Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    cs_aleksandar написа: Преглед на мнението
    Този с електрожените съм аз :/ къде си ме засякъл :D
    Преди няколко дни близо до Балкан стар, после зави към битака/тангентата.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      За малко да я опека на шиш. Текнали ми водите в движение и я усетих малко преди лютеницата. За щастие макетен нож,нова скоба,антифриз и малко водичка че за -60 не ми трябва и сме пак в играта. Гледах масло, гледах вода няма мешана скара което е добре!
      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

      Коментар


        Текнали ми водите в движение и ...
        Защо не я закара в АГ-то, можеше да роди някое Фиатче 500?
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          ооо той тоя мотор мешана скара почти не прави и ако скобата и маркуча не са били тотално изгнили се обзалагам че скоро ще търчиш за беналгин.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            Прави не прави всичко е ок. Е било каквото било днес я ожених. Стана софийска. А иначе беналгина пък що?
            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

            Коментар


              за главоболие.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                за главоболие.
                По добре аулин саше.

                Коментар


                  Абе тая алфа направо ми скъсява живота. От август до сега съединител глава и турбо сега изрева за дебитомер. Почистих го но явно работата е "ОН УМРЕ"
                  сега веселата част, нов е 315 лв. Та утре пристига.
                  Сега да се похваля - от 2018 год. съм състезател по фидер. Почна да пристигат столове кофи живарници
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    Абе тая алфа направо ми скъсява живота. От август до сега съединител глава и турбо сега изрева за дебитомер. Почистих го но явно работата е "ОН УМРЕ"
                    сега веселата част, нов е 315 лв. Та утре пристига.
                    Сега да се похваля - от 2018 год. съм състезател по фидер. Почна да пристигат столове кофи живарници
                    Италианска е какво искаш??? И с твойто каране си не за афла а за М5 (M POWER)

                    Коментар


                      Абе хората казват че с моето каране съм да психиатър не да бмв, ама па знам ли?
                      Вчера ми пристигна микролинк това е сръбски ятур и cs_aleksander ще има занимавка в събота.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                        Абе хората казват че с моето каране съм да психиатър не да бмв, ама па знам ли? .
                        Алфа бате, останалото е бонус
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          Почти 100% съм, че успешно преправих куплунга за чистачките на Браво-то да се захваща за нормална чистачка. Ще пробвам със следващите, ама отсега съм много доволен!
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            Повече оплакване отколкото хвалба. Имаме си сняг, по колите е 5 см, а земята е още топла и не се е хванало.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              За сетен път се убеждавам, че от смъртта и данъчните нема бегане. Сценарият е следния: Имате апартамент в града и къща на село. Зимата сте в града, а лятото на село. Подавате декларация за намаляване на данъка на къщата, че не е основно жилище. В декларацията обаче има една ЗАДЪЛЖИТЕЛА графа "Клиентски номер в енергото". В един момент Ви пращат писмо от МДТ, че искат да ви видят сините, или каквито са там, очи. Оказва се че дължите глоба в размер на 50лв. за село или 100 лв. за града за невярно подадена декларация. Тарикатите влизат в енергото и гледат консумацията за незнам си какъв период и отсъждат, че си подал неверни данни, т.е. си излъгал и хоп глобичка. Така изгоря сестра ми вчера.
                              Та възможно ли е така да се таксува, че имата 2 основни жилища? Гадовете явно са си вързали гащите с някой юрист, но аз не съм навътре с тези закони. Незнам в други общини има ли такива случаи, но габровците сме си габровци, от пръдня боя направихме.
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                Навсякъде е така. Ако по-внимателно се зачетеш в декларацията, която е подала сестра ти, тя е че декларираш, че не е основно жилище и не се използва за живеене. Щом си там за по 2-3 месеца в годината, то това си е чисто и просто деклариране на невярна информация и най-малкото с което сте се отървали е глобата от 50 лв. Ако се натегнат енергото може и до съд да се стигне и ще те осъдят за нула време.
                                Не може да имаш две основни жилища. Аз за апартамента в Габрово питах дали мога да подам такава молба за намаляване на такса смет, но поради факта че ми е основно жилище, не мога.
                                Основното жилище се ползва с преференция относно данък сгради, мисля че е 50%. Това от данъка, не от такса смет. За всяка от останалите собствености може да се подаде декларация за намаляване на такса смет. Питай в данъчното какъв е лимита над който те хващат за глоба. Мисля че око имаш ток от порядъка на 5-6 лв. на месец никой не те закача. То просто е видно, че никой не живее там.

                                Мисля, че ще има някаква кардинална промяна за това как се определя данък смет. Говорихме с частния домоуправител миналата седмица, по скоро той вметна, че се мисли за преминаване към модела такса смет да се определя на брой живущи в дадено жилище, а не на квадратура. Кога и дали ще стане, божа работа!
                                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                                Коментар

                                Working...
                                X