Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Fiat Freemont

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    todorakiggg написа: Преглед на мнението
    За проблема, ходи на диагностика, ама като ги знам тея в официалните сервизи дето само с ново сменят ....
    Разхода, както колегата е казал по - горе, даже е много добре за параметрите на колата. В студа и задръстванията леките коли не падат под 9... (освен ако не е немска, там преко сили харчи 4 на сто )
    4 на сто на цилиндър ли(ех мечти ганьовски)
    198mjet Bravo

    Коментар


      #92
      Здравейте,
      нов съм във форума, и досега не съм имал италианска количка, до момента съм карал мазда 626, от която съм доста доволен , но горката е вече на 300+км и е време за нейната смяна, в момента гледам един fiat freemont 140 коня дизел 2014, ~150k км., ръчни скорости и една skoda superb 160 коня 1.8 автоматик, та въпроса ми е дали може малко мнение да ми дадете относно фиата, дали е читав, здрав ли е намират ли се лесно части как е като цени в сравнение с други модели такива автомобили, та даже и с skoda superb, която примерно сега гледам, кое ще да е по разумния избор! Не м итрябва за офф, нито пък деца, като цяло, предимно за работ аи да мога да си товаря когато имам нужда, или почивките, въобще не обичам да редя багаж Съответно като разход как е реално, понеже по книжка винаги е едно но реалността е друга... благодаря за отговорите предварително и нека силата бъде с нас

      Коментар


        #93
        Здравейте колеги, отдавна и аз съм се загледал по фримонта и имам един конкретен въпрос на който не намирам отговор, автоматичната кутия каква е? Става въпрос за версията 2.0 мжет 170к.с.свтомат,каква е кутията, какви са проблемите които най-често създава и всичко свързано с нея. Рових доста в нета, но не намирам нищо. Като цяло всичко свързано с конкретния автомобил ще ми е от полза, не съм се забързал да купувам, но смятам това да е следващия автомобил. Двигател, окачване и всичко за което се сетите. Надявам се вече да има повече бройки в България. В обяви не намирам нито един на части което смятам, че ще е проблем при необходимост на някои части.
        Последна редакция от valioboy; 17.01.2021, 21:36.

        Коментар


          #94
          valioboy написа: Преглед на мнението
          Здравейте колеги, отдавна и аз съм се загледал по фримонта и имам един конкретен въпрос на който не намирам отговор, автоматичната кутия каква е? Става въпрос за версията 2.0 мжет 170к.с.свтомат,каква е кутията, какви са проблемите които най-често създава и всичко свързано с нея. Рових доста в нета, но не намирам нищо. Като цяло всичко свързано с конкретния автомобил ще ми е от полза, не съм се забързал да купувам, но смятам това да е следващия автомобил. Двигател, окачване и всичко за което се сетите. Надявам се вече да има повече бройки в България. В обяви не намирам нито един на части което смятам, че ще е проблем при необходимост на някои части.
          Скоростни кутия на 2.0 mJet е Ultradrive 62TE на Chrysler.
          Части втора употреба
          могат да се на намерят в автоморгите евентуално и от Dodge Journey с който са почти идентични. Има и няколко магазина за авточасти за Американски автомобили от където могат да се поръчват части.
          Относно проблемите на тази кутия разгледай линковете.

          https://www.elektroda.com/rtvforum/topic3327815.html - за скоростната кутия.
          https://en.wikipedia.org/wiki/Ultradrive#62TE - за проблемите на скоростната кутия виж най-долу.
          https://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_Journey
          http://www.italiaspeed.com/2011/cars...mont/1506.html - подробна информация за модела.
          http://fiat.autospirit.ee/images/kat...d/freemont.pdf - брошура на Fiat Freemont.
          Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
          Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
          Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
          Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

          Търси се..

          Коментар


            #95
            Колега мерси, много полезно за мен инфо. От изчетеното разбирам, че не се вгражда в много автомобили тази кутия или поне такива в които са за Европа. Дали ще има сервизи които да ги ремонтират успешно, понеже рано или късно с автомат на тези километри е неизбежно да имаш проблем, а не искам кола с ръчни скорости.Това са единствените ми притеснения, за мотора и окачването смятам, че ще се оправят навсякъде. Мерси!

            Коментар


              #96
              Колеги никой друг ли няма инфо?

              Коментар


                #97
                За препоръчване е да се избягват екзотични модели автомобили.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #98
                  И тях трябва някой да ги кара, колега. Колко би струвал ремонта на кутия, дали е като при другите марки автомобили около 2-3000 лв.

                  Коментар


                    #99
                    Колеги ходих да тествам един фримонт, 170к.с.автомат и ми се видя доста тромав, верно, че е 2 тона и малко, но кромата ми е със 1.9 - 120 к. с. и мисля, че набира по-добре. Иначе приятна кола, запали на - 8 без никакви шумове и затруднения, кутия вкл. неусетно, без каквито и да е придърпвания от описаните по форуми. Нека някой собственик да каже как е вървежа, а може и тази да има проблем, но нищо не светеше по таблото, все пак и 350 Nm въртящ момент.

                    Коментар


                      За протокола да кажа, че говорих с човек който е ремонтирал кутия и ремонта е излязал 2700лв с гаранция 1 год. Ремонта е правен в Пловдив, какво точно е правено нз, но колата е включвала само задна преди ремонта. Покарах я и за мен в момента си включва перфектно. Купих и фриимонт, не този за който говоря,но все тая. Поздрави!

                      Коментар


                        valioboy написа: Преглед на мнението
                        За протокола да кажа, че говорих с човек който е ремонтирал кутия и ремонта е излязал 2700лв с гаранция 1 год. Ремонта е правен в Пловдив, какво точно е правено нз, но колата е включвала само задна преди ремонта. Покарах я и за мен в момента си включва перфектно. Купих и фриимонт, не този за който говоря,но все тая. Поздрави!
                        Честито, Колега и безаварийно!
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          Благодаря, да ви се връща!

                          Коментар


                            valioboy написа: Преглед на мнението
                            Благодаря, да ви се връща!
                            Колега честито, да я караш със здраве.
                            А как ти е спирачката. Пропада ли педала до пода (дали е мек и пружинира) или е твърд и не мърда когато го натиснеш при спрял автомобил.

                            Коментар


                              Колега педала на спирачката си е като на другите коли, няма разлика. Не пропада до пода. Писах ти ЛС, но не знам дали го получи. Успех с откриването на проблема.

                              Коментар


                                Здравейте колеги,

                                И аз съм се насочил към един Фиат Фриймонт 2.0 170 коня, уж black code edition. Та в тази връзка да препоръчате читав сервиз в София където мога да направя една пълна диагностика преди да се метна на него

                                Предварително благодаря за помоща.
                                Последна редакция от DaSh75; 15.08.2022, 07:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X