Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да се оплача от това, че хората са неграмотни, плащат си за да получат книжки и при напълно елементарни пътни ситуации не знаят какво да правят, което обикновено води или до задръстване, или до ПТП. Ето пореден пример с пътна ситуация, при която отговорът е категоричен и записан в нормативен документ, но въпреки това - има множество различни обяснения. Особено абсурдни са тези с грешните, които са убедени, че са прави.

    Същите бяха тези с нерегулираното кръгово, с предимството на Т-образно, с работещия светофар и автобус, завиващ наляво срещу лек автомобил, движещ се направо...

    Click image for larger version

Name:	Screenshot_2018-05-26-15-08-40-641_com.miui.gallery.jpg
Views:	1
Size:	115,2 KB
ID:	2097625

    Потресаващо е това, че има хора, които смятат преминаването за разрешено в някаква посока.

    Коментар


      Да се оплача, днес от СБА ме вънаха и не ме пуснаха да мина на годишен технически преглед.... колата била ударена, имало нови изисквания, имало сензори, имаи дирекнта връзка с министерството на транспорта............

      Коментар


        Ходи при други. Аз лично се разделям с пунктовете за ГТП, в момента, в който станат много изрядни. Ми сори, ама не мога да очаквам, че 15 годишна кола ще е винаги във всички норми. И те не би трябвало да могат. Ако спирачките и окачването са ОК, другото е без значещо отношение към безопасността.

        П.С. Абсолютно одобрявам поведението на колегите от СБА. Те наистина трябва да са еталон и се гордея с тях!
        Последна редакция от slonikon; 26.05.2018, 22:34.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          slonikon написа: Преглед на мнението
          Ходи при други. Аз лично се разделям с пунктовете за ГТП, в момента, в който станат много изрядни. Ми сори, ама не мога да очаквам, че 15 годишна кола ще е винаги във всички норми. И те не би трябвало да могат. Ако спирачките и окачването са ОК, другото е без значещо отношение към безопасността.

          П.С. Абсолютно одобрявам поведението на колегите от СБА. Те наистина трябва да са еталон и се гордея с тях!
          Бих добавила и някой да следи дали всичките ти документи са изрядни и дали си платил всичко нужно, защото напоследък по разните Фейсбук групи се пръкнаха едни хорица, които разпитват за пунктове за ГТП, където не искат платен данък, или не си плащат ГО и в същото време са на пътя.
          При ГТП на мен тази година освен данък, ми искаха хиляди други документи да им показвам, които предварително си бях подготвила в едно джобче (от най-изпълнителните съм! )
          Гледаха ми колата доста обстойно - отдолу, отвътре, осветителна и сигнална уредба, спирачки (разбира се). Само се ядосах защо не ми взеха талона, който ми дадоха в SDI в допълнение към ГО, който ми дава 15% отстъпка от ГТП. Нарочно отидох в този пункт, не само защото ми беше близо, но и исках да се възползвам от отстъпката. След прегледа като ме извикаха да си взема документите, аз подавам талона, при което ми беше прошепнато: "Другия път..." Естествено, за мен друг път в този пункт повече няма да има

          Също толкова опасни са и хората с неработеща осветителна уредба. Да караш зад някой вечер в тъмното с постоянно светещи стопове, или да не му работят мигачите, не си е работа... Така че според мен е хубаво освен спирачки, окачване и другите задължителни работи, да проверяват и тези.
          Последна редакция от blue_coconut; 28.05.2018, 12:54.

          Коментар


            Никакви документи на мен не са ми искали при ГТП. Само големия талон, застраховката ГО и шофьорската книжка (или лична карта).
            Платеният данък го виждат онлайн, без данък системата не им дава да продължат прегледа.
            Гледат светлините, спирачките, мерят изгорелите газове и толкоз. Друго не са ми гледали, а и аз не искам да пипат. Имам си доверени сервизи, където знаят какво правят.

            По темата - нямам с какво да се похваля - това е оплакване.
            И нямам от какво да се оплача - това пък е хвалба

            Коментар


              Оолаквам се ! Не мога да си намеря колело, което да продам и да искарам и аз 50 лева. Пууу язък.

              Истинско оплакване. Трудно се намира шано нафта вече
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                Саше, я стига колела под път и над път.
                Днеска що не ми каза че няма нафта, на лукойл знаеш ли ква са пуснали.
                Мрън имам нужда от почивка, станал съм адски раздразнителен и сипвам с големия черпак.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  Слави, тая седмица откриват риболова, върви изпусни парата
                  Хвалба:
                  Купих си ключ/дистанционно от Корола Версо за 40 лв. и успешно го обучих да пали Приуса
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    Изпуснах я в събота, правихме тренировка на Арена Митерсон. 18,760 за 5 часа в състезателно темпо.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      Досега по колите, които съм имал, ми бяха крали само тасове и една антена. Тази нощ някой колега фиатаджия е решил да си услужи с пластмасата в основата на страничното огледало... Дано да ги има като резервна част, че не ми се обикаля по автоморги. Жалко за "колегата" - проклятието на Снейк вече пътува към него .

                      Click image for larger version

Name:	IMG_20180530_084308.jpg
Views:	1
Size:	252,5 KB
ID:	2097645
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        баси, с това ми се струва, че ще видиш зор
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          Вече я поръчах - 32 лева в Бош. Бяха ме предупредили, че се крадат, но не вярвах, че в Пазарджик някой ще ми я гепи. И не знам защо ги крадат. Падат ли, чупят ли се, за да стигне човек дотам да се промъква през нощта за една нещастна пластмаса... И да рискува да се срещне с мен наживо .
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            Още 3 болтчета и е щял и с огледалото да си тръгне......
                            Бих залял главите им с поксипол.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              И на мен ми бяха казвали не един и два пъти, че точно това нещо много се краде, при което гледах супер втрещено и невярващо... Не съм се сблъсквала досега с нещо откраднато от моята кола, слава Богу, но човек никога не знае, вече трябва всичко да очакваме.

                              Коментар


                                slonikon написа: Преглед на мнението
                                Ходи при други. Аз лично се разделям с пунктовете за ГТП, в момента, в който станат много изрядни. Ми сори, ама не мога да очаквам, че 15 годишна кола ще е винаги във всички норми. И те не би трябвало да могат. Ако спирачките и окачването са ОК, другото е без значещо отношение към безопасността.

                                П.С. Абсолютно одобрявам поведението на колегите от СБА. Те наистина трябва да са еталон и се гордея с тях!
                                Отидох в друг пункт на СБА, където си ходя по принцип. Минах...

                                Коментар

                                Working...
                                X