Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко помощ относно една анкета

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко помощ относно една анкета

    Здравейте колеги, за една курсова работа ми е необходимо да проведа анкета относно стажовете. Ще бъда благодарен ако отделите 2 минути.
    Моля само студенти или наскоро завършили такива да участват в нея!

    Това е линка към анкетата: https://qtrial2016q4az1.az1.qualtric...SIgAPiFgCrJ3uJ
    Последна редакция от tambuhtaneca; 15.11.2016, 08:03.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    #2
    Попълни я колега, но много странно искаш само студенти, а в анкетата има въпрос "Студент ли сте?"
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      #3
      Благодаря колега!
      Целевата група са студенти или наскоро завършили такива 2014-2016, затова има този демографски въпрос - да може после да ги пресея.
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #4
        Завършил съм преди повече от две години, но попълних анкетата, защото имаше какво да кажа и определно това ми е болна тема

        За мен стаж = робство с оправдание, че си неопитен и не заслужаваш друго освен да работиш за без пари...в кое време живеем? Понякога си мисля, че повечето "работодатели" са потомствени феодали...

        Отделно, че преди работех дълги години в една банка, в която редовно взимаха студенти за по месец (безплатно естествено) да им свършат най-досадната и глупава работа. Претрупваха ги с бумащина и изисквания и отгоре на всичкото горките си въобразяваха, че ще бъдат наети, ако ги харесат...за толкова години никой никога не е бил наеман на постоянна работа от тези студенти, а много минаха...много Ама като може да им се върши работа за без пари така е То кой бяга от безплатното ?
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Само да не се бърка стажантски договор и задължителен стаж, възникнал от обучението ти.
          По абсолютно обратната логика аз, като работодател (хипотетично), бих искал пари от теб за това, за което те обучавам.
          Малко хора имат нагласата, че всяко едно обучение е разход на фирмата, а фирмата като презумпция има за цел да прави приходи с по-малко разходи. Та хем искаш да ти даде знания, хем да ти заплаща за това.
          За това всяко едно обучение трябва да се гледа като инвестиция в развитието на собствената личност. Ако това не се проумее, няма как да работят нещата. След тази инвестиция, понякога продължаваща години, не месеци като някакво просто стажуване, тогава ще може да береш от плодовете, които си посял в годините. Ама много хора искаш да вземат плодове, а дори едно дърво не са засадили. И за жалост това става все по-масова практика или възприемане на живота.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Тъй де тъй
            Аз казвам, че не е рядкост да се злоупотребява със стажантите и стажовете по принцип.
            Идеята е, че организацията, фирмата, предприятието Х взимат стажант, който да свърши определена работа (безплатно) и след стажа той не е научил нищо особено. Пред очите ми бяха много примери, а и аз самият съм вкарвал данъчни декларации до припадък в НАП цял месец и накрая какво мислиш съм научил, което да ми е полезно? Ами абсолютно нищо. Просто това е последният път, в който работих на програма под ОС ДОС и последният път, в който работих за без пари. Да - за мен това беше задължителен стаж. Правя разликата. Всеки, който е следвал е бил задължен да има стаж, за да си получи дипломата. Но от този стаж аз нищо съществено не съм научил.

            И аз говорех в предишното ми мнение не за задължителен стаж, а за доброволен такъв. В името на това да ти пише в трудовата книжка, че си работил еди какво си еди колко си време. Трябваше да се уточня явно, но си мислех, че е ясно.

            Реално първият ми официален работодател ме нае без никакъв опит или стаж в областта, нито един ден не съм работил за без пари при него и аз и той си бяхме доволни от резултатите. Истината е, че всичко си е до човек, а не толкова до стаж.

            Както и да е - разводняваме темата
            Есенцията на това, което искам да кажа е, че никак не е рядкост да се злоупотребява с безплатният труд, който се бърка с обучение. Разликата е огромна. В единият случай работиш едно и също без да научаваш нищо съществено, а в другият случай се обучаваш наблюдавайки как другите работят.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Съгласен съм със Слав.
              Но тук малко размиваме нещата - едно е стаж, друго е стажантска програма. Първото за повечето е доста непотребно, особено ако е 1 месец, но пък ако ти е в google или някоя голяма организация се смята за доста добро начало на твоята практическа кариера. Второто от своя страна има за цел да подбере определен брой качествени кадри, за да ги внедри в организацията си, да ги обучи и накрая да има полза от тях, като ги наеме.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #8
                Във връзка с тази тема, точно вчера вечерта гледам новините по БТВ и някаква репортерка говори за нещо си.
                Та водещите специално обърнаха внимание когато я включваха в ефир - и нашата стажантска репортерка ... (еди коя си). Та и ефир ѝ дадоха. И после да вземе да иска пари за това, примерно.
                Но тя със сигурност ще вземе пари, защото ако си на стаж в някоя организация, по КТ фирмата, която те е наела, трябва да ти заплаща и не може да мине метър.
                Но както и тук се каза, че във всяко стадо има и мърша, аз не споделям мнението, че глобално е експлоатация. Лично при мен, в предишната ми работа, залагахме на много стажанти. И тези, които наистина се доказваха им се даваше и не рядко работа, след изтичане на стажантския им договор.
                Но и много често съм виждал обратното - обидени, че уж се раздавали, че работят като ненормални и накрая не били оценени. А реално тия хора наистина за нищо не ставаха. В тази връзка аз лично срещам повече кандидати за работа, които не си знаят възможностите, спрямо претенциите, вместо обратното. Много грешна самооценка на кандидатите има на пазара. И наистина е трудно да намериш човек, който като дойде на интервю, каквото е написал в ЦВ-то си, това да покаже на 100% и реално.
                Последна редакция от BO; 17.11.2016, 09:23.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Стигаме до вечната истина за всичко, не само за стажовете и РЗ - този който дава винаги му се струва много, а този който взима винаги му се струва малко

                  И както винаги в БГ - всеки си знае неговото и си дърпа към неговата черга.

                  Малко в преносен смисъл, но който разбрал - разбрал
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар

                  Working...
                  X