Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ей как точно и само един индивид ми паркира /не еднократно/ пред гаража
    Click image for larger version

Name:	IMG_20190410_173138.jpg
Views:	1
Size:	129,7 KB
ID:	2098425
    Все още минава със забележки!

    Коментар


      Пак като не те е карал да си преместиш гаража... Накрая май ще трябва ето това
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        Както ти параноично се ужсяваш, ако някой ти пипне колата, така също някой не иска да му спират пред гаража. Без значение дали го ползва. И си решава дали да звъни на неизвестен индивид, който може да се окаже неандерталец. Нещата винаги имат повече от една гледна точка.
        Да, наясно съм, и вече казах, че всяка монета има две страни, и се опитвам да погледна през очите на онзи човек.
        Не си съвсем запознат със случая, аз нарочно не навлизам в подробности. Не че имам нужда да се оправдавам, още по-малко пък пред някой тук, който няма абсолютно нищо общо, но ето сега няма да ги спестя.
        Въпросният гараж е към посолство. Което вече, откакто стана Зелена зона, не се ползва изобщо. Следователно гаража също не се ползва. Свалили са табелката, обозначаваща, че тази сграда е посолство, както и знака за двете служебни места към него. Колата я оставям не веднъж там. Почвам все повече да мисля, че това го е направил някой, както каза колегата snake, който по-скоро е искал да ми вдигне кръвното и да ме ядоса, ей така за спорта, не че ми има зъб.
        И последно искам да ти задам един въпрос - според теб какъв е шанса човек, който си е оставил телефонния номер на таблото с текст "Ако автомобилът пречи", да се окаже неандерталец? Защото аз досега не съм попадала на такъв, а не веднъж са ме запушвали.
        Последна редакция от blue_coconut; 19.04.2019, 19:07.

        Коментар


          Някои хора го правят просто заради принципа - колата пречи, точка. Например аз го виждам така - защо аз трябва да се обаждам на някого, който умишлено си е оставил колата да пречи, но аз да си губя времето да му се моля да си мести колата, която пречи? Все едно да надуя музиката у дома, но ако на комшиите ми пречи - ще дойдат да ми звъннат. Ако му вдигна чистачката, може утре сам да се сети, че не трябва да паркира така, защото пречи и да паркира на друго място. Понякога паркиращите изобщо не осъзнават по какъв начин пречат, без умишлено да го правят. Например пред работата ми паркират по такъв начин, че блокират използването на товарна рампа. Като му кажеш, че пречи, той ти казва, че бил на 10 метра от рампата. Като му кажа, че камионите са дълги по 16-17 метра и им трябва място за манвриране, се сеща. Та понякога колата може да не пречи на конкретното място, а изобщо на нещо в радиус от 10-15, дори 20 метра.

          Има хора, които си мислят, че ако даден гараж е техен, то могат да спрат пред него, просто защото си е техен. Пред офиса има един такъв - паркира не в гаража си, а пред него и той винаги вика паяк, ако някой "му спре на мястото", с условието че гаражът е негов и се използва (Има си табелка и знак за това, и е прав). Паякът идва и вдига нарушителя, но само ако бъде повикан. Аз като добър гражданин, веднъж му викнах паяк да му вдигнат точно неговата си кола. Повече не съм го видял да паркира пред гаража "на неговото място".

          И малко по темата - да похваля Пътната полиция, че поне веднъж годишно си върши работата и контролира бус-лентата по "Данаил Николаев" в София.

          Коментар


            Вчера шофирах спокойно по АМ Тракия. Беше в един от тези участъци, които не са в ремонт и по тази причина бях нагласил темпомата на 145. Изпреварвах колона от камиони, когато с бърза скорост, агресивно и с многократно присветване на фаровете ме наближи кола с хасковска регистрация. И да исках, нямаше как да го пусна, защото камионите карат на малка дистанция и нямаше как да се муша между тях.
            Такива много ги "обичам"! Цаката е да караш едвам, едвам по-бързо от тези, които изпреварваш. Примерно, ако те се движат със 140, ти със 142 или нещо подобно, пък въпросния ГСП нека да си светка, бибитка, ако иска и чорапите да си разплете.
            Пък вече ако искаш да му паднеш на нивото, след като изпревариш, газ да не може той тебе да те изпревари и като настигнеш някой, лепиш се от ляво и пак го блокираш. Само внимавай да не ти се мушне през аварийната лента

            П.П. Браво, че не си се ядосал, малко останахте така спокойни!

            Коментар


              Не е много разумно, когато се движи на дистанция 1м. зад теб,при условие, че и двамата се движите със скорост около 40м/с (спирането на задната кола навреме - невъзможно), ти да намаляваш още и още, и да го държиш още повече време зад теб.
              Не се ли сещате, че някой от колоната камиони може да тръгне да изпреварва неправилно, и да ви се наложи рязко спиране, и този който ви се е лепнал отзад, да ви надене?
              Единственият разумен избор при тази сиутация е, предавка надолу, пълна газ, и при първа възможност дясна лента и даване път на нахалника.
              Да, по този начин не му правите напук, но аз не съм на пътя да правя напук на всеки глупак, а за да стигна от т.А до т.Б, без значение дали за кеф, или по работа.
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                Еми не съм съгласен, защото колегата се е движил с максимално позволената скорост. Ако, или когато се освободи дясната лента, ще се прибера. Ако иска глупака с каквато и да е регистрация, може в насрещното, може в аварийната, може пък и по някакъв начин да ме прескочи, ще си карам със 140 ако дясната е заета и край....Никой не може да ме принуди аз да нарушавам правилата за движение, защото някой друг го прави - така е по Европата. Ако не - вдигаш телефона - 112 - тука един ме притиска, не спазва дистанция, карам със 140, светка ми....така се прави. Щото по Унгария като имаш 5 км камиони, вземи ти върни предавка да ги изпревариш....караш си със 130 и ти пука за турците дето ти светкат отзад.
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  Честно казано забравих, че има и хора, които не смеят или не искат да развият повече от 140, дори когато са притиснати. Точно когато някой ми кара в задната броня, най-малко ми пука за тъпите ограничения.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    Много станаха напоследък нахалниците и безотговорните малоумници по пътищата!Един такъв днес тотално ме изкара от нерви,караме колона от тир и 5 коли на двупосочен път с голям трафик,аз съм последен в колоната движим се с около 85-90,оня кретен тръгна да изпреварва,ама греда насреща му камионче,и човечеца почна да ме натиска да се мушне пред мен,пуснах го,че щеше да стане грозна гледка и въпреки това продължи да се опитва да мине колоната.На едно удобно местенце си го минах аз и карам пред него,тръгна да изпреварвам,оня се засили и той,но го правя максимално бавно,няколко пъти се набира на волана и спирачките за да може да се върне в лентата си кретена.
                    Бях с един дърт патрул с едни дебели железни брони малко ми остана да му чукна спирачка както се е залепил,че да му се разпилее зафирката...Знам,че не е правилно това и е по добре да го пуснеш да се пребива,но проблема е,че от такива страдат невинни хора,а това е защото няма контрол и адекватни наказания,полицията вместо да следи реално какво става по пътищата,се крие да те хване примерно за забравени фарове....!
                    Последна редакция от campain; 24.04.2019, 22:13.
                    Fiat Marea 1.8 16v HLX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                    Коментар


                      Tempras написа: Преглед на мнението
                      Честно казано забравих, че има и хора, които не смеят или не искат да развият повече от 140, дори когато са притиснати. Точно когато някой ми кара в задната броня, най-малко ми пука за тъпите ограничения.
                      Това не е до това дали те е страх или не смееш, просто си е до манталитет да си отстояваш позицията Ако на Цариградско някой ме напъне при 90-100 като карам и нямам възможност да се прибера, не мисли, че ще настъпя до 180, за да изпреваря колоната и да се прибера. Същото е и при магистралата - ако си карам с ограничението и малко над, няма сила дето да ме накара да се прибера, освен ако нямам възможността, да се прибера без последствия за мен. Ако иска и на 10 см да кара, ако кара както трябва не ме притеснява
                      Последна редакция от tambuhtaneca; 24.04.2019, 22:40.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        'Ако иска и на 10 см да кара, ако кара както трябва не ме притеснява'
                        Това не го разбрах. Нещ оне ми се връзва на 10см и както трябва?!

                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          campain написа: Преглед на мнението
                          Много станаха напоследък нахалниците и безотговорните малоумници по пътищата!Един такъв днес тотално ме изкара от нерви,караме колона от тир и 5 коли на двупосочен път с голям трафик,аз съм последен в колоната движим се с около 85-90,оня кретен тръгна да изпреварва,ама греда насреща му камионче,и човечеца почна да ме натиска да се мушне пред мен,пуснах го,че щеше да стане грозна гледка и въпреки това продължи да се опитва да мине колоната.На едно удобно местенце си го минах аз и карам пред него,тръгна да изпреварвам,оня се засили и той,но го правя максимално бавно,няколко пъти се набира на волана и спирачките за да може да се върне в лентата си кретена.
                          Такива наистина не мога да ги разбера - цялата колона се движи с максималната скорост за пътя, включително и камионите, за които е забранено, но не - винаги има един или няколко, които са над нещата и те не могат да втори, пети или десети в колоната. Правят всичко възможно да минат по-напред. Те не могат да карат зад друг. И защо? За да мине 4 позиции по-напред, което в колона е равно на около 80-100 метра или измерено във време - по-малко от 10 секунди, но тези 4 позиции са му стрували най-малко 2 рискови изпреварвания и още 5 неуспешни опита, а точно когато започва прав и широк участък, на който може да изпревари нормално - се ръга в бензиностанцията и спира да пие кафе и да пуши цигари 1/2 час.

                          Много често като видят, че някой друг изпреварва, си мисли "Щом тоя е тръгнал, значи и за мен има място", и тръгва, без да вижда напред какво става изобщо, разчитайки на това да е залепен за предния изпреварващ. В такива случаи, независимо от това, че другият е дебил - все пак не е много редно да се пречи умишлено и да му се блокира пътят за връщане. Все пак може да е видял и да е преценил нещата точно, въпреки че за нас изглежда точно обратното.

                          За последно един такъв - така го клех, че направо не вярвам как клетвите ми хванаха - от зор да изпреварва, стоеше през цялото време с левите гуми върху осевата линия. А точно пък по нея пътят беше разбит. Самите платна - здрави, само в средата - огромни дупки. Е, така взе една от тях, че се наложи да спре и да смени гума. Оказа се дори, че е някаква мърла, която дори не беше сама в колата. Само я гледах как гумата ѝ първо видимо спадна, после вече започна да се чува характерния звук като се движи "на джанта". И пак не беше разбрала, та се наложи клаксони, светлини, за да се усети.

                          Коментар


                            То най-голямата простотия като се кара в колона е да се лепиш на предния. Само минуси има в това. Пускаш 15тина метра, хем не те изненадват с резки спирания, хем те си спират и ускоряват, а ти караш с постоянна скорост, хем не пречиш на желаещите да те изпереварват и да се приберат. Не ги разбирам тези, наредили се на 2 метра зад предния и ни изпреварва, ни пуска някой да се прибере там. Не е здравословно това за никого. Като някой много ти се е лепнал, пускаш газта и почваш да караш с 40, той те изпреварва и има как, защото може да се прибере пред теб и толкова. Лепенето на предния дори преди изпреварване е неправилно.
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              pakumba написа: Преглед на мнението
                              То най-голямата простотия като се кара в колона е да се лепиш на предния. Само минуси има в това. Пускаш 15тина метра, хем не те изненадват с резки спирания, хем те си спират и ускоряват, а ти караш с постоянна скорост, хем не пречиш на желаещите да те изпереварват и да се приберат. Не ги разбирам тези, наредили се на 2 метра зад предния и ни изпреварва, ни пуска някой да се прибере там. Не е здравословно това за никого. Като някой много ти се е лепнал, пускаш газта и почваш да караш с 40, той те изпреварва и има как, защото може да се прибере пред теб и толкова. Лепенето на предния дори преди изпреварване е неправилно.
                              Е как да изпревари някой камиона,при постоянен насрещен трафик?И ся какво караме си ние и всеки си изчаква реда да мине докато не дойде някой баш състезател и всички трябва да му правят път и да му разчистят пистата за да мине ли?
                              Що ли тея състезатели като минат границата ни стават най-кротките шофьори и дума не може и да става за такива рискови маневри?Че да се дърпаме,че да им намаляме,че разстояние да им оставяме,още малко може и кафе и сандвичи да им раздаваме...На нас твърда ръка и яки глоби ни трябват и камери,много камери за скорост,колкото се може по начесто!
                              Fiat Marea 1.8 16v HLX
                              Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                              Коментар


                                Не можеш да говориш за ред при изпреварване.
                                Такъв може да има само в идеален свят, с еднакви автомобили, с еднакво решителни шофьори.
                                Давам ти реален пример - настигаме камион с полуремарке някъде из балкана.
                                Ти си първи зад камиона, ама си нерешителен и/или караш кола 90 коня. Зад теб се движи бус 80 коня дизел без турбо, който не може изобщо да изпревари.
                                Аз съм трети зад камиона, карам най-добре ускоряващата кола от цялата колона, и не ми се дреме с вас, защото няма смисъл.
                                Виждам къса права, колата ми е 200-220 коня, и съм решителен тип, бодвам ниска предавка, минавам ви и двамата. Вече съм пред вас.
                                На следващата средна, не дълга права, вие пак нямате достатъчно мощност, за да изпреварите безопасно, аз имам мощност и изпреварвам и камиона.
                                А ти говориш за "всеки си изчаква реда".
                                Ми трябва да съм супер малоумен, за да карам след вас до идеалната 8 км дълга права, на която ти и буса ще изпреварите камиона.
                                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                                Коментар

                                Working...
                                X