до горе да го сметна по километраж и доляти литри да видим дали статистиката на компа е точна Иначе ми харесва много как вози и изглежда.
                        Здравей,

                        Мой приятел имаше някаква драма с автоматика му, след обикаляне по сервизите попаднал на майстор, който му препоръчал смяна на маслото + слагане на ето тази добавка: Lubegard Automatic Transmission ATF Fluid Protectant Red Bottle

                        Не я рекламирам и не я продавам, да не се счита за реклама. Тъй като не се намираше в БГ ме помоли да му я поръчам от Амазон. Това беше миналата година в началото. До сега не е споменал повече да има проблеми със скоростите.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте мерси за отговорите. Ще ви кажа какво е станало след диагностиката. А за смяната на маслото , то като е сменян мозъка не би ли трябвало да е сменено и маслото ? Прочетох по форумите, че се сменяло маслото: някои пишат през 40 000 км, а други през 80 000км. Откакто е сменен мозъка са изминати 10 000 км. Така, че защо да го сменям ако е сменяно. Или само да долея от тази добавка ?
                          А за разхода , се надявах като е по нов модел кола(2012) да е оптимизирана по-добре и да гори по-малко

                          Коментар


                            #14
                            Колега, убеден съм, че не са ти сменили маслото... Няма да е лошо да си го смениш...

                            Коментар


                              #15
                              todorakiggg написа: Преглед на мнението
                              Колега, убеден съм, че не са ти сменили маслото... Няма да е лошо да си го смениш...
                              Човекът от който я взех ми каза, че са сменили и маслото заедно с мозъка. Ще видим какво ще ми кажат в Ауто Италия и ако има нещо притеснително може да я закарам в специализиран сервиз за автоматични скоростни кутии Коко. Четох по форумите, че е много добър и на ниски цени. Всички са доволни , които са отишли при него. Аз мога и така да си карам , но ме е страх да не вземе да се прецака нещо повече, вместо сега да мина с малък ремонт, отколкото после да трябва да давам купчина с пари.

                              Коментар

                              Working...
                              X