Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общополитическа... и общоикономическа...част3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе притесни се човека, че може и да спечели. Все пак кандидатурата на Радев е доста обременена, а и лапачите по места, дето досега осигуряваха гласовете едва ли са щастливи от решението на вожда да излезе от политиката. Щото, квото и да си говорим, контингентът на герб е трагедия и трудно ще се справи със собствени сили.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #17
      На мен отсега ми е интересно дали Доналд Тръмп ще бъде оставен да доживее края на мандата си ако започне да спазва предизборните си обещания!?
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #18
        kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
        На мен отсега ми е интересно дали Доналд Тръмп ще бъде оставен да доживее края на мандата си ако започне да спазва предизборните си обещания!?
        Имам чувството, че президентските избори в САЩ бяха поредната авантюра за Тръмп. Дано е осъзнал, с какво се захваща, въпреки, че да си останеш скучаещ милиардер пак не е работа.
        Чрез изказването си пък, един наш доскорошен политик и вечен историк, определи Тръмп, като ( цитирам по памет): "Човек, с който на бутилка водка, Путин може да изглади всяко противоречие."
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #19
          Щях да го пусна във вицовете, ако не беше 100% вярно, и вече не е смешно

          автор Никола Крумов (известен из нета като nikola666)

          "Българските избори
          Какво се оплакват българите в чужбина, че не можели да гласуват като хората!? Те ако знаят какво е при нас... Преди 10-ина години бях член на избирателната комисия в моето село. От глупост се съгласих да участвам, заемайки длъжността на листоповдигач в кметските избори – аз съм човекът, който мести хартията от процепа на урната (доста престижен пост). Кандидати са настоящият кмет (досега 5 мандата от 5 различни партии), докторът и един учител. Сутринта отваряме секцията в детската градина с един час закъснение, защото спешно трябваше да пием кафе отвън на приказки. Взимаме книжата – всеки със задачите си (половин час старателно подготвям листа си, който след малко изгубвам). Ето го и първия избирател – бай Добри. Влиза с подаръчен комплект, който е получил на входа от жената на кмета – ракия, овчи суджук, два литра нафта, пакет захар. Носи бюлетината, а председателят на комисията я разгръща, за да провери (както е по закон) дали е попълнена правилно. Гласът е допуснат. Минават още двайсетина човека на същия принцип. Застъпниците на доктора и учителя протестират, но са обвинени в изборна манипулация, подават се жалби срещу тях и са изгонени съвсем справедливо. Пристига кметът. Той има право да гласува с три бюлетини – всеки го знае (после идва отново и гласува още четири пъти - с фалшива лична карта, с личната карта на починалата си баба, с картата за БДЖ на внука си и с образеца закачен пред секцията). Човек вижда несправедливостите, но когато е на държавна работа и останалите са съгласни, просто спира да му пука. Не се оправдавам, а осъзнавам грешката си. Идва докторът. Той е в комбина с кмета и го играе опозиция (естествено гласува за него). Ето го и учителя със семейството си – единствения честен човек от тримата. Виж ти – нямало го в списъка, а той цял живот си е бил тук на село. Все пак синът и жена му успяват да дадат своя вот, като краищата на бюлетините им скришом са маркирани с лютеница. Обед е. Лелята на кмета носи гъсто червено вино, топъл хляб и от овчия суджук. Почва веселба. Секретарката реже мезета връз изборните протоколи, отварят се туршии, хвърчат баници, лее се вино и ракия, играем хоро... Единодушно взимаме решение, че в секцията може да се пуши. Гърми музика от стар касетофон, настава лудница – мъртвопиян гласоподавател се опитва да упражни вота си с половин кюфте, тъпчейки го в урната, полицаят оножда наблюдателка в нужника, председателят на комисията и една членка ма’ат гюбеци в средата на стаята, няколко бабички са изгубили внучетата си в суматохата, а аз бия двама гласуващи цигани, дето по-миналата година излъгаха майка с дървата. Смрачава се и затваряме секцията – какво като има хора пътували по 400 километра, за да гласуват, на тях кой им гледа животните. Отваряме урната, а от там освен бюлетините изпада и онова половин кюфте, малко портокалови обелки, седем фаса и няколко шепи слънчогледови шлюпки. Време е да броим (белязаните бюлетини отиват в коша) – 319 за настоящия кмет (кюфтето го признаваме като действителна бюлетина с глас за кмета), 110 за доктора, 15 недействителни, един за учителя. Всички ме гледат укорително, разбирайки, че този единствен глас е моят, но не казват нищо, за да не им разкривя муцуните. И не се изтъквам – аз също съм виновен за тази пародия. Така е на село – всичко зависи от кмета: ще стигне ли канализацията по някой европроект до теб, ще ти откраднат ли овцете, ще имаш ли осветление, ще назначат ли твой роднина в общината... Без доктор не можеш и не бива да си в лоши отношения с него. Остава клетият учител – опърпан проводник на духовността, сам воин сред пошлостта... Това е България, приятели – лекарите лекуват съвестно само други лекари, полицаите пазят единствено другите полицаи, съдебната система защитава сама себе си, политиците търсят доброто само за своите семейства... Не всичко обаче е загубено! Надежда има!"
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #20
            Щях да го пусна във вицовете, ако не беше 100% вярно,
            Ами то няма и половин процент истина ,бре???
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #21
              Immortal написа: Преглед на мнението
              .
              Но... помислете три пъти, и тогава гласувайте!
              Каквото сам си надроби народът, такова ще сърба.
              После да не се сърдите на някой друг.
              Дидо, объркал си държавата, тук ако се мислеше, нямаше да си сърбаме попарата
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #22
                коцев написа: Преглед на мнението
                Ами то няма и половин процент истина ,бре???
                Ааа, за това с полицая и наблюдателката съм сигурен, че е истина!

                Коментар


                  #23
                  kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
                  На мен отсега ми е интересно дали Доналд Тръмп ще бъде оставен да доживее края на мандата си ако започне да спазва предизборните си обещания!?
                  И на мене ми се върти нещо такова в кратуната. Мисля, че ще бъде накаран да се откаже ... по един или друг начин.
                  А в България не мога да се начудя до кога ще се въртим като пумпали. В някаква идиотска цикличност сме попаднали ... женска да бе, добре, но уви! Щом в дясното пространство единството е химера и това на фона на мега "мобилизацията" в ляво, за кво се борим. Няма ни лидери, ни нищо ... всеки сочи с пръст другия, а от Позитано им се смеят!
                  " ... наскоро си купих матрак, матрак с мемори пяна ... мемори, баси матрака, а ний, българите ... ?! ... "
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #24
                    опс....
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      Как да няма лидери в дясното пространство ,бре??? Я виж Радан КОСТОВ как се ербиличи вече цяла година и разби дясното както и шефа му Костов не го е разбивал.
                      Фиат Панда 1.2 2006година
                      Синджира си идва ,а козата я няма...

                      Коментар


                        #26
                        коцев написа: Преглед на мнението
                        Как да няма лидери в дясното пространство ,бре??? Я виж Радан КОСТОВ как се ербиличи вече цяла година и разби дясното както и шефа му Костов не го е разбивал.
                        Разцепил е грънци.
                        Не можеш да разцепиш нещо дето го няма.
                        Пръмова ли е дясна!? Или онова гей-парвеню Лукарски!? Айде моля ти се ...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #27
                          Кирчо, а къде беше Радан при създаването на РБ ????. Той най много го искаше тоя блок като си мислеше че ще стане главен в блока ама като видя че не става работата почна да намира кусури.Не става така.Иска се и малко акъл да има човек в главата .
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #28
                            "Не е важно как са гласували, а кой брои гласовете."
                            Провеждането на изборите чисто технически е пълна пародия, и не е възможно обявените резултати да са истинските. Няма как да повярвам, че е възможно да има толкова висок процент, които да гласуват за хората, които ни съсипват живота вече над 60 години. Всички идиоти + мазохисти + хора имащи изгода от сегашното положение няма как да са над 2 милиона, колкото са общо гласувалите за ГЕРБ+БСП+ДПС. Да, пиша партиите, а не личностите, защото всички са съгласни, че такива няма и на президентските избори се гласува за партии.
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #29
                              Дидо, объркал си държавата, тук ако се мислеше, нямаше да си сърбаме попарата
                              Ето го отговора.
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар


                                #30
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X