Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Брониран" (rugged) телефон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Брониран" (rugged) телефон

    Търся мнения за такъв телефон. Държа да е с копчета, без тъч скрийн и задължително да има GPS (дори само текущите координати да покаже ме устройва), и много държа да НЕ Е САМСУНГ. Също и цената не е без значение. Не ми се иска да дам 350лв. за Соним, например, само защото е Соним. Гледам китайските и CAT са с по-достъпни цени. Обаче за САТ не съм чул добри отзиви, за китайските пък никой нищо не казва... Всякакво мение ще ми е от полза.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    За такива пари, с тези изисквания, едва ли ще намериш.
    САТ покрива донякъде изискванията ти, но няма GPS и със сигурност не можеш да увеличиш шрифта на надписите, а са си дребнички и не се виждат добре.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Шрифта не ме бърка. Склонен съм и на употребяван, стига да отговаря на изискванията за GPS и да издържа на вода и изпускане. Може би ще търся от китай. Или пък ще преглътна липсата на GPS. Още идеи очаквам.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Ако САТ не покриват изискванията ти, не знам кой...
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Е та CAT телефоните са шир потреба с компромисни характеристики (на хартия, а както се оказва и като качество на изработка са доста калпави). Има доста по-"яки" телефони, обаче и цените им са други.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Е да де... Ама останах с впечатление, че се търси относително здрав телефон за сравнително малко пари.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Е та CAT телефоните са шир потреба с компромисни характеристики (на хартия, а както се оказва и като качество на изработка са доста калпави). Има доста по-"яки" телефони, обаче и цените им са други.
              Колега според мен много зависи какви пари искаш да дадеш, ако ти се дават пари тогава избор има: http://www.toughgadget.com/best-rugg...ones-unlocked/

              Коментар


                #8
                Така е, не ми се дават много пари. Бюджета е 200лв. и то ако покива ВСИЧКИ изисквания. Наясно съм, че искам много за малко пари, ама го искам Не съм сигурен обаче, как се ползва GPS на не смарт телефон. Просто ти показва координатите, или е някакъв вид навигатор. Ако е с навигационна програма - как се качват и ъпдейтват картите?
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  В крайна сметка за какво ти е толкова здрав телефон? Гвоздеи ли ще забиваш с него? Може да се сдобиеш с най-здравия телефон и... да го загубиш, или да ти го откраднат.
                  Ако водиш предимно телефонни разговори, вземи си приличен телефон, за малко пари, с издръжлива батерия.
                  Ако ти трябва смартфон, който да ти играе роля и на компютър - няма как да е без "копчета", щото се обезсмисля цялата идея. Трябва да е с по-голям екран, за да се събира повече информация.
                  Така, че, ако телефона ще ти стои постоянно в джоба и трябва да вдигнеш, когато те търсят, или ти търсиш някого, колкото е по-малък, толкова по-добре.
                  В крайна сметка, вземи си това, което те устройва, но при всички случаи, все нещо няма да те удовлетворява.
                  С колите е същото
                  Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                  Коментар


                    #10
                    Ами.. трябва ми издръжлив телефон, върху който ако падна няма да се счупи. Ще седи в джоба като цяло и искам да мога да го ползвам с ръкавици. Смартфон си имам и е чудесен. Обаче не издържа на тези неща. Искам като го изпусна в снегана пример, или в локвата, или ако падне на асфалта, да съм сигурен, че ще продължи да работи. GPS ми трябва за резерва, ако се случи нещо и се контузя да мога да кажа къде съм за да ме приберат. За планината, гората... Смартфон за там не ми е нужен. Два пъти съм чупил обикновен телефон, и не искам да го правя повече.

                    dabadaba, отговорих ли на въпроса ти
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Моята 10-годишна нокия не-знам-колко пъти е изтървана на плочки и твърд под и още бачка, а батерията държи една седмица, с копчета е и може да се работи с нея с ръкавици. Не е мокрена, но мисля, че може да го понесе. Малко е изтъркана, но ако искаш, ще ти я подаря. Само че няма GPS

                      Между другото... едно време търсих GPS тракер за кучета/деца/възрастни хора - за около 60 долара може да си вземеш един със сим карта, да те намерят - така инвестицията ти ще е под 200 лева. И може да се носи на врата, да не го изгубиш.
                      Последна редакция от ele; 28.09.2016, 14:21.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #12
                        Имам такъв подобен, благодаря, оценявам . Точно заради този телефон си мисля евентуално и за един водоустойчив калъф.
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Малко късно, но все пак намери ли си
                          Не е напълно по изискванията :
                          https://www.youtube.com/watch?v=n04tQ1mc2Q0

                          Предишния издържа при мен 1 г, което си е сериозен краш тест. С два сима е и угасна след ъпдейт

                          https://www.youtube.com/watch?v=ycJ-060rc9c

                          Коментар


                            #14
                            Мисля ,че си за нещо такова http://gurbetov.com/myki-gsm-gps-chasovnik/ ,не знам дали няма да ми изтрият линка .Има сим карта ,можеш да звъниш на ограничен брой номера,има SOS бутон,ГПС приемник .На пазара сигурно ще има и други сходни ,не толкова лапешки модели.
                            Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
                            Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

                            Коментар


                              #15
                              Трета година ползвам МТТ: http://navigacia-gps.com/MTT-Super-Robust-3G и съм доволен. Предишния ми беше КАТ и не съм особено доволен, оказа се, че не е толкова удароустойчив, след едно по-сериозно падане му отказа микрофона (не ме чуваха). Ремонтира се, но не е приятно удароустойчив телефон да пострада от удар.
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар

                              Working...
                              X