Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето - Фиат Крома Mjet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не съм виждал още жтд да пали от четвърт, ама как да е :P
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      Определено има не разрешим проблем с паленето на Крома,в балкан стар в Пловдив ми казаха ,че нямам проблем с колата ,а тя не пали и вече съм се отказал да я карам по сервизи.За сега ще е така,в по-студено време запалва по-лесно.

      Коментар


        #18
        Пробвай след като ти изпише, че е готова, ама изчакай целия надпис. При -15 моята палеше от четвърт, преди това няма шанс. Твоята автомат ли е?
        Колата е с ръчни скорости.
        Иначе, когато се изчака надписа да излезе, колата пали горе долу нормално. Другия вариант за добро палене е да се даде три пъти на контакт.
        Fiat - Croma II - 1.9 16V Multijet

        Fiat Marea 1.9 JTD 105 ELX

        Коментар


          #19
          Колега, нищо и няма на колата. Когато е студена, компа не разрешава палене, ако мотора е под 6-7 градуса, ако се не лъжа, докато не подгрее. Моята беше със същия "проблем" и го разкрихме в италианското сервизно ръководство, което е само за сервизи. Има го в АИ. Странното е, че се води опция и не е при всички Кроми.
          какво имаш в предвид неразрешева палене не върти на стартер или може да скъса стартера ама докато не и стане топло да не запали.

          Според мен не е нормално да върти и да не пали значи има проблем и според мен има какво още да се провери по колата това че от няколко сервиза не ги е ударил проблема по главата веднага и ги е мързяло да го търсят или не им се е занимавало е друга работа.

          Хубаво е да се види налягането на реала при завъртане сутрин.

          Коментар


            #20
            и проверете помпата в резервоара как е

            Коментар


              #21
              panasonic1 написа: Преглед на мнението
              какво имаш в предвид неразрешева палене не върти на стартер или може да скъса стартера ама докато не и стане топло да не запали.

              Според мен не е нормално да върти и да не пали значи има проблем и според мен има какво още да се провери по колата това че от няколко сервиза не ги е ударил проблема по главата веднага и ги е мързяло да го търсят или не им се е занимавало е друга работа.

              Хубаво е да се види налягането на реала при завъртане сутрин.
              Върти и не пали, а защо са го направили по този начин, няма как да знам. Щом ви се дават пари за сервизи, ваша работа, аз ги дадох и ефект никакъв, докато не прочетох сервизното ръководство. Това беше, когато я купих преди 4 години, следващите зими не съм имал абсолютно никакви проблеми с паленето при ниски температури, просто изчаквам да ми изпише, че е готова.
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #22
                При мен помпата я проверяваха,високо и ниско налягане.Налягане в реал-а също....

                Коментар


                  #23
                  е,чакай сега,няма как да имаме налягане в рейла,синхронизация на валовете и проверени дюзи и да не запали мотора.някъде грешите

                  Коментар


                    #24
                    Може бе Иво! Ако няма компресия няма да пали!Само ще пуши бяло отзад.
                    Като се стопли ще запали , иначе казано "летен дизел"!

                    Коментар


                      #25
                      прав си за компресията,то друго май не остана,ама много брутално,а и ако има работещ подгрев,все си мисля ,че ще си пали.пали ,пали ,ама колко ще запали да кажем на компресия 12-13 бара.

                      Коментар


                        #26
                        Май доста добре е познат този двигател и не че не е възможно ,но ми се струва малко вероятно това са компресията имам предвид да е изчезнала.
                        Това с подгряването и с компютъра не и позволява докато е студено също не ми се вярва да е така може да пише някъде че трябва да се изчака докато не изпише нещо си на ,но ако компютър и забранява да не пали то би било логично да и забрани да завърти стартера.
                        Колата че има проблем е ясно и аз залагам все още той да е някъде по горивната система въпреки че колегата казва че е проверено почти всичко по нея.
                        И пак казвам диагностика показания на налягането в реала сутри преди палене и след като запали също така ще включа и показания на всички температури които излизат на диагностиката случайно колата да не мисли че навън е 30 градуса и да пуска по малко гориво в ниските обороти.

                        Коментар


                          #27
                          До Жоро и Ивел,при положение че няма компресия мислите ли че колата ще върви.При това състояние на мотора ще има повищено ниво на маслото,мощност наполовина и в този ред на мисли ми се струва че няма логика за компресията.Говоря ги тези работи защото жена ми и сипаха преди 2 години бензин вместо нафта и тя така покара 10 тина км колкото да се прибере до вкъщи.Е след този фарс само аз си знам какво не смених докато колата стане кола(браво 1.9 мжет 115кс белгииски вариант некакъв си на оригинални ама на истина 45000км.Тогава ги имаше същите симптоми катро на колегата.Смених подкачващата помпа и е вече кола.Не го карам да ме следва,просто личен опит.Опитах на принципа проба,грешка всички варианти,регулатор високо налягане мап,маф ,дюзи и какво ли не.Така че е въпрос на лично решение,но за компресия,де да знам малко пресилено ми се струва..Сега е на 100000км и пали от раз.Още от началото го посъветвах къде да отиде колегата.В Перник няма кой да му помогне.Той рашава,но мисля че читава диагностика и читав диагностик могат да му помогнат,ние само изказваме мнение.успех колега
                          198mjet Bravo

                          Коментар


                            #28
                            До сега си играх да напиша един дълъг пост изтъкан от опита ми и накрая когато натиснах бутона да го изпратя се оказа че по някаква случайност не съм вече във форума.
                            Това се случва вече няколко пъти.Има нещо на което трябва да се обърне внимание!!!
                            За компресията! Виждал съм със очите си кола която слиза от автовоза и на километража пише повече от 900 хиляди км.!!!
                            След няколко месеца същата кола ми идва със оплакване за труден студен старт.Вече показва 186 хиляди!!!
                            Има ли някой тук който не може да познае причината за не паленето????
                            Има тест който може да се направи със инструменти(компресомер) или по бабешкия метод:проба със бутане или дърпане или със спрей!
                            Ако колата запали от раз както би трябвало ,мисля че излишно да ви убеждавам за какво иде реч.
                            Това е при условие че колата си има добър акумулатор и стартер и при завъртане си достига веднага изискуемия минимум от налягане и въпреки това не пали лесно.
                            Успех!

                            Коментар


                              #29
                              Жоро, а дали проблема не не в нафтата в резервоара. Дали някой някога го е поглеждал вътре.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Колеги, това с компресията за мен не е логично ,понеже при мен в по-студено време запалва по-лесно,маслото от смяна до смяна не ми мърда дори с 50 грама.За сега мисля да се насоча към подгрева и стартера.Ако консумацията на стартера е твърде голяма по време на въртене си мисля,че пак може да се стига до труден старт.Другото което ми прави впечатление е ,че при даване на 3 пъти контакт колата запалва доста по-лесно,3-тото нещо е ,че не винаги го има проблема,ако няма компресия винаги ще бъде един и същ студения старт.Другото за което се сещам е ,че сменях алтернатор и сложих 140 ампера,а стария беше 120а.Подгряващите свещи до колкото знам се свалят доста трудно ,някой запознат ли е с процедурата ?

                                Коментар

                                Working...
                                X