Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново си взех страхотна кола... в страхотно лошо състояние.

    Click image for larger version

Name:	357-2025993460-Copy.jpg
Views:	350
Size:	368,2 KB
ID:	2756028
    Click image for larger version

Name:	357-1499601950-Copy.jpg
Views:	333
Size:	303,3 KB
ID:	2756029

    Коментар


      Ами Честито !
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        Честито, в движение ли е поне? Какво и има тоя път?
        За като я оправиш много безаварийни

        Коментар


          Колега JTR, честито и за тази красавица! Пожелавам ти много без проблемни километри, чисто удоволствие! Гледам има оптичен тунинг ... само това ли е? Какъв двигател е?
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            dobrujanetza написа: Преглед на мнението
            Ами Честито !
            Мерси!

            todorakiggg написа: Преглед на мнението
            Честито, в движение ли е поне? Какво и има тоя път?
            За като я оправиш много безаварийни
            Мерси!
            Технически е в движение, но не и според закона, изтекъл и е прегледа 😂 Но все пак я прибрах с еднодневни номера.
            Иначе, като повреди е нещо средно, не е като купето с тропащ мотор и да се вижда интериора отвън заради ръжда, но не е и само за накладки.
            Има известно количество ръжда и май цялата ще се разглобява, за да се изчисти и изкърпи. Педала на спирачката пропада спонтанно, когато го задържиш натиснат повече от 2-3 секунди или след има, няма секунда, ако го натиснеш силно. Да не ви казвам как съм се прибирал 80км до нас... Беше махната ламбда сондата, незнайно защо. Върнах я на мястото си и спря да гърми като стара Хонда Сивик със "спортна" генерация. Мотора леко прекъсваше и не вървеше, оказа се че електродите на една от свещите са залепнали един за друг и е работила само на малката свещ в конкретния цилиндър. Изкарва грешка на вариатора, но не свети чека и не трака. Някой много умен кандидат ЕнжИнер е сложил спорна всмукателна система, която се свежда до силиконов маркуч от дросела до дебитомера и конус за 5лв забучен от другата страна, а и 5 свински опашки... Няма да описвам подробно какво мазало е под капака, заради тръбата на картерните газове, която просто си виси откачена и хвърля маслени изпарения навсякъде 😀 Има тампони на мотора и скоростите, задни амортисьори и пружини за смяна, плюс нещо по предното окачване, което тропа, но не знам какво. Също така съм почти сигурен, че в скоростите няма масло, защото маншона на късата полуоска е скъсан на две и не виждам да има семеринг вътре, май си е само на маншона. Кода също не е напълно изряден, свети постоянно, най-вероятно, защото ключа е стандартен, без транспондер. Но пък пали, не излиза като грешка на диагностика и намазах безплатна щанга за заключване на волана от това 😂😂 Пътническата седалка е на части, някой се е захванал да я претапицира, но само и е **** майката. Има и други неща, но това мисля са основните, които съм открил до тук.

            Колега JTR, честито и за тази красавица! Пожелавам ти много без проблемни километри, чисто удоволствие! Гледам има оптичен тунинг ... само това ли е? Какъв двигател е?
            Благодаря ти, колега!

            Двигателя е 2.0 ТС, 155кс и е възможно да е със спортни разпределитени валове. Казвам възможно, защото четох за нея в един форум и там твърдят, че са слагани "стейдж 2" валове 2012г., но пък от тогава до сега е имала 4-5 собственика и не знам в момента с какво е. Също подозирам, че интериора е сменян, защото излиза с черна кожа по VIN, а и съм почти сигурен, че GTV няма заводска версия с дървен волан и скоростен лост.
            Click image for larger version  Name:	20220422-180102.jpg Views:	0 Size:	235,7 KB ID:	2756057
            Прикачени файлове
            Последна редакция от JTR; 27.04.2022, 23:52.

            Коментар


              Честита придобивка. Да не те разочаровам, но спирачките каквото и да им правиш, няма да започне да спира хубаво. Ние сменихме всичко по спирачната система и на мен пак не ми харесва как спира. Предполагам факта, че купето е прекалено тежко си оказва роля. Гледам и при теб свети грешката на бег-а хахах. При това общо състояние което описваш за задното окачване, не вярвам да се разминеш с амортисьори и пружини. Ние го подменихме цялото и колата започна да стои залепена в завоите, а преди това задницата буквално подскачаше. Друго, което ако не се е предало, ще се предаде са механизмите на стъклата и обтегачите на вратите. Ще следя с интерес какво правиш по колата. Успех

              https://www.bozhdynsky.com/alfa-rome...tory/timeline/

              В този сайт има полезна информация, да видиш твоята каква модефикация се води и с какво ниво на оборудване.Click image for larger version

Name:	222.jpg
Views:	307
Size:	515,8 KB
ID:	2756060
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                Честита придобивка. Да не те разочаровам, но спирачките каквото и да им правиш, няма да започне да спира хубаво. Ние сменихме всичко по спирачната система и на мен пак не ми харесва как спира. Предполагам факта, че купето е прекалено тежко си оказва роля. Гледам и при теб свети грешката на бег-а хахах. При това общо състояние което описваш за задното окачване, не вярвам да се разминеш с амортисьори и пружини. Ние го подменихме цялото и колата започна да стои залепена в завоите, а преди това задницата буквално подскачаше. Друго, което ако не се е предало, ще се предаде са механизмите на стъклата и обтегачите на вратите. Ще следя с интерес какво правиш по колата. Успех

                https://www.bozhdynsky.com/alfa-rome...tory/timeline/

                В този сайт има полезна информация, да видиш твоята каква модефикация се води и с какво ниво на оборудване.Click image for larger version

Name:	222.jpg
Views:	307
Size:	515,8 KB
ID:	2756060
                Мерси, колега! Твоята красавица с какъв мотор е?
                Проблема със спирачките при мен не е, че спира зле, а че изобщо не спира. Педала пропада до пода и силата на спиране в този момент е като тази при вдигната ръчна на 2-3 зъба или по друг начин казано, никаква. Бег-а свети, защото я няма пътническата седалка и покрай нея, датчика за присъствие на пасажер. Това, което описваш за механизмите на вратите, май го имам вече 😀 Пътническата врата не се отваря напълно отвътре, седи си по средата, все едно си я затворил, но с не достаъчна сила и е захапала само на "първа степен" или там както му се казва.

                Съгласен съм за окачването, мисля превантивно да сменя всички тампони, които подлежат на смяна, но това ще се мисли в движение, когато я започна сериозно. Сега имам още довършителни неща по Кромата, че я вкарах в бокса за предни пружини, но се захванах и с още 10 неща "междудругото, набързо" и още не мога да я изкарам. После ще правим на баща ми Хондата и след това почвам основния ремонт на GTV-то.

                Коментар


                  1,8ТС. Има приличен звук и ускорение, все пак е 98ма година и към днешна дата не е сила невиждана. За онова време си е била бърза. хахах Обтегачите на нашата направо си липсват и доста пъти ми е затискала левия крак докато вляза. Успях да намеря от една за части, но още не са монтирани. Има набелязани няколко козметични ремонта, които само се умножават - претапициране на волана, подмяна на музиката, чистене на мокета, боя... Все пак като оправиш спирачките не очаквай да спира хубаво. Понеже ежедневно карам 147 и тя спира прекрасно с малко усилие върху педала и за това може да съм критичен.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    1,8ТС. Има приличен звук и ускорение, все пак е 98ма година и към днешна дата не е сила невиждана. За онова време си е била бърза. хахах Обтегачите на нашата направо си липсват и доста пъти ми е затискала левия крак докато вляза. Успях да намеря от една за части, но още не са монтирани. Има набелязани няколко козметични ремонта, които само се умножават - претапициране на волана, подмяна на музиката, чистене на мокета, боя... Все пак като оправиш спирачките не очаквай да спира хубаво. Понеже ежедневно карам 147 и тя спира прекрасно с малко усилие върху педала и за това може да съм критичен.
                    Ще видим как ще е като се оправи пропадането на педала. Ако са зле, може и от купето предните спирачки да прехвърля, още ги пазя.
                    Иначе, на 1.8 мотора съм му голям фен. Мисля, че има най-добрия баланс между мощност и надежност от ТС серията.

                    Коментар


                      Смених отбора, но не и семейството - взех си Alfa 159 2.4 Ti.
                      За момента е хвалба!
                      Пожелайте ми да не се превърне в оплакване. 😁😁😁🤪🤪🤪
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        Смених отбора, но не и семейството - взех си Alfa 159 2.4 Ti.
                        За момента е хвалба!
                        Пожелайте ми да не се превърне в оплакване. 😁😁😁🤪🤪🤪
                        Да ти е честита и със здраве, и много безаварийни!
                        p.s. бройката на 159 в Бургас се увеличава...
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          @batproho
                          Препоръчай сервиз в Бургас за да я прегледат.
                          Че, аз малко емоционално подходих - бях тръгнал за друга кола, но в крайна сметка днес се прибирам с Алфата...
                          И разбрах какво чудо съм си взел, след като се прибрах и потърсих в нета какво всъщност означава Ti.
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            @batproho
                            Препоръчай сервиз в Бургас за да я прегледат.
                            Че, аз малко емоционално подходих - бях тръгнал за друга кола, но в крайна сметка днес се прибирам с Алфата...
                            И разбрах какво чудо съм си взел, след като се прибрах и потърсих в нета какво всъщност означава Ti.
                            Честито и само да се хвалиш с Алфата !
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              Смених отбора, но не и семейството - взех си Alfa 159 2.4 Ti.
                              За момента е хвалба!
                              Пожелайте ми да не се превърне в оплакване. 😁😁😁🤪🤪🤪
                              Двойно ликуване си сътворил.
                              Веднъж, че има човек, който се е отървал от Алфа, втори път за придобиването на Алфа.
                              Честито и безаварийни километри.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                @batproho
                                Препоръчай сервиз в Бургас за да я прегледат.
                                Че, аз малко емоционално подходих - бях тръгнал за друга кола, но в крайна сметка днес се прибирам с Алфата...
                                И разбрах какво чудо съм си взел, след като се прибрах и потърсих в нета какво всъщност означава Ti.
                                Повечето Алфи в Бургас, ги поддържа Георги Дойчев, но обикновено е доста претрупан с работа и може да не ти обърне достатъчно внимание. Алтернативно (но не и компромисно решение) е Калоян в Поморие.
                                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                                Коментар

                                Working...
                                X