Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко за "зимата".

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    mitice написа:
    Е сега тва си е стандартно оборудване
    ...и топки си трябват. Те също попадат в базовото оборудване.
    Иначе за Северозапада - подкрепям. Аз лично го избягвам в зимно време. Не може заради една тъща да рискувам здравето на семейството си я.
    Предпочитам да я виждам напролет, набързо и за кратко, защото не съм подготвен за зимни условия. Виж обаче на път към Банско, Боровец и Пампорово съм подготвен за всякакви зимни условия и някак си
    се чувствам по-спокоен и уверен на пътя. Защо ?...Не знам.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #32
      dobrujanetza написа: Преглед на мнението
      Зимно време на път с кола- всико трябва се вземе под внимание- и оборудването на колата, запаси от вода и храна, както и облеклото. Който е от Северна България знае какви виелици хващат и какви преспи се натрупват.
      Мхм. Преди 4-5 години минах за 13 часа пътя от Елена до малко преди Добрич, където обаче преспахме 7 часа на няколко км от вкъщи. Пряспа 100тина метра.

      В Северозапада става доста студено, но няма общо със Североизтока, където проблемите са от вятъра. Преди 10-тина години гледах пред мен как вятъра директно издухваше тировете от пътя.
      Последна редакция от pakumba; 23.11.2016, 14:49.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        Имам рода в Еленския Балкан и там зимата не е за хора. Стават си едни предспи по 1- 1,5м. Даже ако го навее и 2м минава.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #34
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20075
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #35
            И в тая тема има интересни неща.Та също да отправя едно въпросче като сипах антифриз преди седмица забелязах,че под колата е изкапало бая.И са се чуда нещо радиатора ли е спукан или от другаде изпуска.А никъде не удряна ,също така преди това не течеше..
            this

            Коментар


              #36
              Това е така, защото антифриза е агресивен (химически)

              Ако колата ти е била само с вода преди това или с много малко антифриз не е имала проблем, защото водата не разяжда толкова бързо, но антифриза буквално измива ръждата и отлаганията и там, където е имало слабо място в радиатора или по снадките (оксидирало петно, корозирало и пр.) вече е разядено и почва да капе.
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #37
                Ами случай ся,като я запалих преди половин месец с 300 зора ест. тя не беше палена 3-4 години и нямаше мн.антифриз ма не капеше.Купих 1л концентрат и излях целия в казанчето и се напълни тамън и са гледам тея дни ,че си е текло стабилно.
                this

                Коментар


                  #38
                  Може да е от "сините" маркучи...
                  Fiat Punto 1.1 6Speed

                  Коментар


                    #39
                    Какви са тия маркучи,че не ги знам :D
                    this

                    Коментар

                    Working...
                    X