Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето - Фиат Крома Mjet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    След дълго чудене се навих да си извадя дюзите, да ги проверим на стенд и да се види какво е точно положението им, защото живите данни не показаха нищо особено, поне при мен. Оказа се , че подават гориво 2 пъти по-малко от колкото е нормата- всичките бяха на 3,2-3,3 ml при норма 5,5-6 ml. Последва почистване и регулиране, като цялата процедура с тестването ми излезе около 65 лв. на дюза. Ефекта е невероятен. Колата пали вече от раз, пали и когато няма подгрев(при по-високи температури, което при мен беше огромен проблем, иначе си палеше , когато е загрята).При палене на минусови температури , пали по-бързо и вибрациите са значително по-малко докато вдигне малко температура.Препоръчвам на всеки , който има проблем с паленето да направи тази процедура-разбира се ,ако е проверил всичко останало -стартер , акумулатор, налягане и проблемът не е от там.
    Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

    Коментар


      #62
      Аз пък винаги съм го препоръчвал и без никакви симптоми, и винаги съм го правел от както карам дизел. Няма как дюза на няколко стотин хиляди да работи в нормите, той производителя не дава гаранция за толкова голям пробег.

      Коментар


        #63
        Малко ъпдейт по темата.Днес реших да сваля датчика на разпределителния вал да го почистя.При свалянето ми направи впечатление ,че в долната част има ход малък напред ,назад,следователно може да дадеш леко предварение или закъснение.Сложих го в предна позиция към фаровете и колата запали много по добре.Утре ще тествам и ще имам повече наблюдения.
        .
        шофираме умно!!!!!!!
        FIAT CROMA 1.9 MULTIJET 150

        Коментар


          #64
          От днешни наблюдения няма никакъв резултат.Тогава въпроса е,къде са и финните настройки?
          шофираме умно!!!!!!!
          FIAT CROMA 1.9 MULTIJET 150

          Коментар


            #65
            Датчика на разпределителния вал няма нищо общо с момента на палене. Той е само да се знае кога първи цилиндър е на такт палене. Защото буталата на 1-4 цилиндър са на ГМТ но само един от двата в този момент е на палене.

            Коментар

            Working...
            X