Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не че нещо, но досега що народ е споменал че е изправял джанти там без нужда.
    Понеже явно сме съседи в Хаджито , ще дам отзиви как изглежда на живо :P
    Човек се учи цял живот, вече ще знам... Факт обаче - не мога да преценя колко, но две от четирите си бяха криви (за другите две не знам). Те хората иначе в сайта са си написали цена за изправяне на алуминиева 17". Мен ме е яд повече за друго - че ме наблъскаха с яко тежести, и че са ми надрали джантите като са ми слагали гумите.
    По-скоро ще ме видиш около Руски паметник, там се подвизавам. Любов към паветата, какво да се прави...

    Коментар


      Аз пък да го приема за похвала това нещо, че все още мога да го платя. Гледайте малко по-позитивно на нещата.
      Абе то и аз мога, ама ми се къса сърцето А и ремонти правя по апартамента... (все още е оплакване). Хвалбата ще е като стане готов

      Коментар


        Аз пък пак да се оплача - явно живея сред неандерталци...
        Вчера следобед някой слабоумник, който, ако го намеря, ще му счупя ръчичките, си е направил огромния труд да ми вдигне и двете чистачки, при положение, че са налице тези два факта:
        1. Оставих си телефонния номер на таблото, в случай, че колата пречи, защото е спряна пред неизползваем гараж.
        2. Колата на никого не пречеше. Добре, да приемем, че е пречила - какъв му е бил проблемът на тоя маймун да звънне и да каже човешки "Ела си премести колата"?!

        Коментар


          Вчера шофирах спокойно по АМ Тракия. Беше в един от тези участъци, които не са в ремонт и по тази причина бях нагласил темпомата на 145. Изпреварвах колона от камиони, когато с бърза скорост, агресивно и с многократно присветване на фаровете ме наближи кола с хасковска регистрация. И да исках, нямаше как да го пусна, защото камионите карат на малка дистанция и нямаше как да се муша между тях. Но и не исках. По принцип мислех, че такива ГСП (груби селски прояви) от селско-мутренски тип са останали в миналото, но явно не са. Та продължих да карам със 145, докато ги изпреваря (не повече от 30 секунди, минута да е било - максимум), след което минах вдясно. Хасковската кола мина пред мен, наби спирачки. Засили, после пак наби спирачки - и така няколко пъти. Очаквах го, като го гледах как злобно се е залепил за бронята ми преди това. И тъй като бях подготвен, не ме стресна, дори не развали настроението ми. При едно от изпълненията му щеше да загуби управление и тръгна към мантинелата, което щеше да бъде един добър и полезен за обществото завършек на приключението му. След това се отказа и изхвърча напред, вероятно с около 180-200 км/ч. Младеж 25-35 г., изключително агресивен, физиономията му беше изкривена от злоба, вероятно под въздействие на съответните вещества.
          Нито се оплаквам, нито се хваля - просто си имайте едно наум сред каква измет живеем.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Blue, не му е пречела, за това е вдигнал чистачките и не е звъннал, ей така, да те държи под напрежение и да ти е гадно, че някой ти е пипал колата

            Аз да се похваля, че тази седмица + няколко дни от предишната се придвижвам с колело.
            Возя хлапето на рамката до градината, която е на 300 метра от вкъщи в Сторгозия и после се спускам към центъра.
            Цялото упражнение ми отнема около 10 минути, което е наполовина по-малко, ако пътувам с тролей.
            Взех от приятел стойка за тефон с нагръдник и направих даже клипче, на което програмката за забързване му попрецака качеството...

            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              blue_coconut написа: Преглед на мнението
              Аз пък пак да се оплача - явно живея сред неандерталци...
              Вчера следобед някой слабоумник, който, ако го намеря, ще му счупя ръчичките, си е направил огромния труд да ми вдигне и двете чистачки, при положение, че са налице тези два факта:
              1. Оставих си телефонния номер на таблото, в случай, че колата пречи, защото е спряна пред неизползваем гараж.
              2. Колата на никого не пречеше. Добре, да приемем, че е пречила - какъв му е бил проблемът на тоя маймун да звънне и да каже човешки "Ела си премести колата"?!
              Е, вдигнатите чистачки нищо не са. Това е добронамерено предупреждение. По-добре ли е да ги счупят, надерат колата или спукат гумите??

              Коментар


                Blue, не му е пречела, за това е вдигнал чистачките и не е звъннал, ей така, да те държи под напрежение и да ти е гадно, че някой ти е пипал колата
                Определено успя да ми вдигне кръвното, дори ден след тази случка, все още ме ядосва като се сетя. Изключително много мразя някой да ми бара без причина колата (предполагам както всеки друг човек, който си държи на нея).
                stilo_new написа: Преглед на мнението
                Е, вдигнатите чистачки нищо не са. Това е добронамерено предупреждение. По-добре ли е да ги счупят, надерат колата или спукат гумите??
                Аз знам най-големите маймуни на какво са способни, за да накарат да ми спре сърцето - надрана с ключ кола, да ми спукат чисто новите гуми, които миналата седмица си купих и още не съм им се израдвала, или дори да я подпалят. Наясно съм, че има хора, които такова нещо би ги направило щастливи. Но, разбираш ли, въпросът е другаде - гарантирам, че колата НЕ Е пречила. Плюс това съм един от малкото хора, които дори в такъв случай си оставят телефонния номер, в случай, че пречи. И "добронамерено предупреждение" за какво? Има доста по-човечни начини, с които да се справи с "проблема" - да ми се обади и да ме уведоми да я преместя, дори с мишкарски заплахи по телефона, или с бележка, пъхната под чистачката. Що за кретен трябва да си, да вдигаш чистачки при наличие на телефонен номер... Недоумявам.

                Коментар


                  Това е само предположение. Според теб, не е пречила, според него е пречила на нещо и това е добронамереното предупредение, като се вдигнат чистачите, без да се прави някаква "мизерия" по колата. И може да не е видял оставеният телефонен номер. Това поне тук се практикува, когато се види неправилно паркирана кола, или затрудняваща движението, спряла на тротоар, зелени площи и т.н.

                  Коментар


                    blue_coconut написа: Преглед на мнението
                    Аз пък пак да се оплача - явно живея сред неандерталци...
                    Вчера следобед някой слабоумник, който, ако го намеря, ще му счупя ръчичките, си е направил огромния труд да ми вдигне и двете чистачки, при положение, че са налице тези два факта:
                    1. Оставих си телефонния номер на таблото, в случай, че колата пречи, защото е спряна пред неизползваем гараж.
                    2. Колата на никого не пречеше. Добре, да приемем, че е пречила - какъв му е бил проблемът на тоя маймун да звънне и да каже човешки "Ела си премести колата"?!
                    Бил е някой пенсионер, на когото всичко му пречи. Посланието е било: "Не спирай никога повече тук, дори за малко, въпреки че реално не пречиш! Искам като погледна през прозореца, там да няма кола, както е било винаги. Освен това един път годишно ми идва родата на гости и това място го пазя за тях! Няма да ти се обадя, за да не се набутам с 20 ст?!"
                    Последна редакция от snake; 17.04.2019, 13:21.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      Бил е някой пенсионер, на когото всичко му пречи. Посланието е било: "Не спирай никога повече тук, дори за малко, въпреки че реално не пречиш! Искам като погледна през прозореца, там да няма кола, както е било винаги. Освен това един път годишно ми идва родата на гости и това място го пазя за тях! Няма да ти се обадя, за да не се набутам с 20 ст?!"
                      Вероятно е така. Опитвам се да погледна случая и през неговите очи все пак.
                      Иначе, първо - няма как да не е видял голям бял лист А4, проснат на черната пластмаса зад волана, обърнат към капака, за да е по-удобно и лесно на четящия (!), щом до толкова се е доближил, че да ми вдигне чистачките. Това вече звучи абсурдно.
                      И второ - имам предположение кой може да е, но понеже съм голям инат, и смятам, че съм си в правото, и че на никого не преча, и че има по-нормални начини, в които да ми каже по телефона или в лицето, че му преча, мисля да продължа да паркирам там, когато няма къде другаде. Нищо, че направиха "Зелена зона". Риска, който поемам, ще е на собствена сметка.
                      Няма значение де, достатъчно разводнихме темата. Ако чуете някъде за "престъпник", отмъстил за колата си, да знаете, че това съм аз.

                      Коментар


                        Не задълбавай, не е като да са ти спукали гумата на !18! места, както на мене миналата година
                        Бях му измислил и перфектното отмъщение на виновника, ама така остана...
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          Като стана дума за гуми и глупаци в България. Вчера видях, че на един комшия му спаднали и 4-те гуми на джипа, а той както винаги си беше паркирал пред тях на улицата и място има , не за 1-2 коли ами за 20, имаше и други коли наоколо, но явно някой му е имал зъб за нещо друго.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            blue_coconut написа: Преглед на мнението
                            Аз пък пак да се оплача - явно живея сред неандерталци...
                            Вчера следобед някой слабоумник, който, ако го намеря, ще му счупя ръчичките, си е направил огромния труд да ми вдигне и двете чистачки, при положение, че са налице тези два факта:
                            1. Оставих си телефонния номер на таблото, в случай, че колата пречи, защото е спряна пред неизползваем гараж.
                            2. Колата на никого не пречеше. Добре, да приемем, че е пречила - какъв му е бил проблемът на тоя маймун да звънне и да каже човешки "Ела си премести колата"?!
                            Както snake написа, живеем сред измет.
                            Аз пред блока държа две коли, в дъното на паркинга (карам, която, когато си искам и едната винаги е там), който е без изход.
                            Прибира се сина ми и понеже няма къде да спре, спира пред тези две коли, които са на нашето семейство.
                            Сутринта слиза и неговите чистачки вдигнати, а не пречи на никой.
                            Явно някой се грижи за моите коли.
                            Той написа бележка, този, който му е вдигнал чистачките, да му се обади по телефона или да го потърси в еди кой си апартамент, за да каже какъв му е бил проблема, и я залепи на асансьора. Ама никой не дойде.
                            -
                            Хвалба, има дата вече за Италфеста в алфа форума. Запазих си номера.
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар


                              Точно това имам предвид - колко са "смели" някои хора на действия, като никой не ги гледа, ама иначе си мълчат и се скатават като мишки.
                              Добре, че каза за номерата, та и аз да си запазя.

                              Коментар


                                blue_coconut написа: Преглед на мнението
                                Аз пък пак да се оплача - явно живея сред неандерталци...
                                Вчера следобед някой слабоумник, който, ако го намеря, ще му счупя ръчичките, си е направил огромния труд да ми вдигне и двете чистачки, при положение, че са налице тези два факта:
                                1. Оставих си телефонния номер на таблото, в случай, че колата пречи, защото е спряна пред неизползваем гараж.
                                2. Колата на никого не пречеше. Добре, да приемем, че е пречила - какъв му е бил проблемът на тоя маймун да звънне и да каже човешки "Ела си премести колата"?!
                                Както ти параноично се ужсяваш, ако някой ти пипне колата, така също някой не иска да му спират пред гаража. Без значение дали го ползва. И си решава дали да звъни на неизвестен индивид, който може да се окаже неандерталец. Нещата винаги имат повече от една гледна точка.
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X