Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ОстанАх без телефон. ИзпуснАх го, и нема като на нормалните хора да се напука дисплея, но да продължи да работи, ами моя няма една драскотина, но спря да работи touch-а Поне е повод да си купя нов и да ъпна и пиша и аз в една тема за избор на еди-какво си
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      За енергото въобще не става дума там няма проблем и не виждам за какъв съд говориш. Колкото до данъчното съм навътре в нещата от 5 годишния си стаж при тях. Само едно не ми е ясно, в случая зимата са в града, а лятото на село, значи ли това,че имат 2 основни жилища?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        За сетен път се убеждавам, че от смъртта и данъчните нема бегане. Сценарият е следния: Имате апартамент в града и къща на село. Зимата сте в града, а лятото на село. Подавате декларация за намаляване на данъка на къщата, че не е основно жилище. В декларацията обаче има една ЗАДЪЛЖИТЕЛА графа "Клиентски номер в енергото". В един момент Ви пращат писмо от МДТ, че искат да ви видят сините, или каквито са там, очи. Оказва се че дължите глоба в размер на 50лв. за село или 100 лв. за града за невярно подадена декларация. Тарикатите влизат в енергото и гледат консумацията за незнам си какъв период и отсъждат, че си подал неверни данни, т.е. си излъгал и хоп глобичка. Така изгоря сестра ми вчера.
        Та възможно ли е така да се таксува, че имата 2 основни жилища? Гадовете явно са си вързали гащите с някой юрист, но аз не съм навътре с тези закони. Незнам в други общини има ли такива случаи, но габровците сме си габровци, от пръдня боя направихме.
        ЗМДТ

        Чл. 25. (1) За имот, който е основно жилище, данъкът се дължи с 50 на сто намаление.

        Има нещо сбъркано.
        По закон, се намалява данък на основно жилище.
        По това, което си написал, вие се опитвате да намалите данъка на неосновното жилище.
        Може би точно там е проблемът, не в показанията на ЕРП.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          Tempras написа: Преглед на мнението
          ЗМДТ

          Чл. 25. (1) За имот, който е основно жилище, данъкът се дължи с 50 на сто намаление.

          Има нещо сбъркано.
          По закон, се намалява данък на основно жилище.
          По това, което си написал, вие се опитвате да намалите данъка на неосновното жилище.
          Може би точно там е проблемът, не в показанията на ЕРП.
          Те се опитват да намалят такса смет, не данъка, на неосновно жилище.

          Не може да имаш 2 основни жилища.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            Точно така, намаля се само такса смет, но пък според данъчните излиза, че можеш да имаш две основни жилища, което противоречи на закона, а бе параграф 22. Някой да каже дефиницията за основно жилище каква е, че не ми се рови по закони.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              Аз да похваля служителите в КАТ Сливен.
              Днес ходих да пререгистрирам Ситроена. Бях 6-ти по ред и очаквах много чакане, а всъщност бях готов за 40 минути.
              Същите служители, но сега работят много оптимизирано и всичко стана много бързо. Значи можело!

              Зачудих се защо вече не пломбират задния номер... а то било за да могат катаджиите лесно да ти свалят номерата, като те спрат на пътя

              Коментар


                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар


                  Стискайте палци за добро представяне на нашият отбор, представящ България на годишното международно състезание в Пекин, по математика!
                  На снимката е синът ми, и той заедно с още 5-ма съученици и класната им се състезават в решаването на математически задачи.
                  Прикачени файлове
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    Да се хваля ли да плача ли не зная... По случая с ремъка ми свирещия реших да си купя ето това...
                    Click image for larger version

Name:	P71124-101212.jpg
Views:	1
Size:	75,1 KB
ID:	2095177
                    И си викам то това е специално за ремъци имаше и силиконов 6 лв... Отивам паля пръскам като се разцвили 100 пътя повече и направо си извадих акъла едрахти и руското дермо.... Кво стана с това чудо..... Въшах с моя от 3 лв силиконовия млъкна веднага ха с хадото пак се опитва да цвили... и цвърчи все едно киселина слагаш... Пръснах си на ръката то е сухо като барут, че даже и лепеше викам си да не е изветряло.. Прибрах се ама по пътя видях, че където съм пръскал по ръката не е мазно а седи каточ някакъв тънък слой който наподобява секундно лепило или восък се едно съм пипал. Колкото повече минаваше време толкова повече се засилваше това нещо .... Прибрах се напръсках го още явно е искало малко да подейства за сега държи, но до кога бог знае..

                    Коментар




                      Добре де това стоковия рев ли е на тази 159 2.4 или и са пипани буриите ????

                      Коментар


                        стоковия си е.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          пууу снощи до 2 часа работих. Ама поне изръчках цялото ддс да месеца.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            Стискайте палци за добро представяне на нашият отбор, представящ България на годишното международно състезание в Пекин, по математика!
                            На снимката е синът ми, и той заедно с още 5-ма съученици и класната им се състезават в решаването на математически задачи.

                            Браво!
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              Браво!
                              Благодаря ... имаме 5 сребърни и 1 бронзов, медали от индивидуалният кръг. Моят рошав син е с бронза. За отборният били дали задачите на китайски ... ?!
                              Истината колеги е, че България има умни деца и желаещи изява, но липсата на внимание в семейството е пагубна. Ако там се чувстват несигурни то и папата да ги учи все тая.
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                Оплакване: Преди месец и половина си обърнах показалеца на дясната ръка...40дена ме боля. Миналата неделя и вторник след две стъпвания на криво съм с навехнат глезен. За капак вчера обърнах и палеца на дясна ръка. Почти сме на полусезона, а аз от от два месеца все с болки играя...Голям карък ме е подгонил.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X