Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шумоизолация каква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шумоизолация каква?

    Здравейте хора, имахме една голяма стая, която разделихме на две по-малки. Разделянето е за сега само с гипскартон, но както се предполага телевизора се чува все едно е в същата стая. Та какво ще ми препоръчате да сложа и да изолирам малко двете стаи. Има вариант за 10см стиропор, но не знам колко добре изолира или пък вата?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Трябваше да напълните кухината между гипскартона с вата и тогава да я затворите.Стиропор също е вариант
    но не виждам как ще го изпълните.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    Коментар


      #3
      Ще се запълни лесно, защото от едната страна е сложен гипскартон само, от другата си се вижда конструкцията. Но вата или стиропор е по-добре?
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        Честа заблуда е това за стиропора. Той не е никакъв шумоизолатор. Не ми се пише надълго, а и не съм особен специалист, просто си направих качествена шумоизолация преди време и покрай това понаучих няколко неща, като например, че не се прави шумоизолация с топлоизолация както ти искаш
        Ако искаш сериозен ефект, то трябва да сложиш поне 2 материала- вата /мисля за ниските честоти/ и нещо с голяма плътност за високите. Освен това още на ниво конструкция се залагат гумени ленти под конструкцията, защото и тя предава много. Има много информация как се прави и с какви материали. Само ще ти кажа, че дори средно качество да получиш, ще ти струва около 40 лв на кв.м. само за самата изолация
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Каменна вата е по добре, но не от тази на руло /трудно ще я уплътниш и е вероятно да се смъкне/, сложи на плочи. Не знам с какъв профил е стената, но е хубаво ватата да е плътно между профилите и картона. Ако стената е малка и не те бърка инвестицията, сложи картона двупластов /по принцип така е правилно/, така стената става по здрава, вибрациите по малки, а от там и по-добро звукоизолиране.
          Другото предимство на ватата е, че се води негорим материал и ако имаш контакти на тази стена е по-сигурен.
          Последна редакция от k76; 13.09.2016, 08:02.
          Либра 1,9 жтд 2000г. LX
          Фиат Крома 1,9 2009г.
          Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

          Коментар


            #6
            Ами за каменнда да, на листи по половин квадрат около 5см дебелина, но не знам колко кг/м3 е. Това мисля, ще е добре. А вариант да я иззидам с ytong??
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              Ами за каменнда да, на листи по половин квадрат около 5см дебелина, но не знам колко кг/м3 е. Това мисля, ще е добре. А вариант да я иззидам с ytong??
              По-добрия вариант (мое мнение). При мен е с YTONG и нямам ядове с шума. Само ако го правиш с YTONG се слага мрежа иначе в последствие се получавали пукнатини.
              Manowar - Татко
              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

              Коментар


                #8
                Ей тва се слага.
                http://www.megavoice.bg/files/mf/pro...e_products.jpg
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #9
                  С това ще спести шпакловка и ще бъде фешън. Сериозно ли?
                  Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                  Фиат Крома 1,9 2009г.
                  Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                  Коментар


                    #10
                    А с вата и стиропор ли ще спести шпакловка?
                    И тази изолация се монтира като ватата между платната картон. Пробвано е многократно. Идеята е да разсее и погълне звуковата вълна преминаваща през картона. Като за домашен вариант, бих предложил на колегата, вместо гипсокартон да ползва гипсофазер и обикновена вата, изолира шума прилично с изключение на ударния.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #11
                      Колега, какво е това животно :D? За пръв път виждам. За итонг се притеснявам, че колкото и да е леко пак ще тежи, а сме с дървен под и отдолу гредоред. Този дунапрен какви пари е?
                      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                      Коментар


                        #12
                        Щом си на гредоред, забрави за итонг. От тази звукоизолация не съм купувал от години и не помня цена, но я взимахме от Тангра, ползват я за звукоизолация на вентилатори. По спомен не беше скъпа.
                        Има я в Нолина.
                        Последна редакция от pplk; 14.09.2016, 19:13.
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          #13
                          Както вече са ти отговорили-звук се спира с маса!

                          Коментар


                            #14
                            Грешиш, колега, звук се гаси с ниска плътност и много ъгли.
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар

                            Working...
                            X