Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общополитическа... и общоикономическа...част3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Комунизъм никъде и никога не е имало, защото е невъзможен. Та какво точно каза с горното?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      slonikon написа: Преглед на мнението
      комунизъм никъде и никога не е имало
      ...и никъде и никога НЯМА да има (и няма как).
      Слава Богу!

      Коментар


        Уважаеми, абсолютно съм убеден, че един ден ще дорастем и ще надвием алчността човешка. Погледнато в ретроспекция, точно това правим. Просто ми се щеше да е по мое време. Е, не било писано, ама правя, каквото мога.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          Алчността човешка е от Бога (или от братчед му).
          Винаги ще има хора, които имат по-големи потребности от други.
          Не бъди идеалист, в реалния свят това не работи.
          Всички ще са равни, но винаги ще има някой по-равен.
          А и не всеки, който влага много енергия и възможности в това, което прави, ще иска резултатите да се раздават по равно на всички, вкл. и на тези, които мързелуват.
          Или няма да има мързелуващи? Ще ги караме да работят насила?! И в крайна сметка пак ще дойдем до там, дето вече бяхме.
          Заеби тая работа.
          Комунистите направиха думата "Капитализъм" почти мръсна, но на практика това е най-добрата форма на робовладелския свят, до която сме стигнали.
          Както неведнъж съм казвал - всички обществени строеве досега са различни форми на робовладелския строй. Демократичният капитализъм е най-човешката от тях.

          Коментар


            И аз това казвам, но не очаквам, че ще спрем дотук.

            Относно идеализма, според мен всяка цел трябва да е идеална, за да даде някакъв реален резултат. Например, идеалната цел на БЯД е 100% ЯЕ, но на практика 50-60% са си съвсем ОК и от повече няма нужда, защото ще се блокират иновациите в сектора.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              Колеги, до сега като че ли все преди избори се създава етническо напрежение. Дали този път с Войводиново не стигнаха прекалено далеч? Преди месец един човек от малцинствата - Салхо Кисимов във видео открито заплаши хората: "Войводци, ще пострадате много, крайни къщи ще горят, ще ви разкажем играта." Снощи там пламна цех, дали наистина е случайно ? Още гори, не са влезнали разследващи, а собственика обявява по БТВ, че смята за случаен случаен пожара. Дали някой не го е "убедил"?
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                Колега siluro, те нещата с етноса у нас вече са изтървани. Плаша се, защото усещам нещо нелогично, чуждо и немислимо до преди 10 -15 години, което се случва не само
                у нас, но и в цяла Европа. Превзети сме от неграмотни хора с първични потребности и липса на всякакво желание за интеграция, солидарност, че и търпимост към различните общества, порядки и религии. След като тази година в Белгия беше
                забранено понятието коледен пазар и заменено със зимен пазар, поради "дискриминационното отношение" на тази държава към мюсюлманите в нея, значи нещата не вървят на добре.
                Европа, люлката на демокрацията и християнството, днес умишлено ( вече го твърдя) се унищожава чрез насажданите ни от странни комитети/организации на неясни търпимости и толерантности . Нашите роми на целия този фон изглеждат, като аристократи пред ония и вече си мисля, че "злото", което си имаме ни спаси от по-голямото зло, което залива Юръпа. Несъвършенствата в социалната ни система дистанцираха от нас свободните електрони от близкия изток и северна Африка, но пък държавния ни апарат от години демонстрира странно старание към ромите у нас и в много от случаите поставя нас коренното население на тази държава в неравноправие. И за да обобщя ще напиша това, което мисля: Няма как тези факти да не ескалират напрежение, бунтове и всеобщо неодобрение, друг е обаче въпросът, че някой/някои от някъде си явно цели/ят точно това.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  Нямам избори последните 20 години спечелени без циганските гласове, така че ....

                  Коментар


                    Мисля, че го бях писал в някоя друга тема, но това няма особено значение. По-важното е, че у нас правителствата се избират от малцинствата, част от пенсионерите и по-голямата част от държавните служители и техните семейства. Затова и се въртят едни и същи ( комунисти и пребоядисани комунисти ). Разлика между тях няма, ама никаква! Просто днес те краде Бойко, утре те краде Корнелия. Резултатът е един и същ - ПАРИТЕ НИ ГИ НЯМА! Всички виждаме как "работят" КАТ, НАП, Агенция по храни, Здравна каса и т.н. Има още един куп държавни учреждения с раздут на 200% персонал, чиято основна задача е да взимат заплата. Е, има и работяги в тези институции, понеже все някой трябва и да работи, но те не са особено много. Отделно, в огромна част от фирмите има много политически назначения, тъй като капитала си е в ръцете на комунистите, техните деца и внуци, без значение в коя партия се водят. Лично съм виждал, не на едно или две места, как с по едно телефонно обаждане се спускат хора на много високи позиции, с огромни заплати, които не вършат абсолютно нищо. "Собственикът" на фирмата няма думата, тъй като в повечето случаи бизнесът му е спуснат. Та, такова е положението в милата ни родина. Както всички виждаме, след 30 години преход, не сме мръднали от опашката на Европа. Дори ножицата с останалите последни става все по-голяма и по-голяма.

                    Коментар


                      Само не мога да разбера, защо пишете нещата от трето лице?!
                      Та ние всички сме в кюпа.
                      Мои колеги и приятели са назначавани по партийна линия, мои колеги и приятели разказват, как дали пари на спрелите ги катаджии, за да отърват големи глоби, мои колеги и приятели работят из държавните институции, в които циганите се облагодетелстват и т.н. Не исключвам и себе си от това число.

                      Каквито хората, такова и управлението, такава и държавата.
                      И ако има тук-там проблясъци на истинска цивилизованост, то това са под 10% от общото стадо.

                      Отдавна съм се отказал от каквото и да е в това отношение. Не мога да променя света, нито вие можете. Само си създавате някакви илюзии.
                      Дотегнало ми е от политика, затова и всеки, който пусне няколко поста с политика във Фейсбук - спирам да го следвам и не виждам повече негови постове.

                      Коментар


                        Къде е проблема или защо има такава голяма разлика при вота за европейски депутати?



                        Защо почти 30% от хората извън България гласуват за някаква алтернатива на пожарникаря, а в България около 30% му се доверяват?
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          Отговорът е прост-избирателната активност е ниска, а циганите са много. А и тук много по-лесно се правят измами с броенето на гласовете-изхвърлени и сменени чували с бюлетини, подменени протоколи и т.н.т.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            Щото държавните служители не гласуват в чужбина.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар



                              Колко много украинци напускат страната си, като над 400 000 са се преместили в Полша.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                Това е защото вече е премахната граничната ограда с кльона и никой не ги задържа насила.
                                Иначе съм сигурен, че и там, както у нас, тече мед и масло от чешмите.
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X