Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общополитическа... и общоикономическа...част3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Като се има предвид бутафорния контрол върху храните, очевидно е просто късмет, че едва сега става подобен проблем.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      Когато документите говорят, всички червени кратуни мълчат!!!

      Част 1
      Част 2
      Част 3
      Част 4

      Коментар


        Начи, не всички! От позицията на човек, който до 14 годишен е учил една история и после е учил ама точно обратното, мога смело да твърдя, че документи за всичко могат да се намерят. Важното е как се сортират.
        Пуснах си първото клипче, ами колко антибългарски да е бил експериментът, приключил на 10.11.1989 г. (7:17), в сравнение с последвалото след това?!

        П.С. Общо в основното и средното имам 1 петица по история и разполагам с документи за това!
        Последна редакция от slonikon; 11.11.2018, 20:00. Причина: Въх, обърках малко годините.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          Аз не разбирам, защо всички се ровят в миналото ? На демократите - комунистите им виновни, на комунистите - фашистите им бяха виновни, на фашистите - всички са им били виновни. Днес, когато 29 години минаха от 10.11.89 година, вместо да си гледаме настоящето и да се целим в бъдещето, все се намира някой
          който да търси доказателства, документи и факти от миналото. И за чий ? Какво доказва ? Какво променя ? Всичко това ми звучи, като: "И днес е лошо, но видите ли преди беше още по-лошо". И дори да съм убеден в днешния ни "цъфтеж", започвам да се съмнявам в него, след като от години сме в непрекъснато сравнение. Колегата слоникон е прав. Те доказателствата и листчетата с тях може да се напишат от всеки и по всяко време, но защо аджеба един не излезе и не каже, колко хубаво бъдеще ни предстои...Май повече са демагозите с кухите приказки и вечно онеправдани от миналото, които освен да ни веят перчемите, отклоняват и притъпяват вниманието ни от ДНЕШНИТЕ и СЕГАШНИ проблеми. Докато живеем с глави обърнати назад, няма как да правим сигурни крачки напред.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            Миналото/историята трябва да се знае и да се помни.
            Трябва да се вземат поуките от грешките за да не ги повтаряме.
            За съжаление това почти никога не се случва.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              ntodorov написа: Преглед на мнението
              Аз не разбирам, защо всички се ровят в миналото ? На демократите - комунистите им виновни, на комунистите - фашистите им бяха виновни, на фашистите - всички са им били виновни. Днес, когато 29 години минаха от 10.11.89 година, вместо да си гледаме настоящето и да се целим в бъдещето, все се намира някой, който да търси доказателства, документи и факти от миналото. И за чий ? Какво доказва ? Какво променя ?
              Доколкото днес ни управляват същите тези, които бяха и в миналото, а и се опитват да определят и бъдещето ни - нищо не променя...
              Промиват на хората мозъците с лъжи за "хубавото" едно време, а никой не отговаря на въпроса - като беше толкова хубаво едно време, що не "бягаха" западняците от гадния капитализъм към "прекрасния" социализъм, а хората с риск за живота си бягаха в обратна посока?
              Защо, след като сме били много "богати" през социализма, като падна стената и излязохме за пръв път на Запад, гледахме като Гаврош (за по-младите, които не знаят кой е - гледахме като дрипаво циганче през лъскавите витрини), защото разликата в стандартите ни беше помрачителна.
              Едва тогава разбрахме, колко крайно бедни сме били.
              Е, разликата започна да се размива, и по-младите си мислят, че винаги е било така, а едно време сме били още по-добре.
              Да, ама Не!

              ВАЖНО е да се знае, че едно време живяхме в една голяма ЛЪЖА, за да не си мислят младите, които дори не са били родени тогава (а днес са на по 30 години), че ако се върне социализма (или дойдат социалистите на власт, което е почти същото), ще потекат реки от мед.
              Добре е и човек винаги да си задава въпроса - защо на всички висши социалисти, децата им не са в Русия, Китай или Венецуела, а все в САЩ, Германия, Великобритания и Френската ривиера ги тегли...
              МИСЛЕТЕ ДОБРЕ!
              Всеки път, когато социалистите вземат властта у нас, икономиката тръгва рязко надолу - помним Виденовите зими, помним какво стана при Станишев, помним и Орешарски. Няма смисъл да пробваме пак!!!

              Коментар


                За да знаеш какво бъдеще ни предстои, трябва много добре да знаеш какво минало имаш.
                Както каза Киро - не се ли поучиш от грешките си, ще ги повтаряш докато се поучиш.

                Винаги говорим колко сме бедни и как в Европа живеят по-добре, и ние кога ще ги стигнем...
                Огледайте се бе! Ние знаем само да се оплакваме. Не случайно Българите са едни от най-нещастните народи на света (по-нещастни се чувстваме дори от народите на страни във война - за 2018 сме на 100 място, пред нас са държави като Камерун (99), Сомалия (9, Либия (70), Палестинските територии са на 104 място, малко след нас...
                https://s3.amazonaws.com/happiness-r...18/WHR_web.pdf
                или https://en.wikipedia.org/wiki/World_...ppiness_Report

                Преди 3 години сме били на 129 място, след Сенегал и Д.Р.Конго. А сме много по-богати и живеем много по-добре от тях. Каква е тая народопсихология, какво е това чудо. Все недоволни...

                А ние сме в единия милиард хора на Земята, които живеят що годе добре. Останалите 5 милиарда живеят по-зле от нас.
                Например, от САЩ на юг няма държава с по-висока покупателна способност от нашата.
                Аз лично, винаги съм си мислел, че Чили и Уругвай (двете най-богати държави в Южна Америка) са много добре.
                Оказа се, че там стандартът е два пъти по-нисък.
                Заплатите им са съизмерими с нашите, а цените - два пъти по-високи.
                Последна редакция от Immortal; 12.11.2018, 18:13.

                Коментар


                  Това което тормози българина е липсата на чувство за справедливост от страна на държавата. Това е. Не е нито икономическото положение, нито останалите обективни проблеми - няма съзнанието за добронамерена и правдива държавна система. Аз лично също най-много се ядосвам на бюрократичните и често малоумни процедури и формалности. Другото е - българина мрази да го правят на глупак, а всяка вечер от телевизора се намира по някой кретен който прави точно това. Ако трябва да обобщим - това е безочието на властта и лицемерието на Брюксел, съчетано с лакейското отношение на управлението. Всичко останало се преживява.
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    За да знаеш какво бъдеще ни предстои, трябва много добре да знаеш какво минало имаш.
                    Е да де. Давайте пример със Златния век и Симеон Велики за да очакваме и да вярваме в светлото бъдеще.
                    Защо го нищим този комунизъм, който така или иначе се е случил ? Как да го заличим в забвение, като отвсейде ни напомнят за него с някакви отживели факти ? Прилича на параноя. Прави ми и нещо друго впечатление. Когато се упрекват някои управленски и абсурдни действия днес, веднага се появяват хора за да ни напомнят, колко тежко се е живяло по времето на комунизма и видиш ли как цялото недоволство е продиктувано от блян по миналото ? А истината днес е простичка и колегата Станев много добре я описал.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      ntodorov написа: Преглед на мнението
                      Е да де. Давайте пример със Златния век и Симеон Велики за да очакваме и да вярваме в светлото бъдеще.
                      Защо го нищим този комунизъм, който така или иначе се е случил ? Как да го заличим в забвение, като отвсейде ни напомнят за него с някакви отживели факти ? Прилича на параноя. Прави ми и нещо друго впечатление. Когато се упрекват някои управленски и абсурдни действия днес, веднага се появяват хора за да ни напомнят, колко тежко се е живяло по времето на комунизма и видиш ли как цялото недоволство е продиктувано от блян по миналото ? А истината днес е простичка и колегата Станев много добре я описал.
                      Колега,

                      То и фашизма така или иначе се е случил, но го нищим защото е добре да се помни до какви ужасии е довел. Комунизма си е същата стока - концлагери, затвори, репресии срещу инакомислещите, каквото и лице да е изграждал пред останалата част от народа тъмната му страна си е факт. Толкова прекрасен, че хората не ги свърташе и се опитваха да минат границата. Имам роднини, които навремето някак си се промъкнаха в Гърция. Е за тези останали тук после живота стана тежък. Прадядо е убит от бой в милицията защото е отказал да си даде кравата. А тогавашния кмет и милиционери са били селските пройдохи от които нищо не е ставало. Параноя - да, защото с тази носталгия по онова време току виж сме го върнали.
                      Последна редакция от siluro; 13.11.2018, 08:50.
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        Колега,

                        То и фашизма така или иначе се е случил, но го нищим защото е добре да се помни до какви ужасии е довел. Комунизма си е същата стока - концлагери, затвори, репресии срещу инакомислещите, каквото и лице да е изграждал пред останалата част от народа тъмната му страна си е факт. Толкова прекрасен, че хората не ги свърташе и се опитваха да минат границата. Имам роднини, които навремето някак си се промъкнаха в Гърция. Е за тези останали тук после живота стана тежък. Прадядо е убит от бой в милицията защото е отказал да си даде кравата. А тогавашния кмет и милиционери са били селските пройдохи от които нищо не е ставало. Параноя - да, защото с тази носталгия по онова време току виж сме го върнали.
                        Много точно казано, колега!
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          По време на всички режими- Царско време, Социализъм, Капитализъм, та даже и по време на Покръстването при Княз Борис Първи е имало жертви. Вчера жена ми ми показа статия във Фейсбук- за състоянието на НРБ по време на соца преди прехода. Май сме били по-добре при Тато, отколкото сега.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            Няма как да сме били по - добре при Тато, отколкото при охраната на Тато (иначе казано при антикомунистите).

                            Аз лично имах страхотно детство при Тато и ми е през оная работа за всички документи и т.н. дето не знам си какво са показвали.

                            Но иначе е хубаво и трябва да се говори за миналото ама нали знаете, че Историята била К_ _ _ А, та толкова за документи и истините в тях. (и НЕ симпатизирам на комунистическата идеология, включително на БСП и БСП2 (герП))

                            Коментар


                              dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                              По време на всички режими- Царско време, Социализъм, Капитализъм, та даже и по време на Покръстването при Княз Борис Първи е имало жертви. Вчера жена ми ми показа статия във Фейсбук- за състоянието на НРБ по време на соца преди прехода. Май сме били по-добре при Тато, отколкото сега.
                              Колега, не че нещо, ама да се информирате от онези измислени колажчета, дето се въртят из ФБ и ги приемате за чиста монета... не е на добре положението. А че съсътоянието на НРБ по времето на соца било по-добре от сега... без коментар
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                                По време на всички режими- Царско време, Социализъм, Капитализъм, та даже и по време на Покръстването при Княз Борис Първи е имало жертви. Вчера жена ми ми показа статия във Фейсбук- за състоянието на НРБ по време на соца преди прехода. Май сме били по-добре при Тато, отколкото сега.
                                Наистина ли?
                                Фейсбук? Ама как да не му повярваш!
                                И децата от там да образовате. Хич да не четат учебници, да не мислят.
                                Цялата история може да се научи от две снимки и статия от неграмотник във ФБ.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X