Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водопроводни проблеми - скъсан нипел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Водопроводни проблеми - скъсан нипел

    Та трябваше да сменя няколко течащи кранчета в кухнята, а тя каква стана. Та едното кранче се счупи (нипел) в резбата на тръбата и сега вътрешната част няма вадене. Блъсках с чука, но не мърда гадта. Някой борил ли се е с такова чудо и как го е решил?
    Вътрешния диаметър на нипела съвпадна с точно един торкс, който го набих и след още повече напъване, материала на нипела просто се рони и не стана и така. Горе долу остана около 1.5мм стена от нипела, която е направо като залепена за резбата на тръбата. Ако има значение тръбите са пластмасови, сменявани преди 4-5 години. Но кранчетата, които са сложили са боклук и едвам ги развих. За съжаление предпоследното създаде проблем и сега няма вода.

    Та идеи за:
    1. Как да се извади въпросното парче.
    2. Или контакт на водопроводчик, който да реагира и да се пробва. Ако не успее то да смени целите пластмасови тръби под мивката. За щастие са лепнати за панела с полиуретанова пяна и не са замазани или от този род в стената.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Останалото парче към края на резбата ли е или в началото, защото си мисля, че ако е в края няма от какво да се притесняваш, а направо намотвай калчищата на новото кранче и навивай, даже и да изпадне някое парче от старото кранче като пуснаш водата ще изпадне през смесителя /преди това махни цедката на батерията/.
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Ако вземеш една ножовка и срежеш резбата примерно на 2 места или така ще заносаш и долната
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        Точно с ножовка се прави. Прерязва се на две места внимателно до резбата на тръбата и после се избиват парчетата с отверка и чук.

        Коментар


          #5
          Така съм го правил и аз. Просто се иска внимаване и без нерви.
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #6
            Ако с остра пила припилиш на 2 места няма ли да стане да се раздвои и после да се извади едното парче и после другото
            Ако не режеш тръбата и лепиш друго Г образно парче и слагаш ново нипел или банерия -там каквото трябва да сложиш
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Пусни една снимка да видим нагледно за какво става дума.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                Срязах го по средата, но 2-те парчета пак не падаха. С къртене само малки парченца падаха.
                Решението накрая дойде с помощта на водопроводчик. Върху старата част залепи нов накрайник (сигурно си има техническо име на нещото, но не го знам) с резба.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Ако вземеш една ножовка и срежеш резбата примерно на 2 места или така ще заносаш и долната
                  Колегата се е оправил вече, но все пак да споделя, че и аз веднъж се хлъзнах в банята и се хванах за смесителя. След хващането ми остана в ръцете
                  Взех зегето и с него разцепих нипела, после с шабър бръкнах в него и се разви.

                  Коментар

                  Working...
                  X