Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поправка на детайл - китване/боядисване/лакиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поправка на детайл - китване/боядисване/лакиране

    Имам малко демиджи по колата, които имат нужда от поправка. И тъй като съм любител на "Направи си сам" дейностите, мисля да се опитам да ги оправя. По-зле няма да стане, най-много да отида накрая при бояджия и той да свърши работата след евентуалното ми омазване.

    Трябва да се оправи с кит една вдлъбнатина от лек удар, след това да се боядиса и накрая лакира. Ще се пръска със спрейове (да, знам, че с пистолет ще стане мъч бетър, но компресор за момента няма). Процедурата, както си я представям е следната:

    1) Почиства се удареното място до чист метал (без ръжда) с шкурка, метална четка върху бормашина... нещо.
    2) Маже се с цинков грунд за да се предпази от корозия. Това не знам дали е нужно, но сега си мисля, че трябва да направя някаква галванична защита от корозия на метала (заводски купето доколкото знам е поцинковано).
    2.1) Ако се маже с този грунд: леко се изшкурва за да се захладят евентуални големи неравности.
    3) Запълва се повреденото място с кит
    4) Минава се с шкурка (мисля си за 400 суха), за да няма ръбове и неравности, пръска се една "контрола" (това е веднъж пръснато с цвета на купето, нали), и след това... приемам идеи. Според мен, трябва да се мине с виброшлайф и ако остане нещо оцветено се дозапълва с кит и процедурата се повтаря докато всичко се запълни.
    5) Пръскане с кит-шприц (това трябва да бъде грунда, нали?). Въпрос: как да разбера какъв цвят грунд ми трябва? Мисля да обеля малко от здравото място до повреденото, и то ще си покаже с какво е пръскано. Аз трябва да използвам възможнонай-близък цвят до това, което лъсне под боята. Нали така?
    6) Минава се с водна шкурка 800 за да се загладят каквито има ръбчета (ако има) и да се награпи повърхността за по-добра адхезия с боята след това.
    7) Пръскам с боя със спрей. Пръскам последният начин: от ляво на дясно и обратно с леко застъпване между "редовете" и от 25-30см. Правилно ли е?
    8.) Оставям да изсъне и пръскам втора ръка. Повтарям процедурата с трета ръка боя.
    9) Минавам с водна шкурка 800 за да се загладят всякакви ръбчета и някакви неравности ако има (прашинки примерно).
    10) Прави се преливка, тъй като няма да се боядисва цял детайл.
    11) Пак шкурка 800
    12) Измиване, подсушаване, минаване с "восъчна кърпа" за обиране на всякакви прашинки.
    13) Пръскане с лак както по-горе описах за боята. Според мен 4 ръце.
    14) Шлайфане с водна шкурка 2000 и полиране на всичко с полирпаста.

    Така. Сега въпросите, за които се сещам в момента:

    1) Шприц-кит и боя - има ли втвърдител в тях? За лака знам, че има и ако е в спрей - трябва да се използва макс. бързо след приготовлението. За боята обаче информация в момента нямам.
    2) Боята е металик. КАК СЕ ПРАВИ ПРЕЛИВКА ???
    3) Правилно ли разсъждавам за цвета на грунда под боята? Знам, че са различни сиви нюанси. Логиката ми подсказва следното: светла боя - бял грунд, тъмна - сив. Къде е границата?
    4) Как е добре да шлайфам: с виброшлайф или на ръка?
    5) Този цинков грунд, който искам да намажа... какво мислите като цяло за идеята?
    6) Кита с какво да почистя преди да го напръскам с шприц-кит? Доколкото знам не трябва да се мие с вода, защото е порест.

    Нещо да съм изпуснал, или да коригирате?
    Ще се радвам на всякакви мнения (освен такива от типа "не се занимавай и отиди при бояджия").

    П.С.
    Имам няколко врати от стара кола в мазето, първо ще пробвам там какво мога да направя. Така че материал за тестване има повече от достатъчно. 4 врати се надявам да стигнат за да изчистя някои груби грешки
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Според мен е добре първо да се помъчиш да изправиш вдлъбнатината (доколкото е възможно), за да намалиш количеството кит което ще използаш. Не е нужно да премахваш боята и да стигаш до метал, за да нанесеш кит.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      А ако сложа повече кит, какво ще се случи? Има ли вероятност след време да се отлепи и падне?
      Самата повреда е съвсем лека, но пък е остъргано до метал и е на ъгъл, така че ще трябва да чистя. За съжаление няма как да се изправи
      Един въпрос ми изникна: на каква температура е добре да се пече? Тъй като времето застудя, а в гаража нямам отопление, мисля да вкл. една печка с реотани (ЕЛВА Кварц примерно) да топли след всяко намазване. Мисля си за температура от порядъка на 40-50 градуса върху повърхността.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Възникна един въпрос от един друг форум: чувал ли е някой за флакон с две отделения? Едното е за лак (примерно, боя...), другото за втвърдител, като едно от тях се "активира", така да се каже, с някакъв ключ отгоре при пръскалото.

        П.С.
        форума доста е замрял... едно време не беше така. Сега... едвам едвам някой да отговори нещо (не конкретно за моята тема - принципно).
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар

        Working...
        X