Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте.
    Нов съм във форума и това е първия ми пост тук.

    Първо да се похваля.
    Купих една Мултипла,преди 2 седмици,бензин/газ 2005/2006 година.
    Бивша метанка,сега е пропан-бутанка.
    Като цяло е в добро състояние.
    Имаше доста неща за поглеждане,поправяне.Повечето проблеми са отстранени.
    Смених двигателно масло с филтъра.
    Въздушния и на купето също.
    Спирачна течност,хидравлична течност.
    Балансирах гуми и джанти.
    Нови опорни тампони на предните амортисьори.
    Тази седмица остана масло в скоростите и антифриза
    и нещо трополи във втория катализатор.
    Самия катализатор работи,физически е здрав,не е натрошен,но има нещо в самото гърне.
    Предполагам,че ще се отвори леко в единия край,след това ще се завари ламарината.
    Катализаторите няма да се изтърбушват.
    Има и проблем с газовата,но нея ще погледна след 2-3 седмици.
    Скоро ще се сменя и съединител,но това са дребни проблеми.
    Двигателя работи добре на бензин,с изключение на първите няколко секунди.
    След това работи безпроблемно.Ако е все още топъл,няма проблема в първите секунди.
    Пускам линк от "ÿou tube''
    Незнам дали може и ще тръгне видеото.
    https://youtu.be/ZvzPYLZfdrs

    Остана и да се оплача.
    Казанчето за антифриза бе замърсено толкова,че не се виждаше нивото.
    Свалих го и бе измито с малко едра сол и препарат за съдове.
    Не стана като ново,но вече нивото се вижда.
    Източих това.Антифриз е,ноооооо.....
    Click image for larger version

Name:	IMG_20190915_184957.jpg
Views:	1
Size:	88,0 KB
ID:	2098604Click image for larger version

Name:	IMG_20190915_185005.jpg
Views:	1
Size:	143,8 KB
ID:	2098605

    Направих промивка,докъдето успях да достигна,без разглобяване около двигателя.
    След това смених 7 пъти водата в системата.
    Това източих днес.
    Click image for larger version

Name:	IMG_20190915_184944.jpg
Views:	1
Size:	89,5 KB
ID:	2098606

    Според мен е достатъчно чисто.Ще налея нов антифриз,напролет може отново да го сменя.
    Може да има теч някъде и това да е добавка за спиране на течове,
    но може и самия двигател да е ръждив.

    Поздрави.

    Коментар


      Честито возило, колега! Пожелавам ти много и без аварийни километри. Тази гадост, от "антифриза" според мен е точно от тея боклуци за течове и тн. Много готино, че си промил системата, предполагам че ще си покаже дали има проблем с времето. Ланчията на баща ми, на пример бе с чисто нова, втора по ред, но ДЕФЕКТНА или чуплива капачка на разширителният съд. Е намерих си старата капачка от моето браво /1999година/ и решихме проблема. Казвам това, защото всъшност може да е нещо толкова идиотско - капачка!?
      Иначе площадното пространство трябва да е именно такова ... просторно. В случая нашият площад, в Пловдив мисля, че не е довършен и при ситуираните места, пейки за сядане е предвидено допълнително озеленяване ... ще видим. Но има и друг фактор, в непосредствена близост имаме разкошна градина и този контраст, мен лично ме кефи! А и преди доста години, площада пред пощата си беше такъв, гигантски.

      Да се оплача, предполагам че тръбата от дренажа на турбото ми е скапан, за това и хвърля масло във въздуховода, тъпото и че нямам канал за да сменя тая шитня.

      п.п.
      Някой знае ли за канал под наем в Пловдив?
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        п.п.
        Някой знае ли за канал под наем в Пловдив?
        Имаше един преди време един за свободно ползване под моста на Карловско, до гара Филипово.
        Не знам дали още може да се ползва и дали изобщо го има.

        Коментар


          Immortal написа: Преглед на мнението
          Имаше един преди време един за свободно ползване под моста на Карловско, до гара Филипово.
          Не знам дали още може да се ползва и дали изобщо го има.
          Благодаря ти! Ще погледна, дано е по-чисто.
          В София, младост 3 ... или 4, не знам с шурето правихме неговото 308, но мизерията и изпаренията от изхвърлени, просто ей така, петролни и не само продукти, някак ме отвратиха. И понеже бях чул точно за столицата, за подобна услуга ... надявах се и тук, другата столица
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            Под наем-на 6 септ. се води, едно време му викахме кока колата, после му викахме срещу Ванко 1 /Комина/ сега е срещу кмета на Изток Друг без пари на изхода за Асеновград до караулката и долу под моста на Адата до бензиност., но всичкото инфо е старо.
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              Лампата на DPF-а светна. Ще се разделяме с него явно
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                Здравейте колеги, искам да споделя какво ми се случи на 27.09.2019г. на път за Италия с моята Крома 1.9 150к.с. СПОДЕЛЯМ ТАЗИ НЕПРИЯТНА СЛУЧКА ЗА ДА МОЖЕ ВИЕ И ВАШИ ПРИЯТЕЛИ ДА СТЕ ВНИМАТЕЛНИ. СЛУЧКАТА СЕ "СЛУЧИ " В СЪРБИЯ НА ГОЛЯМА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ГАЗПРОМ НА ОКОЛО 30 км. преди Белград посока Хърватска. Та на тази дата около 16.00ч. местно време спряхме със съпругата ми да заредя, да отидем до тоалетна и вземем по кафе. Заредих ,преместих колата от гориво колонката на обозначените за паркиране места т.е. отстрани на сградата където са масичките за почивка. За около 5-6 минути сме били на касата вътре за да вземем кафе, излизаме качваме се и не мога да запаля двигателя- лампата на горивапоказателя светеше - мигаше т.е. не гаснеше както винаги се случва след даване на контакт и няколко секундно изчакване, не чух и помпата от резервоара когато е тихо винаги има едно леко бучене за няколко секунди. Като отворих капака и започнах да проверявам предпазителите отпред веднага -добронамерени - служители на бензиностанцията дойдоха с тях и две момчета чиято пътна помощ е паркирана от другата страна на сградата и се започна едно предлагане на помощ. Да не се впускам в подробности но премисляйки в последствие случките и фактите с една дума са ми откачили куплунга на кабелите на помпата и нивомера . А той се на мира на лакет разтояние пред задна лява гума и само за 10тина секунди може да се разкачи. Целта на това тяхно занятие беше че искаха да изкарат от мен 350 евро за нова помпа и 150 евро за труд и репатрак. При тази итервенция ми бяха скъсали и единия от кабелите на пина в тази букса за нивомера. Разминах се само с 100 евро много нерви и притеснение за съпругата ми и мен самия и дим да ме няма че бяха започнали да нервничат че затварял магазина за нова помпа и нямало как да седят до късно заради мен . Хубаво е когато си по на ясно с колата която имаш и можеш да разчиташ и на себе си. АКО МИНАВАТЕ ПРЕЗ СЪРБИЯ НА ПЪТ ЗА ЕВРОПА НЕ СПИРАЙТЕ ИЛИ НЕКА ДА ИМА ПОСТОЯННО ЧОВЕК ДО КОЛАТА. След като споделях за случилото се с нас ми разказваха и историй където чупат стъкла и с шишове бупчат радиатори.
                FIAT CROMA-2 1,9jtd ; PEUGEOT 307 : Всеки шофъор може да кара бързо, но малко са тези който могат да карат бавно

                Коментар


                  Марио Дюлгеров написа: Преглед на мнението
                  Здравейте колеги, искам да споделя какво ми се случи на 27.09.2019г. на път за Италия с моята Крома 1.9 150к.с. СПОДЕЛЯМ ТАЗИ НЕПРИЯТНА СЛУЧКА ЗА ДА МОЖЕ ВИЕ И ВАШИ ПРИЯТЕЛИ ДА СТЕ ВНИМАТЕЛНИ. СЛУЧКАТА СЕ "СЛУЧИ " В СЪРБИЯ НА ГОЛЯМА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ГАЗПРОМ НА ОКОЛО 30 км. преди Белград посока Хърватска. Та на тази дата около 16.00ч. местно време спряхме със съпругата ми да заредя, да отидем до тоалетна и вземем по кафе. Заредих ,преместих колата от гориво колонката на обозначените за паркиране места т.е. отстрани на сградата където са масичките за почивка. За около 5-6 минути сме били на касата вътре за да вземем кафе, излизаме качваме се и не мога да запаля двигателя- лампата на горивапоказателя светеше - мигаше т.е. не гаснеше както винаги се случва след даване на контакт и няколко секундно изчакване, не чух и помпата от резервоара когато е тихо винаги има едно леко бучене за няколко секунди. Като отворих капака и започнах да проверявам предпазителите отпред веднага -добронамерени - служители на бензиностанцията дойдоха с тях и две момчета чиято пътна помощ е паркирана от другата страна на сградата и се започна едно предлагане на помощ. Да не се впускам в подробности но премисляйки в последствие случките и фактите с една дума са ми откачили куплунга на кабелите на помпата и нивомера . А той се на мира на лакет разтояние пред задна лява гума и само за 10тина секунди може да се разкачи. Целта на това тяхно занятие беше че искаха да изкарат от мен 350 евро за нова помпа и 150 евро за труд и репатрак. При тази итервенция ми бяха скъсали и единия от кабелите на пина в тази букса за нивомера. Разминах се само с 100 евро много нерви и притеснение за съпругата ми и мен самия и дим да ме няма че бяха започнали да нервничат че затварял магазина за нова помпа и нямало как да седят до късно заради мен . Хубаво е когато си по на ясно с колата която имаш и можеш да разчиташ и на себе си. АКО МИНАВАТЕ ПРЕЗ СЪРБИЯ НА ПЪТ ЗА ЕВРОПА НЕ СПИРАЙТЕ ИЛИ НЕКА ДА ИМА ПОСТОЯННО ЧОВЕК ДО КОЛАТА. След като споделях за случилото се с нас ми разказваха и историй където чупат стъкла и с шишове бупчат радиатори.
                  Поне си се разминал сравнително леко. Впрочем, за какво си платил 100 евро, ако е било само букса?
                  Един съвет за следващия път. Носи си счупената керамична част на свещ. Адски остра е и пръска стъкло с минимална засилка, та като им минаваш покрай колата на пътна помощ, хвърляш една шепа и бегом Такива хора само лошо заслужават.

                  Коментар


                    Абсолютно гнусна, циганска балканска държава.
                    Да ама има много готини сърби. Преди месец возейки се с току що закупената Алфа 166 фейс, при кръговото на Люлин, както се гласех да вляза в една бензиностанция да и капна малко гориво, хоп и загасна. Колата показваше едно деление над 0, но горивото беше свършило.
                    Започваме да бутаме с колегата и хоп, спира Опел Астра със сръбски номера. Човекът прибирайки се от морето, с жената и двете си деца, спря, извади едно въже, и след 3 мин. бяхме на колонката и си сипвахме дизел.
                    Спря само като ни видя да бутаме, не сме му махали.
                    С много молби и мъки успях да му оставя 10лв.
                    Мой приятел преди няколко дни в Мокра гора, Сърбия, минавайки през бабуна му се откачи маркуча за обратната нафта.
                    Взе да разпитва къде има сервиз, да ама няма, щото е курорт. Един човек, сърбин, ляга под колата и му закача маркуча без да поиска и цент.
                    Общо взето доста добронамерен народ.
                    Но много много гнусни магистрални крадци, гранични полицай и митничари, пътни полицай.
                    Мразим да минавам от там. Затова винаги пътувам със самолета за запада, максимум 1 път в годината с колата.
                    Минавайки с 900км/ч над прасетата на митницата, преживяването е съвсем приятно.

                    Ето от миналата година
                    https://www.youtube.com/watch?v=hps2rKks6Uo
                    Последна редакция от Tempras; 11.10.2019, 23:46.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      Я, не съм се похвалил

                      На 26 септември ни се роди момченце - Иван. Голям сладур, за сега слушка много, като изключим няколко ексцесии, причинени от колики.
                      Горе-долу спим нормално, не смея да се похваля, спямо първото е направо душица, но все още има време да си покаже рогата

                      Другото важно за мен нещо, е че ще опитам да започна собствен бизнес, покрай основната ми работа - онлайн магазин за шаранджийски такъми.
                      Вчера ми излезе регистрацията на фирмата, сайта е готов на 95%, но мисля, че е напълно функционален.

                      Адресът е carpmojo.com, ще се радвам повече хора да му хвърлят по око за някакви грешки/бъгове, защото за сам човек е трудничко.
                      В продуктовите описания може да има разни глупости, защото повечето съм ги копирал от други места.
                      Надявам се, че няма да го приемете за реклама, понеже нишата е прекалено тясна, само Банков бегло попада в нея, ама може пък да смени религията
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Честито, Мишо!
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          Честито и от мен, живо и здраво да ви е, голямо да порасне! Много хубави новини. Пожелавам ви да успявате да намирате повечко време за сън и ползотворна почивка.
                          Разгледах и сайта - като човек, който не разбира нито от риболовни такъми, нито от създаване и поддръжка на уебсайт, мога да кажа, че изглежда доста професионално направено, изчистено, потребителят би трябвало да може бързо, лесно и безпроблемно да се ориентира, ако търси нещо конкретно. Успех в начинанието!

                          Коментар


                            Поне си се разминал сравнително леко. Впрочем, за какво си платил 100 евро, ако е било само букса?
                            Един съвет за следващия път. Носи си счупената керамична част на свещ. Адски остра е и пръска стъкло с минимална засилка, та като им минаваш покрай колата на пътна помощ, хвърляш една шепа и бегом Такива хора само лошо заслужават.
                            Искаха ми 50 евро за репатрак и диагностика която въобще не направиха защото знаеха какъв е проблема, само пъхнаха буксата в колата и въобще не заредиха ДЕЛФИТО на модел кола ,година ,двигател и т.н. Не ми разрешаваха да слезна под колата в канала, качиха колата на репатрака с мен и жена ми вътре и при свалянето на колата също не дадоха да слезна. Другите 100 евро ги искаха за труд, вадене и поставяне на помпата обратно в резервоара, а колко съм се молил да не се счупи ринга за затягане щото го блъскаха с отверка и чук, слава богу издържа. Счупиха ми пластмасата на прага на лява задна врата защото решиха със сила да извадят стелката при седалката. Та затова ми искаха 150 евро и гледах с добра дума да им дам само 100 и така стана.
                            FIAT CROMA-2 1,9jtd ; PEUGEOT 307 : Всеки шофъор може да кара бързо, но малко са тези който могат да карат бавно

                            Коментар


                              Марио Дюлгеров написа: Преглед на мнението
                              ...ми разказваха и историй където чупат стъкла и с шишове бупчат радиатори.
                              Tempras написа: Преглед на мнението
                              Но много много гнусни магистрални крадци, гранични полицай и митничари, пътни полицай.
                              Ех това Й...

                              Коментар


                                Искам да изкажа възмущението си от следната "картинка":

                                Както на много местя в София, и около дома ми вече трудно се намират места за паркиране. Обаче на паркинга има един бетонен гараж. Защо е там и законен ли е - това е друга тема. Но от едната страна на бетонния гараж започва нормален обществен паркинг. Обаче на второто място от гаража е паркиран един лек автомобил, който случайно или не е паркиран на около 2.20 м. от него. Така за кола на първото място остава да паркира друг автомобил, но ако паркира нормално за да има място да си отвори вратата покрай гаража, ще блокира отварянето на шофьорската врата на втория автомобил. Вариантът е да паркира но обърнат с лице навътре, само че задницата на втория автомобил е толкова близо до бетонния гараж, че на практика и това паркиране е невъзмжно. Остава вариант да се паркира така, че колата да не е напълно влязла в паркомястото, като така ще може да си отвори шоф. врата там, където и втората кола отваря нейната. Само че така задницата му стърчи на улицата. Така в общи линии всеки нормален водач би пропуснал това паркомясто и би потърсил друго.

                                Трети вариант е там просто да паркира кола с десен волан, която е малко по-тясна.

                                И ха познайте?!? Точно така, там съвсем случайно паркира точно такъв автомобил - баничарка, която е сравнително тясна и е с десен волан.

                                Прилагам обяснителни картинки и изказвам възмущение от селяндурското поведение на някои съграждани, които си "запазват" места по този мизерен начин. Виждал съм няколко пъти да са му вдигали чистачките на въпросния втори автомобил, но водачът му просто си ги сваля и не мести колата. Вече почти два месеца не е местена. Пази си място за другата, човекът.

                                Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	31,2 KB
ID:	2098678

                                Коментар

                                Working...
                                X