Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. пистолет за боядисване - мнения?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. пистолет за боядисване - мнения?

    Здравейте хора, с майка ми сме се хванали малко да освежим старата дървена дограма, но тези 2-3дена успяхме едва само с единия прозорец. Играчката е голяма, сваляне шкурене, сваляне на стъкла после силикон и т.н. Та да ви питам, някой използвал ли е такива пистолети, гледам, че има от 50лв - RAIDER до 150+ нагоре BOSCH и други. Идеята ми е, че по-лесно и бързо ще се боядисат, макар и с 2 ръце ще съхнат по-бързо. Аз понеже нямам опит с четката и кофти ги правя си мисля, че с пистолета ще станат много по-добре.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    Райдер не взимай.Пълен боклук са.

    На ЛИДЛ марката Парксайд или нещо подобно стават.Достатъчно прилично са направени и на почти всички инструменти/уреди гаранцията им е 3 години, като ти ги сменят без проблем ако си пазиш касовата бележка.

    Бош е още по-добре, но остава въпроса дали си струват в повече парите, ако само веднъж се ползват или само за любителски/непрофесионални цели.

    Трябва да внимаваш обаче да не нагрееш без искаш много там където е стъклото, че ще го пукнеш.

    Миналата седмица продаваха в ЛИДЛ някаква електрически уред за циклене/премахване на боя от дърво.Лошото на този уред е че наранява повърхността на дървото, защото я обработва с въртяща се телена четка.
    алфист по рождение, италианец по желание

    Коментар


      #3
      Raider ги забрави на цяло. Освен BOSCH, ти препоръчвам да обърнеш внимание и на Wagner. Това при условие че решиш да вземеш нещо различно от "детска играчка".
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        Ами гледах и WAGNER-a. Общо взето не са малко прозорците... така, че едва ли ще ми трябва детска играчка, чудя се само какво да взема...
        Дали пистолет за горещ въздух или виброшлайф, не знам, кое ще ми е по-полезно.

        А някакво мнение за пистолетите за боядисване?
        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

        Коментар


          #5
          Купих си Райдър преди месец. Пръснах си таваните с бял латекс и стана чудно. Взех средния модел на цена 70 и нещо лева. Има си малка "чашка" с отвор отдолу, с която да си нагласиш правилната гъстота на боята. Като съществен недостатък мога да изтъкна постоянната въздушна струя - пускаш-непускаш боя, пистолетът си духа като за световно. И ако си постлал незакрепени найлони, става весело, че чак ти се реве. Но ако се постараеш всичко да е залепено и изолирано, боядисването е удоволствие.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Благодаря колега, можеш ли да ми кажеш модела? Иначе за сега си взех един виброшлайф на SKIL, върши работа за големите повърхности, за малките ъгли иска повече чалъм, че иначе се къса шкурката. Успях даже вече да го изтърва от метър разстояние... браво на мен
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              RAIDER RD-SGC06
              Stop giving directions, just say "Follow me."
              Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
              Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

              Коментар


                #8
                RAIDER RD-SGC06
                Колега за всякакви бои ли става? Какво си правил с него?
                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                Коментар


                  #9
                  За този модел Raider не знам, но взех преди години един друг и направо го хвърлих в кофата...толкова много не ставаше.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Общо взето, отидох в практикера и човека там ми каза, не... по-добре компресорче с пистолет. Повечето били вибрационни и хич не ставали, препоръча ми някакъв дето бил с компресорче, но някак се отказах искам повече мнения
                    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                    Коментар


                      #11
                      Колега за всякакви бои ли става? Какво си правил с него?
                      Както казах по-горе, пръсках с латекс. На латекса пишеше, че не можело да се слага повече от 5 (пет) % вода за разреждане. Да де, ама като напълниха чашката от комплекта течността изтече за минута, а трябваше за 20 секунди. Пробвах с малка доза латекс и го разредих 50/50 с вода. Вискозитетът се получи, а пистолетът заработи добре. Но как духа... Компресорчето се слага на рамото. Под него има отвор, от където излиза въздуха за охлаждане. И струята е насочена надолу към пода. Ако найлоните не са залепени, става "весело".
                      Stop giving directions, just say "Follow me."
                      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                      Коментар

                      Working...
                      X