Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общополитическа... и общоикономическа...част3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ntodorov написа: Преглед на мнението
    Щом има хора, които с умиление си спомнят ония години, значи имат своето основание за това. Значи има фактори, които ги карат да мислят за онова време.
    Има фактори, разбира се - тогава са им ставали пишките (да ме прощават модераторите), а сега вече не.
    Или ако са жени - тогава са ги заглеждали момчетиите, а сега са сбръчкани баби.
    Тогава са били млади, сега са пенсионери.
    И аз си спомням с умиление за детските ми години, за пионерските лагери, където правих първи стъпки в любовта, първите целувки и т.н... Да де, ама това не е щото тогава е било социализъм, а щото съм бил млад.

    Коментар


      noriaga написа: Преглед на мнението
      И какво значение има на колко години е колегата Siluro? Написал ли е нещо грешно? ...
      Всичко му е грешно на колегата, защото започва с "ще ти дам пример..." и продължава със "сега". А примерът трябваше да е от "тогаз".

      Момчета, при комунизма, евентуално, би могло да се случи нещо такова, от каквото се страхуват тия, дето вечно ги е страх да не се минат. "От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите". Само че комунизъм никъде и никога не е имало, щото човечеството още не е узряло за тая тотална справедливост. При соц-а: работиш повече - получаваш повече. ("От всекиго според възможностите, всекиму според заслуженото"). Обаче, ако някой се опита да ти открадне изработеното, колкото и малко да е то, в което и забутано място да се намираш - бой, бой, бой. От Държавата, щото затова ѝ се плаща. Ти си гледаш кефа, щото си си платил.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        D.Stanev, сигурен съм, че имаш достъп до много повече документи от мен (или поне знаеш къде да ги намериш).
        За качеството на живот и в частност - на здравеопазването - най-видимият показател е средната продължителност на живота.
        От социализма насам тенденцията е към повишаване:
        Ето графика

        Да, помня и аз подвижните кабинети, но те бяха необходимост тогава, защото хората нямаха коли и от селата трудно се стигаше до големите градове.
        А сега във всяка къща има поне по 2 коли и не е нужно ултравиолетовите лампи (с много спорен ефект), да се разнасят по селата.

        Коментар


          Immortal написа: Преглед на мнението
          Има фактори, разбира се - тогава са им ставали пишките (да ме прощават модераторите), а сега вече не.
          Или ако са жени - тогава са ги заглеждали момчетиите, а сега са сбръчкани баби.
          Тогава са били млади, сега са пенсионери.
          И аз си спомням с умиление за детските ми години, за пионерските лагери, където правих първи стъпки в любовта, първите целувки и т.н... Да де, ама това не е щото тогава е било социализъм, а щото съм бил млад.
          Ся, това са мнооого несъстоятелни опорни точки. Ама много. Аз младостта си я изкарах в капитализма, ама нещо не ме дърпа към него.

          П.С. Къде набърка продължителността на живота преди 40 години?! Сега остава да кажеш, че при социализма е било зле, щото е нямало интернет и мобифони.
          Последна редакция от slonikon; 13.11.2018, 22:02.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            Immortal написа: Преглед на мнението
            ....
            И аз си спомням с умиление за детските ми години, за пионерските лагери, където правих първи стъпки в любовта, първите целувки и т.н... Да де, ама това не е щото тогава е било социализъм, а щото съм бил млад.
            Е, кво тогава се оплакваш от социализЪмЪт. Нали това ти хортувам. И на мен не ми пречеше на онождането. Иначе да, тъгувам за младостта си, но тя не изчезна на 10.11.89 г. Нито пък пишката ми ( и мен да ме извиняват модераторите) се скри след тази дата. Напротив... Днес живея за утре без да плача за вчера, но не отричам и един ден от миналото си, пък било то с комунисти, социалисти, другари и седесари. Проблемът на нас българите е, че сме силно политизирани и това пречи на сетивата ни. Ние сме в крайностите и признаваме само тоталното отрицание, или безпределното приемане. А истината винаги се лута някъде по средата.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              Аз въпросът ти го вдянах колега, ама отговор не видях. Пак ми пишеш - "ама имаше си и хубави неща", а Дидо много добре ги е описал кои са те Та пак да питам - кое конкретно не е вярно от написаното от колегата?
              И също така аз лично не сравнявам комунизма със сегашно време (защото все още сме много далеч от развитите правови демокрации по ред причини), а казвам че тази уродлива система никога не трябва се връща отново. И това умиление от много хора ми идва в повече....
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                slonikon написа: Преглед на мнението
                Всичко му е грешно на колегата, защото започва с "ще ти дам пример..." и продължава със "сега". А примерът трябваше да е от "тогаз".

                Момчета, при комунизма, евентуално, би могло да се случи нещо такова, от каквото се страхуват тия, дето вечно ги е страх да не се минат. "От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите". Само че комунизъм никъде и никога не е имало, щото човечеството още не е узряло за тая тотална справедливост. При соц-а: работиш повече - получаваш повече. ("От всекиго според възможностите, всекиму според заслуженото"). Обаче, ако някой се опита да ти открадне изработеното, колкото и малко да е то, в което и забутано място да се намираш - бой, бой, бой. От Държавата, щото затова ѝ се плаща. Ти си гледаш кефа, щото си си платил.
                Мани не думай :D
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  noriaga написа: Преглед на мнението
                  развитите правови демокрации ....
                  Мани не думай :D
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    Думай не думай, не съм видял някой да се е наредил на границата на Северна Корея, Куба и Венецуела. Това социалистите сте най-големите лицемери - уж за социализма жалят, пък все на запад ги влече към гнилия капитализъм. Що така
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      Моля без лични нападки!
                      Аз лично не съм се наредил никъде. У нас съм си и какъв съм, си е лично моя работа!
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        noriaga написа: Преглед на мнението
                        Думай не думай, не съм видял някой да се е наредил на границата на Северна Корея, Куба и Венецуела. Това социалистите сте най-големите лицемери - уж за социализма жалят, пък все на запад ги влече към гнилия капитализъм. Що така
                        Що, новото време да не би да ни задържа тук ??? 29 г. ( двадесет и девет години) минаха от тогава колега...Наистина не разбирам, с какво и как днес може да ви вълнува социализмът ? Твърдите, че комунисти ни управляват и днес ( с което съм съгласен), а пукате по ония времена, в които бащите и дядовците на днешните комунисти управляваха. Едни пускат материали, колко е било хубаво тогава, други пускат материали, колко зле е било тогава и като че ли никой не забелязва днешните проблеми. То това е и целта на това мнимо и абсурдно разделение. Ето, този форум е огледало на всичко, което се случва около нас - 4-5 ма ( повечето от преразкази) стрелят на посоки по онова време и още толкова им оборват възприятията, а в същото време сегашните проблеми се точат, точат...
                        Аз искам Държава с главно Д, отбрала най-доброто от преди и сега. Да посочваме слабостите и пошлостта на оная система, без да виждаме кирта по гърба си и калта, в която затъваме днес като нация и държава е смешно. Политиката ни днес е принизена до лакейство и сервилничене към запад, изток, север, юг. Днес не можем да си защитим дори граничарите ( визирам Цонков). Абдикирали сме от възрастните си хора, майките, децата си, от хората в неравностойно положение, не можем да опазим домовете си, селата си, обезлюдихме села и градове. Мазохистично понасяме безвъзмездния терор от етнос, който всички ние храним. Това днес вече не е общество, това е "Жунгла нЕкаква". Ако тези времена сте бленували - разбирам, различни сме. Признавам обаче, че аз ще бъда един от тези, които първи ще кривнат от него. И без комунизъм има други пътища. Полша го доказва.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          Колеги май всеки си говори нещо, а другия друго разбира... За последен път ще си изкажа тезата и спирам, защото разговора загуби смисъл в този му вид.

                          Първо разговора тръгна от теб колега - и въпросът ти "защо все сме се ровели в миналото". Ами трябва да се рови в миналото и често да се повтарят всички случили се изродщини (надявам се няма да оспорите и това), за да не може след време като се появи поредния месия социалист/комунист, масата лумпени да тръгнат натам, щото видиш ли било много хубаво.
                          И второ - аз лично не сравнявам преди със сега и не твърдя, че тогава било само черно, а сега само розово, а казвам, че това време никога не трябва да се повтаря отново и съответно умилителното говорене за тогава, е по-скоро вредно и на нищо положително няма да научи младото поколение.
                          И трето - да, не трябва да обвиняваме миналото за всички проблеми от настоящето, а да гледаме напред, но без да забравяме какво е било.

                          Това разбира се си е лично мое мнение
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            Не лъжете хората.

                            В комунизма/социализма като строй не е имало нищо хубаво.
                            Строй издигнал сирахомилството в култ, защото самият той е изграден от посредствени и прости хора.
                            Най-отвратителния период от историята ни, изкарал на повърхността боклуци, които са яхнали държавата.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              Ето малка част от истината, от човек събирал с години инфо за нещата от т.н. преход. https://www.marica.bg/grigor-lilov-c...le-167981.html . Само че тази информация няма да я кажат никъде по "големите новини".

                              Коментар


                                Комунизма/социализма развали държавата, опропасти и разврати хората, оскоти ги.И днес берем отровните плодове на този разпад.Съседите от север дори президент германец си внесоха и пак не могат да се справят със сганта.Паразита си е паразит и трябва да бъде "убит и изгорен" като кърлеж.Не ме разбирайте погрешно не призовавам убийства и пожари.Просто в наши ръце е да ги накажем, изметем.Ето няколко прости стъпки, примерно с горивото:
                                1. НИКОГА ДА НЕ ЗАРЕЖДАМЕ НА БЕНЗИНОСТАНЦИЙТЕ НА ЛУКОЙЛ, ОМВ и ГАЗПРОМ-ПОСЛЕДНИТЕ СА ИЗЦЯЛО ГАЗПРОМСКИ.РУСНАЦИТЕ ГИ КУПИХА С 50% ОТ ЕДНО СИБИРСКО НАХОДИЩЕ И НАЦИСТИТЕ АВСТРИЙСКИ ВЕДНАГА ИМ ПРОДАДОХА БИЗНЕСА НА БАЛКАНИТЕ НАРОЧНО БЕЗ ДА ГО РЕБРАНДИРАТ.
                                2. ПРОТЕСТ СЪС ЗАТВАРЯНЕ НА ЦЕНТРАЛАТА НА ОМРАЗНИЯ ЛУКОЙЛ В СОФИЯ.
                                3. ЗАТВАРЯНЕ ИЗХОДИТЕ НА РАФИНЕРИЯТА ДОКАТО НЕ ПОСТАВЯТ ИЗМЕРВАТЕЛНИ УРЕДИ И НЕ ЗАПОЧНАТ ДА ВНАСЯТ ДАНЪК ПЕЧАЛБА В БЪЛГАРИЯ И НАСТОЯВАНЕ ЗА ПРОВЕРКИ ОТ НАП, КЗК И ДЪРЖАВНАТА ВЛАСТ!

                                СТИСКА ЛИ ВИ?

                                Коментар

                                Working...
                                X