Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общополитическа... и общоикономическа...част3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стиска им...то не им стиска да изпълнят решение на СГС, като махнат оная грозотия от центъра на София (за паметника на съветската армия говоря), ти за какво говориш...
    Докато тая грозна грамада стърчи в София, не се надявайте да се отървем от робството.

    Коментар


      ntodorov написа: Преглед на мнението
      Що, новото време да не би да ни задържа тук ??? 29 г. ( двадесет и девет години) минаха от тогава колега...Наистина не разбирам, с какво и как днес може да ви вълнува социализмът?
      В старото време ни задържаха кльоновете и автоматите на границата.
      Ако не беше така, не съм сигурен дали през 1989 щяхме да сме и 5 милиона.

      А и тия, които не ги задържа, не виждам да заминават за Китай, КНДР или Венецуела. Даже и към Русия не заминават нещо.
      Заминават към Западна Европа и Америка - все страни, в които никога не е имало социализъм.
      Ние, които сме останали тук, искаме да заприличаме на тези държави, към които нашите синове и приятели заминават, за да не заминават повече ( и да се върнат заминалите). Не искаме постоянно да ни теглят към Северна Азия и към миналото.
      Затова всякакви намеци, че през социализма било по-хубаво и по-справедливо от сега са престъпление към бъдещето на децата ни.

      Коментар


        Изобщо не са намеци. При социализма беше по-хубаво и по-справедливо. За отиващите към Русия бъркаш. Потокът от учащи натам е много сериозен. Берящи домати сигурно няма, щото те и без това си имат достатъчно пришълци.
        За паметника, ми що не изчакаме например Австрия да махне нейния? От 1990 насам не сме точно държавата, която да им дава пример.

        А, забрайх: Ние, които сме останали тук, не искаме да заприличаме на тия държави, щото те са такива на чужд гръб, вкл. и нашия. А сметката за тая работа вече идва.
        Последна редакция от slonikon; 14.11.2018, 20:41.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          Най ми е смешно когато некви пикльовци на по 15-16-17-22 години, са запревъзнасят по онова време.
          Ако имаше машина на времето да се върнат да поживеят в онова време - десет дена им давам - на 11-тия да са си турили въжето.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            Immortal написа: Преглед на мнението
            В старото време ни задържаха кльоновете и автоматите на границата.
            Ако не беше така, не съм сигурен дали през 1989 щяхме да сме и 5 милиона......
            ....Затова всякакви намеци, че през социализма било по-хубаво и по-справедливо от сега са престъпление към бъдещето на децата ни.
            Със сигурност автоматите са ни държали, но нека допълним за по-младите, че границите за всеки бяха отворени, стига да се посещават държави от социалистическия блок + Куба, Либия, Кувейт, Саудитска Арабия, където работеха и много българи. Останалите, които ни носеха хабер от западния свят и всъщност захранваха нашето любопитство с бонбонки, дъвки, дънки. тик-так и тублерони бяха параходчиите ( днес няма помен от Търговския ни флот и Океански риболов) и работещите в СО МАТ, който имаше подразделения в Бургас, Пазарджик, Русе и София ( днес няма помен от тях, а шофьорите ни карат коли в странство за чуждоземни логистични фирми). Другите, които пипаха оня свят бяха пилотите в БГА Балкан и цялата партийна върхушка с приближените си. Та, така де, ближехме сладостта на запада и всички бленувахме за него. И имаше защо. В материален недоимък, глупави повели и изпълнение на петилетки, всъщност искахме по-шарен цвят. Само където не осъзнавахме, че имаше и какво да губим впоследствие. Демокрацията беше радост и трепет за всички ни, само че тя си доведе и негативите. Въпреки бананите, мандарините, дънковите якета и гъзарски дрехи, хората се отчайваха и...избягаха. Избягаха качествени хора, дали си шанс и време в новата България. За наше нещастие ТУК не се случиха нещата, като в другите държави от бившия соц. блок. Тук връх взе слободията, която поне половината ни население прие, като демокрация. Включително и рецидивисти, политици, богаташи, бивши комунисти, настоящи комунисти, нови демократи, стари демократи, индийски етнос и каквото се сетите. За това въпреки пълните магазини с лъскавини, банани, мандарини, Гучи, Долче и прочие именца, хората масово избягаха и ще бягат Дидо, пък дори и против нагласата ни, че уж вече живеем по-добре и по-свободно. Аз не се оплаквам от новото време, но имах възможността да преживея деградацията и заличаването на една част от Северо-западна България през последните 25 години. Като с магическа пръчка едно китно градче с поминък и млади хора на брега на река Дунав, се превърна в призрачен град със стари хора и къщи опустели от млади хора заключили вратите си в търсене на по-добър живот в Италия, Испания и Гърция. Иди и им обясни на тези хора там, колко добре се живее днес и как се е живяло вчера. Обясни го на старците по селата и на ония младежи устроили се в странство. Със сигурност обаче в един Софийски офис ще те разберат и точно в тази връзка написах, че бягам от КАТЕГОРИЧНОСТ, каквато ти тотално налагаш. Имам личните си основание да твърдя, че наред с представяните пошлости на онова време, има и доста преиначени факти.
            Сега за децата. Болната ми тема...Какво е бъдещето Дидо на нашите деца днес и тук ? Ще дам пример с дъщеря си. Има много медали от международни състезания, включая от такива в Сингапур, Беларус, Абхазия, Хонг Конг и Филипини. Хлапето обиколи света и живее с математиката и физиката...И внимавай сега. Детето ми има шанса и късмета да бъде дете на родители, които имат възможност да го изпратят на тези състезания...а тези, които нямат тази възможност за развитие ???. Писал съм го и преди, защото знам, че тук има родители на такива деца. Детето ми не е получило от държавата и 1 лв, освен еднократната помощ от 200 лв, когато се роди (общинска пара). Никога не е получавала детски, въпреки че според чувствителните закони, касаещи децата от държави членки в ЕС, това си е чиста дискриминация. Е, бай Тошо ги даваше тези пари на всички деца. И на мен и на теб ги даваше. Бяха 18 лв., които се равняваха на 5 мешани скари с връх и 5 малки водки. Даваше ги до навършването на 18 години, ако се не лъжа. Сега и това няма, но виж децата от етноса са в списъците им. Щом това е бъдещето на тази държава, детето ми няма място тук. Това не го мисля само аз. Тук трябва да напиша и другото - дъщеря ми обаче получи поощрителни награди и парични премии от една друга организация, чието име не искам да споменавам, но е американска. Тя и още 5-6 наши деца от ПМГ, получиха покана лятото да гостуват в Лозенец. Гостуваха на деца от московската математическа гимназия, които бяха на море в България напълно безплатно. Не е ли обидно, американци и руснаци да оценят децата ни, а милата ни днешна България да нехае за тях ? Дори нещо повече. При едно от пътуванията им, от българска страна с типичния за нашите ширини бюрократизъм и абсурдност забавиха визите на децата ни. Помогнаха ни...румънци.
            Защо и как да ги задържим тук, като хората, направо си ги взимат. Въпреки патриотичната ми настройка, разбрах, че съм минал на етап мазохизъм. Днес вече се надявам, да осигуря прилично учение и реализация на дъщеря си в...странство, защото тук безхаберието към нашите деца вече е арогантно. Арогантно е и към децата в неравностойно положение и майките им. И вместо да съдим ония времена, нека се помъчим да "усетим", за какво аджеба днес народът е на улицата ? И не, не е заради цената на бензина. Не е и поради умиление за оня строй. Не е и от страх, че ще загубят бананите и мандарините.
            Ако сте ме изчели докрай, благодаря ви, но има неща, които само с две думи не се казват !
            И не, не искам онова време, искам днес да заживеем в истинска държава, с качествени и обединени хора.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              А за спанака?
              Мани спанака. А млякото? Литър прясно мляко Верея 3% в Лидъл е намалено от 3,99лв на 2,99лв. WTF? В момента литър био прясно мляко 3,8% в немски магазин е намалено на 0,99евро.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                ntodorov написа: Преглед на мнението
                Ако сте ме изчели докрай, благодаря ви, но има неща, които само с две думи не се казват !
                И не, не искам онова време, искам днес да заживеем в истинска държава, с качествени и обединени хора.
                Съгласен съм с всичко, което си написал - особено с последното изречение.

                Именно затова съм така краен - защото напоследък гледам МАСОВО по всякакви медии да се лее някаква носталгия по времето на соца. Онзи ден в един репортаж от т.нар. протести, чух един протестиращ да скандира "Не искаме капитализъм", други искат "да сменят системата", определено имайки предвид политическата система. Съществуващите системи сега са две - капитализъм и социализъм. Ясно е какво искат...
                Към момента вече хората, не живяли през социализма са равни или дори повече от тия, които сме живяли съзнателен живот в ония времена. И една голяма част от тях се подлъгват по тая пропаганда, и виждат решаването на сегашните си проблеми със завръщане към оная престъпна система.
                Постовете ми са насочени към тези хора, които нямат представа какво искат, и несъзнателно служат на чужди интереси.

                С долния цитат мога да обясня защо много хора си спомнят с носталгия за социализма

                "При другите си лошавини игото има и една привилегия - да прави народите весели! ....една бъклица вино, изпита под прохладната сянка на върбите, край шумливата кристална речка, прави да забравиш робството..., а ако има цигулари, то е върхът на земното щастие".
                Иван Вазов, "Под игото"

                Колкото по-жестоко се разправя един тоталитарен диктаторски режим с несъгласните с него, толкова повече обикновените хора не смеят да се съпротивляват. Губят надежда, свикват да не говорят против, свикват да не мислят и в един момент започват да обичат своето робство. Някой друг да мисли вместо тях, някой друг да им намира работа, някой друг да им решава проблемите... И когато бъдат освободени, искат да се върнат в робството си, защото се налага сами да се справят с живота, а те са загубили способност да го правят. Опитват, но не успяват, защото всичко необходимо у тях е закърняло. И в един момент започват да искат да станат пак роби - за да мисли някой друг вместо тях.
                Не напразно още Мойсей, извеждайки евреите от Египет, ги е мъкнал 40 години из пустинята, преди да им покаже обетованата земя, за да умре и последния, роден в робство, вкл. и той. Само хора, които не са били роби, могат да изградят нормална страна.

                Коментар


                  ntodorov написа: Преглед на мнението
                  Със сигурност автоматите са ни държали, но нека допълним за по-младите, че границите за всеки бяха отворени, стига да се посещават държави от социалистическия блок + Куба, Либия, Кувейт, Саудитска Арабия, където работеха и много българи. Останалите, които ни носеха хабер от западния свят и всъщност захранваха нашето любопитство с бонбонки, дъвки, дънки. тик-так и тублерони бяха параходчиите ( днес няма помен от Търговския ни флот и Океански риболов) и работещите в СО МАТ, който имаше подразделения в Бургас, Пазарджик, Русе и София ( днес няма помен от тях, а шофьорите ни карат коли в странство за чуждоземни логистични фирми). Другите, които пипаха оня свят бяха пилотите в БГА Балкан и цялата партийна върхушка с приближените си. Та, така де, ближехме сладостта на запада и всички бленувахме за него. И имаше защо. В материален недоимък, глупави повели и изпълнение на петилетки, всъщност искахме по-шарен цвят. Само където не осъзнавахме, че имаше и какво да губим впоследствие. Демокрацията беше радост и трепет за всички ни, само че тя си доведе и негативите. Въпреки бананите, мандарините, дънковите якета и гъзарски дрехи, хората се отчайваха и...избягаха. Избягаха качествени хора, дали си шанс и време в новата България. За наше нещастие ТУК не се случиха нещата, като в другите държави от бившия соц. блок. Тук връх взе слободията, която поне половината ни население прие, като демокрация. Включително и рецидивисти, политици, богаташи, бивши комунисти, настоящи комунисти, нови демократи, стари демократи, индийски етнос и каквото се сетите. За това въпреки пълните магазини с лъскавини, банани, мандарини, Гучи, Долче и прочие именца, хората масово избягаха и ще бягат Дидо, пък дори и против нагласата ни, че уж вече живеем по-добре и по-свободно. Аз не се оплаквам от новото време, но имах възможността да преживея деградацията и заличаването на една част от Северо-западна България през последните 25 години. Като с магическа пръчка едно китно градче с поминък и млади хора на брега на река Дунав, се превърна в призрачен град със стари хора и къщи опустели от млади хора заключили вратите си в търсене на по-добър живот в Италия, Испания и Гърция. Иди и им обясни на тези хора там, колко добре се живее днес и как се е живяло вчера. Обясни го на старците по селата и на ония младежи устроили се в странство. Със сигурност обаче в един Софийски офис ще те разберат и точно в тази връзка написах, че бягам от КАТЕГОРИЧНОСТ, каквато ти тотално налагаш. Имам личните си основание да твърдя, че наред с представяните пошлости на онова време, има и доста преиначени факти.
                  Сега за децата. Болната ми тема...Какво е бъдещето Дидо на нашите деца днес и тук ? Ще дам пример с дъщеря си. Има много медали от международни състезания, включая от такива в Сингапур, Беларус, Абхазия, Хонг Конг и Филипини. Хлапето обиколи света и живее с математиката и физиката...И внимавай сега. Детето ми има шанса и късмета да бъде дете на родители, които имат възможност да го изпратят на тези състезания...а тези, които нямат тази възможност за развитие ???. Писал съм го и преди, защото знам, че тук има родители на такива деца. Детето ми не е получило от държавата и 1 лв, освен еднократната помощ от 200 лв, когато се роди (общинска пара). Никога не е получавала детски, въпреки че според чувствителните закони, касаещи децата от държави членки в ЕС, това си е чиста дискриминация. Е, бай Тошо ги даваше тези пари на всички деца. И на мен и на теб ги даваше. Бяха 18 лв., които се равняваха на 5 мешани скари с връх и 5 малки водки. Даваше ги до навършването на 18 години, ако се не лъжа. Сега и това няма, но виж децата от етноса са в списъците им. Щом това е бъдещето на тази държава, детето ми няма място тук. Това не го мисля само аз. Тук трябва да напиша и другото - дъщеря ми обаче получи поощрителни награди и парични премии от една друга организация, чието име не искам да споменавам, но е американска. Тя и още 5-6 наши деца от ПМГ, получиха покана лятото да гостуват в Лозенец. Гостуваха на деца от московската математическа гимназия, които бяха на море в България напълно безплатно. Не е ли обидно, американци и руснаци да оценят децата ни, а милата ни днешна България да нехае за тях ? Дори нещо повече. При едно от пътуванията им, от българска страна с типичния за нашите ширини бюрократизъм и абсурдност забавиха визите на децата ни. Помогнаха ни...румънци.
                  Защо и как да ги задържим тук, като хората, направо си ги взимат. Въпреки патриотичната ми настройка, разбрах, че съм минал на етап мазохизъм. Днес вече се надявам, да осигуря прилично учение и реализация на дъщеря си в...странство, защото тук безхаберието към нашите деца вече е арогантно. Арогантно е и към децата в неравностойно положение и майките им. И вместо да съдим ония времена, нека се помъчим да "усетим", за какво аджеба днес народът е на улицата ? И не, не е заради цената на бензина. Не е и поради умиление за оня строй. Не е и от страх, че ще загубят бананите и мандарините.
                  Ако сте ме изчели докрай, благодаря ви, но има неща, които само с две думи не се казват !
                  И не, не искам онова време, искам днес да заживеем в истинска държава, с качествени и обединени хора.

                  Подкрепям напълно написаното от колегата.
                  Както и предишните постове - едно към едно с моето виждане за реалността.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    Много ми е интересно кои чужди интереси се налагат, щот от "великите сили" ни една не е социалистическа. Не ми се вярва Северна Корея, Куба и пр. да плащат за протестите у нас.

                    И да, искам някой друг да мисли вместо мен за здравето, образованието и сигурността ми. Някой, на когото си плащам за тая работа, колкото ми е поискал. С парите, които съм изкарал мислейки за това, за което ми се плаща на мен. Не съм ли прав?!
                    Последна редакция от slonikon; 15.11.2018, 00:30.
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      Immortal написа: Преглед на мнението

                      Колкото по-жестоко се разправя един тоталитарен диктаторски режим с несъгласните с него, толкова повече обикновените хора не смеят да се съпротивляват. Губят надежда, свикват да не говорят против, свикват да не мислят и в един момент започват да обичат своето робство. Някой друг да мисли вместо тях, някой друг да им намира работа, някой друг да им решава проблемите... И когато бъдат освободени, искат да се върнат в робството си, защото се налага сами да се справят с живота, а те са загубили способност да го правят. Опитват, но не успяват, защото всичко необходимо у тях е закърняло. И в един момент започват да искат да станат пак роби - за да мисли някой друг вместо тях.
                      Не напразно още Мойсей, извеждайки евреите от Египет, ги е мъкнал 40 години из пустинята, преди да им покаже обетованата земя, за да умре и последния, роден в робство, вкл. и той. Само хора, които не са били роби, могат да изградят нормална страна.
                      Евалата, Дидо!
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        Immortal написа: Преглед на мнението
                        Съгласен съм с всичко, което си написал - особено с последното изречение.

                        Именно затова съм така краен - защото напоследък гледам МАСОВО по всякакви медии да се лее някаква носталгия по времето на соца. Онзи ден в един репортаж от т.нар. протести, чух един протестиращ да скандира "Не искаме капитализъм", други искат "да сменят системата", определено имайки предвид политическата система. Съществуващите системи сега са две - капитализъм и социализъм. Ясно е какво искат...
                        Към момента вече хората, не живяли през социализма са равни или дори повече от тия, които сме живяли съзнателен живот в ония времена. И една голяма част от тях се подлъгват по тая пропаганда, и виждат решаването на сегашните си проблеми със завръщане към оная престъпна система.
                        Постовете ми са насочени към тези хора, които нямат представа какво искат, и несъзнателно служат на чужди интереси.

                        .
                        Ей в удебеления текст за мен е проблема - таз система дет е сега хич не върши работа. Липсата на контрол, отчетност, прозрачност, тотална безнаказаност и безочлива корупция е очевадна. Ако не направим нещо да я сменим със работеща система нищо добро не ни чака. Изобщо не разбирам защо аджеба не се пита народа по важни въпроси и каквото каже - да се прави - а не да се обяснява - ама то трябва 50%+ да гласуват... ама нещо не сте разбрали сега..... ама това не трябва да ги питаме... ама и да кажат че искат така - абе я си гледайте работата, ние ще си правим каквото си искаме...

                        Коментар


                          slonikon написа: Преглед на мнението
                          Изобщо не са намеци. При социализма беше по-хубаво и по-справедливо. За отиващите към Русия бъркаш. Потокът от учащи натам е много сериозен. Берящи домати сигурно няма, щото те и без това си имат достатъчно пришълци.
                          За паметника, ми що не изчакаме например Австрия да махне нейния? От 1990 насам не сме точно държавата, която да им дава пример.

                          А, забрайх: Ние, които сме останали тук, не искаме да заприличаме на тия държави, щото те са такива на чужд гръб, вкл. и нашия. А сметката за тая работа вече идва.
                          Кое е било справедливо при социализма? Ти виждаш ли се какви ги пишеш?

                          И моля те дай статистика за учащите в Русия. Много ми е интересно колко сериозен е потокът учащи натам?

                          Аз ще ти помогна:

                          "На този фон близо 30 000 сънародници учат зад граница - почти двойно спрямо чужденците у нас. Най-много българи се обучават в Англия - 7000. Почти толкова избират Германия и Холандия. Към Русия обаче, например, няма интерес."

                          Лъжеш като партиен секретар!!!
                          Последна редакция от Lane Staley; 15.11.2018, 09:03.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            Съфорумци, социализъм има в Швеция, комунизъм в Китай и Северна Корея.Мен лично не ме касае това, не съм китаец, швед или кореец.Предложих съвсем реална мярка на наказание за виновниците за сегашното положение на горивата, а именно: Нека направим 5 годишен протест срещу високите цени на горивата, като залепим стикери на колите си: "Знам кой е отговорен за цената на горивото" и не зареждаме от споменатите 3 вериги бензиностанции Газпром, ОМВ и Лукойл.Моля ogi28b да обмисли сериозно идеята, да привлечем и другите автомобилни форуми към нея и веднъж завинаги да приключим с този лост на руската политика у нас.По времетраене на този пасивен протест даже в Гинес може да кандидастваме.

                            Коментар


                              Не мога да разбера, това проста липса на тиамин ли е, или не се спазва схемата на прием на халоперидола.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                Откакто няма соцлагер, няма и истински капитализъм. В момента сме в една неолиберална шитня (глобо-корпо-капитализъм), където са тотално нарушени основните принципи на свободния пазар, конкуренцията и свободното движение на стоки и капитали. В ход е (макар и необявена) икономическа война на САЩ срещу Европа, на САЩ срещу Китай, на САЩ срещу Русия... на САЩ срещу целия свят. Но това е нещо повече от привидната "тиха икономическа война", това е борба за световно господство... До тук добре, но при липсата на принципи, става какафония и за това предупреждават основните идеолози на т.нар. Нов световен ред - Родшилд, бащата на доктрината за американската доминация Бжежински и дори Кисинджър! Всички те не одобряват методите на сегашната администрация на Тръмп, именно защото е безпринципна. Липсва визия за бъдещето, липсва концепция, понеже няма водеща доктрина. Всяка доктрина почива на множество базови принципи изведени от философията и разбирането на политикономическите механизми движещи света. До момента човечеството познава два пътя - еволюционен и революционен, и когато еволюционния не води до желаните резултати, той тръгва по революционния... с множество жертви (не само човешки, но и глобални природни и пр.). Каккто се казва в момента часът е 11:57 - три минути преди... (това което ще се случи - дали революция, дали глобална финансова криза, природен катаклизъм или гореща фаза на Третата световна война).
                                В този контекст, най-мъдри изглеждат китайците... че как иначе - цивилизация с 3 хиляди години зад гърба си. Ето това губи човечеството - цивилизационния си код.
                                П.С. Четете Ноам Чомски (евреин на когото е забранено да стъпва в Израел).
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X