Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Fiat Freemont

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Жалко е, че липсва описание на работата на АБС системата и нейните клапани. При загасен двигател и движение само по инерция автомобила си спира нормално при натискане на спирачката и педала не потъва. Разбира се иска да се натиска по-силно, защото сервото не работи. Ако приемем, че има заседнал или пропускащ клапан в АБС модула и той е причина за пропадането на педала, защо това е само при работещ двигател. Губи се логиката.

    Коментар


      #77
      Ето и моите пет с'тинки по темата

      ABS-а е колкото сложно, толкова и просто (по принцип на действие) нещо. Най-общо казано чрез електромагнитен клапан (управляван от компютър) се прекъсва (най-често на импулси) подаването на спирачно усилие към определено колело.
      Според мен проблема не е в ABS модула.

      edit 1:
      Всъщност може и да е! Въпросните клапани са най-често 8 - 4 за прекъсване и 4 за байпас на обратното налягане. Но пък тогава проблема с потъването на педала би се проявявал само, когато се задейства въпросната система...

      edit 2:
      Някой пробвал ли е да извади предпазителя на ABS-а? Знам, че звучи тревиално и прекалено просто...
      Последна редакция от gamma; 11.10.2019, 01:04.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #78
        Здравейте колеги Фриимонтъри! Съжалявам, ако е дискутирано, но честно казано изчетох подробно цялата тема и не видях конкретна информация. Трябва ми добър ел. сервиз, с човек, познаващ ел. инсталацията на Freemont/Journey. Става въпрос за изключително смешен проблем, но ако вашия задник мръзнеше както моя - щяхте да ми влезнете в положението - развали ми се подгрева на шофьорската седалка. За мен - една изключително удобна екстра, особено при кожен салон и наближаващата зима. Ходих до официалният сервиз на Ауто Италия (до летището) и след близо 4 часова диагностика ми съобщиха, че е изгорял самия нагревател. Обаче след няколко дни в мен се събуди подозрението, че нещата май не са точно така, защото подгрева е двоен - т.е. и на долната част на седалката и на гърба и нагревателите съответно се продават по отделно, като 2 отделни части. Затова си мисля, че ако беше нагревателя все една от двете части щеше да продължи да работи. Та, край с въведението ми - молбата ми е ако сте попадал на читав ел. механик, който може да направи още една диагностика на системата - ще съм много благодарен.Видях в постовете по-нагоре че голяма част от вас са обходили доста сервизи, та ако сте попаднали на някой съвестен и разбиращ от работата си човек - моля да споделите координати.

        Коментар


          #79
          Най-често се къса жичката нейде в страничния ръб на седалката. Играх го тоя филм с черокито - свалих кожата и намерих къде беше прекъсната, свързах я отново и всичко тръгна, но факт - и двете зони не работеха, а проблема беше само в долната.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #80
            Мерси за мнението, определено е полезно! А под "свалих кожата" - имаш предвид, че е имало разпорване и после пак шиене или има и по-интелигентен начин, без тези варварски процедури?

            Коментар


              #81
              Нее, кожената тапицерия се маха и нагревателя е залепен долу за дунапрена, ето клипчето по което се водих тогава:
              https://www.youtube.com/watch?v=eek-BU0t6yM

              Не вярвам при теб да е нещо по-различно като вътрешности, всичките работят на един принцип, още повече, че една "майка" ги е раждала
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #82
                Още веднъж - благодаря за съветите. Ще се пробвам през уикенда да видя какви ще ги свърша.

                Иначе по първия ми пост - оставям отворен за мнения за добри сервизи (ел. и не само) в София, ако някой може да препоръча човек - да го направи, винаги е хубаво да се знаят къде са добрите майстори.

                Коментар


                  #83
                  Здравейте някои от собствениците на "фреемонт"имали си на идея самият борт компютър след колко хиляди километра ви отчита че двигателното масло е за смяна.
                  Искам да кажа че не живея в българия и това лято като си бяхме в бг напално обслужих автомобила всички ремаци ролки филтри накладки + дискове и така след севиза в българия 1-во впечатление педала на спорачките по мек омагьосаме майстора ок 2-ро накладки уж бош свирят като луди не при натискане при свободен ход при натиск спира.3-то карам с 10на 40 масло колата сякаш си промени поведението на 170 хил км е автомобила и ми обясни че това е правилното масло общо взето няма да повторя гимнастиката в българия която ми струваше 1860 лв таа като попитах дали ми е занулил индикатора за маслото каза да което ме съмнява изминал съм около 5 хиляди км и днес ми показа че е за смяна някои имали идея при смяна и зануляване колко се кара

                  Коментар


                    #84
                    Freemont_stz написа: Преглед на мнението
                    Здравейте някои от собствениците на "фреемонт"имали си на идея самият борт компютър след колко хиляди километра ви отчита че двигателното масло е за смяна.
                    Искам да кажа че не живея в българия и това лято като си бяхме в бг напално обслужих автомобила всички ремаци ролки филтри накладки + дискове и така след севиза в българия 1-во впечатление педала на спорачките по мек омагьосаме майстора ок 2-ро накладки уж бош свирят като луди не при натискане при свободен ход при натиск спира.3-то карам с 10на 40 масло колата сякаш си промени поведението на 170 хил км е автомобила и ми обясни че това е правилното масло общо взето няма да повторя гимнастиката в българия която ми струваше 1860 лв таа като попитах дали ми е занулил индикатора за маслото каза да което ме съмнява изминал съм около 5 хиляди км и днес ми показа че е за смяна някои имали идея при смяна и зануляване колко се кара
                    На тези май не е само по километри, а следи и качеството. Тоест, ако не е сложил правилното може да се е "износило" бързо и наистина да е за смяна.

                    Коментар


                      #85
                      А какво е правилното?имам чуството че всеки майстор те лъже за да си продаде казана с масло и да искара пари.незнам вече дали си заслужава да караш скъп сложен автомобил като няма кои да го подържа ще чакаме по 30 години да се навадят майстори като на ладите да по строшът 10 на и да се научат

                      Коментар


                        #86
                        Маслото е 5w30 или 5W40, просто си попаднал на измекяр, има хора кадърни.

                        Коментар


                          #87
                          Freemont_stz написа: Преглед на мнението
                          А какво е правилното?имам чуството че всеки майстор те лъже за да си продаде казана с масло и да искара пари.незнам вече дали си заслужава да караш скъп сложен автомобил като няма кои да го подържа ще чакаме по 30 години да се навадят майстори като на ладите да по строшът 10 на и да се научат
                          Както каза и колегата преди мен, попаднал си на цървул, който щом види 5+ годишна кола, отсича: 10W 40! Дано не е сложил и минерално масло, но по-скоро - да. И щом караш такъв скъп и сложен автомобил, посещавай скъпи, сложни и най-вече доказани сервизи. И нАблегни на правописа, че се излагаш с това неграмотно писане.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #88
                            Благодаря за отговорите.
                            Как да процедирам тогава колеги да поръчам ли и нови филтри или само масло
                            И само да вметна че съм с 2 л двигател 140 коня само предно предаване

                            Коментар


                              #89
                              Freemont_stz написа: Преглед на мнението
                              ...
                              Как да процедирам тогава колеги да поръчам ли и нови филтри или само масло...
                              Моторното масло се сменя винаги заедно с масления филтър! Ако имаш книжка на колата, там трябва да е указана правилната спецификация за твоя двигател, както и колко масло събира. Ако пък нямаш, наистина трябва да посетиш сервиз, в който си разбират от работата. Там ползват каталози или програмни продукти, в които по номера на рамата ще определят кое е правилното масло за твоя автомобил. Успех!
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                #90
                                Ето и моите пет с'тинки по темата

                                ABS-а е колкото сложно, толкова и просто (по принцип на действие) нещо. Най-общо казано чрез електромагнитен клапан (управляван от компютър) се прекъсва (най-често на импулси) подаването на спирачно усилие към определено колело.
                                Според мен проблема не е в ABS модула.

                                edit 2:
                                Някой пробвал ли е да извади предпазителя на ABS-а? Знам, че звучи тревиално и прекалено просто...
                                Това с предпазителя го пробвах преди месец колега, но сега видях твоето мнение. Свалих поотделно и едновременно и двата предпазителя на клапаните на ABS/ECU модула и на самия ABS модул. Няма разлика (освен, че системата разбираемо регистрира и записва множество грешки), педалът продължава да потъва при работещ двигател. Тоест, ако е пропуск от клапан то вероятно е такъв, който е заседнал в отворено положение, а би трябвало нормално да е затворен. Това обаче не обяснява, защо педалът не потъва при неработещ двигател. Освен ако няма друг байпасен клапан, който да отваря при активиране на ABS и да е затворен при загасен двигател. Аз поне обаче не знам да има такъв, но дори и да има, защо тогава при махане на предпазителя нищо не се променя.
                                Последна редакция от sppmaster; 07.01.2020, 12:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X