Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна
Резултати 71 до 80 от 82

Тема: Мнения за Fiat Freemont

Попринцип има случаи, където ABS модула причинява подобно нещо. Даже ще ти копирам едно изречение: "Vehicles equipped with ABS have a hydraulic assembly also called an ABS modulator. This assembly contains multiple internal solenoids and valves. An internal failure, corrosion or debris in the brake fluid can cause a valve not to operate properly, resulting in a low or spongy pedal.". Много е възможно да има дефект на ABS модула в тея коли или в дадена година на производство и да идват от там проблемите. Въпросът е да изолираш ABS модула и да провериш или да го замениш с друг.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    07.01.2009
    А какво се случва когато дръпнеш ръчната догоре и в същото време, докато е вдигната, напомпиш педала на спирачката? Задни апарати, когато са комбинирани с ръчна спирачка, винаги искат въртене на буталото за да приберат. Всъщност идеята на тоя механизъм е да се саморегулира апарата спрямо износването на накладката, така че да имаш винаги еднакъв ход на буталото и следователно и на педала. Ако предположим, че са ти прецакали двата задни механизма, но после са сменили само единия апарат, няма да видиш подобрение.

Цитат kolev написа: Преглед на мнението
    А какво се случва когато дръпнеш ръчната догоре и в същото време, докато е вдигната, напомпиш педала на спирачката? Задни апарати, когато са комбинирани с ръчна спирачка, винаги искат въртене на буталото за да приберат. Всъщност идеята на тоя механизъм е да се саморегулира апарата спрямо износването на накладката, така че да имаш винаги еднакъв ход на буталото и следователно и на педала. Ако предположим, че са ти прецакали двата задни механизма, но после са сменили само единия апарат, няма да видиш подобрение.
    На по-голямата част от колите е комбиниран и повярвай ми, ако се опиташ просто да натиснеш, без да въртиш, няма да успееш с обикновенния инструмент за прибиране. Трябва бая да натискаш и то с много голямо усилие, което е невъзможно без да ползваш някакъв тип преса. Трябва да са бая идиоти, ако не са се усетили.

Цитат yeksuh написа: Преглед на мнението
    Попринцип има случаи, където ABS модула причинява подобно нещо. Даже ще ти копирам едно изречение: "Vehicles equipped with ABS have a hydraulic assembly also called an ABS modulator. This assembly contains multiple internal solenoids and valves. An internal failure, corrosion or debris in the brake fluid can cause a valve not to operate properly, resulting in a low or spongy pedal.". Много е възможно да има дефект на ABS модула в тея коли или в дадена година на производство и да идват от там проблемите. Въпросът е да изолираш ABS модула и да провериш или да го замениш с друг.
    Мислил съм за АБС модула и доста търсих и четох, за да си изясня, какво и как точно прави тази система и да го свържа логически с потъващия педал. Намерих за мен логичен отговор, но за да се докаже, че там наистина е проблема, АБС модула наистина трябва да се изолира или смени.
    Лошото е, че нито замяната, нито изолирането му би било лесно и евтино. Имам конкретна идея, но реализирането и иска условия, време и средства, а и майстор готов да експериментира и мисли, с доста свободно време, без да иска прекалено много пари само за свършена работа без реално отстраняване на проблема. Сложна комбинация.
    Последна промяна от sppmaster : 01.10.2019 в 23:36

Така е. Аз мисля, че тоя модул се слага на доста коли и ако провериш по номер и разбереш на кои модели се слага, може да вземеш 2-ра употреба евентуално здрав и да пробваш, то друго не ти остава в този случай.

Жалко е, че липсва описание на работата на АБС системата и нейните клапани. При загасен двигател и движение само по инерция автомобила си спира нормално при натискане на спирачката и педала не потъва. Разбира се иска да се натиска по-силно, защото сервото не работи. Ако приемем, че има заседнал или пропускащ клапан в АБС модула и той е причина за пропадането на педала, защо това е само при работещ двигател. Губи се логиката.

Фиат идол Аватарът на gamma
    Регистр. на
    10.06.2007
    Ето и моите пет с'тинки по темата

ABS-а е колкото сложно, толкова и просто (по принцип на действие) нещо. Най-общо казано чрез електромагнитен клапан (управляван от компютър) се прекъсва (най-често на импулси) подаването на спирачно усилие към определено колело.
    Според мен проблема не е в ABS модула.

edit 1:
    Всъщност може и да е! Въпросните клапани са най-често 8 - 4 за прекъсване и 4 за байпас на обратното налягане. Но пък тогава проблема с потъването на педала би се проявявал само, когато се задейства въпросната система...

edit 2:
    Някой пробвал ли е да извади предпазителя на ABS-а? Знам, че звучи тревиално и прекалено просто...
    Последна промяна от gamma : 11.10.2019 в 00:04
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX

"...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

Здравейте колеги Фриимонтъри! Съжалявам, ако е дискутирано, но честно казано изчетох подробно цялата тема и не видях конкретна информация. Трябва ми добър ел. сервиз, с човек, познаващ ел. инсталацията на Freemont/Journey. Става въпрос за изключително смешен проблем, но ако вашия задник мръзнеше както моя - щяхте да ми влезнете в положението - развали ми се подгрева на шофьорската седалка. За мен - една изключително удобна екстра, особено при кожен салон и наближаващата зима. Ходих до официалният сервиз на Ауто Италия (до летището) и след близо 4 часова диагностика ми съобщиха, че е изгорял самия нагревател. Обаче след няколко дни в мен се събуди подозрението, че нещата май не са точно така, защото подгрева е двоен - т.е. и на долната част на седалката и на гърба и нагревателите съответно се продават по отделно, като 2 отделни части. Затова си мисля, че ако беше нагревателя все една от двете части щеше да продължи да работи. Та, край с въведението ми - молбата ми е ако сте попадал на читав ел. механик, който може да направи още една диагностика на системата - ще съм много благодарен.Видях в постовете по-нагоре че голяма част от вас са обходили доста сервизи, та ако сте попаднали на някой съвестен и разбиращ от работата си човек - моля да споделите координати.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Най-често се къса жичката нейде в страничния ръб на седалката. Играх го тоя филм с черокито - свалих кожата и намерих къде беше прекъсната, свързах я отново и всичко тръгна, но факт - и двете зони не работеха, а проблема беше само в долната.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Мерси за мнението, определено е полезно! А под "свалих кожата" - имаш предвид, че е имало разпорване и после пак шиене или има и по-интелигентен начин, без тези варварски процедури?

Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследнаПоследна

Тема: Мнения за Fiat Freemont

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •