Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Демек?
    30-се кинта, с всички налични удоволствия, преференции, гъдели, престиж ... и разбира се луда фенщина, заради марката и приятелите.

    п.п. номер 13 мисля е свободен ... ))
    Последна редакция от Jimy; 18.01.2018, 21:33.
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      Да се оплача
      всички в къщи сме болни най вече сина и аз
      При мен сутринта почна за има няма 30 минути
      почва с тежест в корема и температура
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        Оплак 1: Сутринта се подпряхме с една мома.
        Оплак 2: Бронята ми е спукана
        Оплак 3: Чакахме КАТ 4 часа
        Оплак 4: Писаха ми акт.
        Хвалба: Поне научих нещо ново. Когато искаш да паркираш успоредно и каращия зад теб се набута плътно докато ти правиш маневрата назад и се подпрете - Виновен е паркиращия. Продължавам да не съм съгласен, но квот такова.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          Кофти, правил си маневра, не си осигурил безопасното й изпълнение...Тва с Алфата ли?. Не можа ли да очароваш момата и да не викате КАТ?

          Коментар


            Кофти, правил си маневра, не си осигурил безопасното й изпълнение...Тва с Алфата ли?. Не можа ли да очароваш момата и да не викате КАТ?
            Не, с Фиата бях. Не можахме да се разберем кой виновен...хахах В закона се води така, че не съм си обезопасил маневрата. Тъпото е, че аз вече бях с част от колата в паркомястото, когато стана удара, а започвайки маневрата задната кола беше още в движение на 10-15м зад мен. Не очаквах, че ще се приближи толкова много в мен. Все пак (поне аз) последното нещо, което очаквам при паркиране е колата зад мен, виждайки ме да не ми остави място. Често срещано е някой да иска да паркира и задния да не се съобрази с него и да се набута. Барем да беше нашил аедин клаксон пък тя Както и да е, здраве да е Минало заминало
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              Все пак (поне аз) последното нещо, което очаквам при паркиране е колата зад мен, виждайки ме да не ми остави място. Често срещано е някой да иска да паркира и задния да не се съобрази с него и да се набута.
              Нещо се обърках. Хем знаеш, че е често срещано това, хем не си очаквал. Искал си по някакъв начин да прекараш няколко часа с девойката и това ти е хрумнало на момента. Ама не си го казваш.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Нещо се обърках. Хем знаеш, че е често срещано това, хем не си очаквал. Искал си по някакъв начин да прекараш няколко часа с девойката и това ти е хрумнало на момента. Ама не си го казваш.
                Не не. Често виждам преди да започне маневра за паркиране (само спял автомобил), колата зад нея да и се набута. А аз вече извършвах маневрата и не очаквам, вече започнал маневрата, колата зад мен да ме претисне. Нз дали добре го обясних.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Аз в такива случаи спирам на място и пускам аварийките, докато задния зад мен и той спре.
                  След това си правя маневрата и досега не е имало някой, който да не разбере какво ще правя.
                  Ама... както казваш... мома. Кой я знае за какво си е мислила (за какво пък толкоз може да си мисли една мома, освен за ... ).
                  Живи и здрави да сте!

                  Коментар


                    Според мен нещо се е разсеяла - или си е гледала в телефона, или в огледалото за обратно виждане, или си е оправяла косата и се е заплеснала, кой я знае...
                    Но факт, най-добре е тази схема - пускаш аварийки и изчакваш да видиш този зад теб загрял ли е какво ще правиш. Иначе на всеки се случва да се заблее за секунда. По-странното в случая е как така паркиращият е виновен, не откривам логично обяснение...
                    Последна редакция от blue_coconut; 26.01.2018, 18:41.

                    Коментар


                      Тази маневра винаги я правя с десен мигач, винаги се старая да тръгвам назад след като съм погледнал и в 3 те огледала, на няколко пъти ми се е случвало отнякъде някой отзад да пребяга и въобще след 37 год шофиране чувствам че нещо ми липсва като внимание и навици. А за протокола не знам в какви случаи се пускат аварийките макар че виждам масово начело с маршруткажиите да се спира и паркира
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        Акта е базиран на чл.40 ал.1. Хубаво е, че закона не създава двусмислено тълкуване, но базирайки се на тзи чл.40, може да се получи злоупотреба. Водача зад теб се е разсеял, вижда те късно, спира късно, не те удря но е на такова разстояние, че ти не можеш да си извършиш маневрата безопасно. И следователно се очаква от теб, ако движейки се назад и не можеш да осигуриш безопасността на другите, да подсигуриш човек, лойто да ти поногне...дрън дрън. За мен е по логично да се направи наобратно. Движейки се назад, все пак това не е основната посока на движение и видимост е ограничена, а колата отзад има пряка видимост. Идеята ми е, че аз колкото и да искам да се опазя, има го това, че зависиш от колата зад теб, която е и в по изгодната позиция. За мен в моята ситуация, момичето не прецени правилно и навреме ситуацията, спря близо до мен и въпреки всичко това не се опита да предотврати птп-то. Обяснението и да е толкова близо до мен беше, че не знаела че ще паркирам. Както и да е. Вече ще чакам колата зад мен да спре и тогава с риск да направя задръстване. Но това пак не е гаранция, че спрял не може да тръгне лекичко и пак...аз да следя колата зад мен или да гледам да вляза в паркомястото?
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          Точно затова, когато ми се налага да паркирам успоредно, винаги влизам напред в паркомястото и после си донамествам колата с няколко маневри. Иначе винаги виновен е този, който дава назад и все ще се намери някой, който не е разбрал, че искаш да паркираш на това място.
                          Последна редакция от dabadaba; 26.01.2018, 23:08.
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            Акта е базиран на чл.40 ал.1. Хубаво е, че закона не създава двусмислено тълкуване, но базирайки се на тзи чл.40, може да се получи злоупотреба. Водача зад теб се е разсеял, вижда те късно, спира късно, не те удря но е на такова разстояние, че ти не можеш да си извършиш маневрата безопасно. И следователно се очаква от теб, ако движейки се назад и не можеш да осигуриш безопасността на другите, да подсигуриш човек, лойто да ти поногне...дрън дрън. За мен е по логично да се направи наобратно. Движейки се назад, все пак това не е основната посока на движение и видимост е ограничена, а колата отзад има пряка видимост. Идеята ми е, че аз колкото и да искам да се опазя, има го това, че зависиш от колата зад теб, която е и в по изгодната позиция. За мен в моята ситуация, момичето не прецени правилно и навреме ситуацията, спря близо до мен и въпреки всичко това не се опита да предотврати птп-то. Обяснението и да е толкова близо до мен беше, че не знаела че ще паркирам. Както и да е. Вече ще чакам колата зад мен да спре и тогава с риск да направя задръстване. Но това пак не е гаранция, че спрял не може да тръгне лекичко и пак...аз да следя колата зад мен или да гледам да вляза в паркомястото?
                            Неприятно е, но наистина вината е твоя. Лятото един точно така ме удари, макар и той да не се опитваше да паркира тогава, а да даде път на идваща отсреща кола. Караме с ниска скорост. Спира и тръгва назад. Аз не мога да му чета мислите. Някой път не може да се реагира толкова бързо да превключиш и да тръгнеш назад. И като тръгна назад, зад мен има друг автомобил. За това отговорността е този който дава назад. Трябва да се убеди, че няма да удари този зад него.

                            Коментар


                              Това да не може да караш -паркираш или да не възприемаш какво те напъдстват като паркираш е нещо като болест не се научават и си карат както си решат
                              едно деоиче вече ми е дало 40 лв да паркира от началото на годината а си има платено място .
                              Не ми се ще аз да е паркирам аз щото колата е скъпа и мъжът и може да протестира нещо
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                                Честито и безаварийно! Коста, по един и същи път вървим.
                                Какво странно нещо е живота, вървим по един и същ път, а не можем да се видим.
                                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                                Коментар

                                Working...
                                X