Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Крома автомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Крома автомат

    Здравейте,
    Имам Крома автоматик, карам нормално и днес за пръв път ми се случи при подаване на повече газ все едно автоматика изключи, двигателя се форсира за момент и после пак се включи. После при нормално каране и плавно подаване на газ нямаше проблеми. Да се тревожа ли и да ходя ли на някаква диагностика?

    #2
    Маслото и филтъра кога е сменен
    EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
    EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
    FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

    Коментар


      #3
      Същото е и при мен колега. Горе долу от година е така. Мозъка сдава багажа. Загрее ли яко маслото ще започне да ти го прави по-често... или трябва да се примириш с проблема и да се стремиш да го избягваш като даваш малко газ при превключване между проблемните скорости (при мен го прави само между 2ра и 3та) или да сменяш в ръчен режим. Другото е смяна на мозъка...
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Маслото филтъра са сменяни преди 200 км. На дисплея нищо не се изписва, не светва и никаква лампичка.

        Коментар


          #5
          Филтъра на тази кутия не се сменя, освен, ако не се разглоби. Между другото, ти си поредния при когото проблемите започват след смяна на маслото. Това което съм изчел из западните форуми е, че при 80% от случаите проблемите възникват след смяна на маслото. Защо е така, нямам идея. За щастие, при мен нямаше проблеми.
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #6
            Днес нещата се влошават,колата 3 пъти изключва от скорост,пуска по инерция и като натисна леко спирачката се включва на скорост.

            Коментар


              #7
              Явно не са ти сменяли маслото въобще щом заговори за смяна и на филтъра. Или този, който е правил смяната (ако въобще е правена) да е поредния гаражен майстор, който въобще не знае за какво става въпрос. Не съм съгласен с pplk. Аз вече преминах през 4-тири смени на маслото, защото исках да направя промивка с маслото на кутията. Тези, които знаят за какво става въпрос, знаят също, че при смяна изтичат не повече от 4-4,5л. Аз направих 3 по 4л. и държа да кажа, че маслото вече след 2-3000км. е в същото състояние и цвят каквото го налях. Едно, че нямам влошаване работата на кутията, а дори обратното. При тръгване връщането на налягането в кутията става доста по-неусетно от преди, от P на D вече почти не се усеща, че вкл., и като цяло смятам, че се подобри минимално работата на кутията, но за влошаване и дума не може да става (поне при мен).
              Относно проблема ти: дай малко повече информация на коя предавка го прави, на колко оборота и т.н. за да кажем от какво може да е, защото има вероятност това да не е от мозъка а от хидрото.
              Последна редакция от dolarcho; 05.09.2016, 17:13.

              Коментар


                #8
                Аз и ти не сме 80%, нали? И аз направих два пъти опресняване, макар че не съм убеден, че имаше смисъл, защото старото масло си беше червено. След смяната не усетих никаква разлика.

                @ Христо Николов
                Между другото, възможно ли е да не са ти долели необходимото количество масло, след като са затворили пробката?
                Последна редакция от pplk; 05.09.2016, 18:04.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #9
                  Христо Николов написа: Преглед на мнението
                  Днес нещата се влошават,колата 3 пъти изключва от скорост,пуска по инерция и като натисна леко спирачката се включва на скорост.
                  Колега на студена кола прави ли го? И на коя предавка го прави, обърнал ли си внимание?
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    И при мен се е случвало при загрята трансмисия.
                    Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

                    Коментар


                      #11
                      Случи се на загряла кола,изминати поне 25 км градско, при скорост 50-55 км изключва, оборотите са около 2000. Сега ми прави впечатление ,че и като включа на Д и пусна спирачката колата се чуди 1-3 сек да тръгва ли или не. Филтър не са сменяли,не пише на фактурата,грешката е моя,само масло.
                      Може ли да от маслото?
                      Вече се тревожа.
                      Последна редакция от Христо Николов; 05.09.2016, 23:57.

                      Коментар


                        #12
                        Варианта, който ми идва на акъла е, че не са ти налели необходимото количество масло, т.е. оставили са маслото до нивото на пробката за ниво. Правилното количество е 0,4 или 0,5л според различни източници, което трябва да се долее след затваряне на пробката. Отиди на канал, отвинти пробката и виж колко ще изтече. Завиваш отново и доливаш необходимото количество. Успех и дано да е от това!
                        Поздрави!
                        Повече подробности в тази тема.
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=115483
                        207 тиква автомат
                        новокромаджия 2.4 печка

                        Коментар


                          #13
                          Днес 2ри майстор ми казва че кутията ми е повредена и трябва или 2 ра употреба или рециклиране. С 2ра употреба не ми се рискува, имате ли някакви идеи за рециклиране. Днес ми светна и индикатора за скоростна кутия. В " автоматик коко" ми отказаха, в Джемини нямали софтуеър, при Недко не искам,познавам го и му нямам доверие.
                          В АутоИталия рециклирана в завода кутия е 6650,много ми е.Някакви идеи за сервиз и рециклиране?
                          Според единият сервиз и мозъка е повреден и торка също, другият се колебае.

                          Коментар


                            #14
                            Даймънд трансмишън в Пловдив (Хаги), може да му намериш координатите в интернет. Преди повече от 2 год. един приятел си рециклира същата кутия но на Волво при него и всичко мина ОК, все още си я кара без проблем. Но сумата за пълно рециклиране е 4200лв. Другите варианти са ти - Любо от гр.Мартен Русенско, преди време се чух с човека, звучи много компетентно... но и там сумата, която ми каза, като минимум беше около 3000лв. Други, които правят кутията са МиД авто Варна - http://www.midavto.com/ Те ми казаха, че имат машини и могат да рециклират както мозъка, така и торка. За рециклаж на мозък и торк ми казаха около 2200. Това със демонтаж и монтаж.
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              #15
                              Крайно неприятно, колега, съжалявам. Но за мен остава отворен въпроса, защо това се случва след смяна на маслото, както при много други? Не мисля, че е просто съвпадение. Проверихте ли нивото?
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар

                              Working...
                              X