Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    не, говоря по принцип.
    Хъммм

    Коментар


      fifo td 100 написа: Преглед на мнението
      Я дръж чешмяна вода 3 дена да видиш какво ще стане.
      Нищо няма да стане и един месец да я държа.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Потвърждавам за радиатора- няма нужда да се сваля каквото и да било по таблото. Смяната си е за има-няма час, ако си пушач, ако хич не ти се бърза, ако имаш с кой да си лафиш, докато сменяш радиатора.
        Обърни внимание на уплътнителните пръстени, ако не са подходящите, ще сълзи/капе. Ако ти се занимава и имаш условия можеш и сам, с помощта на теми тук, да си го смениш сам.
        Не ме е страх да разглобявам и сглобявам, до сега колата е ходила в сервиз само за стенд на предница, единствено притеснение е времето, но зетя се нави да я направим, той е сменял и друг път мисля че ще намеря и гараж в който да се наврем, а тия 150 лв. ще им намерим друго приложение. Радиаторчето пристигна, но няма Опръстени, интересно защо във форума никой не е казал до сега, че е купил радиатор в комплект с Опръстени. В магазина очакваха да има, ама не, казват че за други коли си вървят с тях. Радиатора е от Дания и очаквах комплект, но...
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          Пръстените са по 2 лв. бройката. И внимавайте да не надерете вътрешността на тръбите на радиатора.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            Сам си сложих термостата най-накрая ама ми отне 3/4 часа с тези шибани скоби по маркучите... После си сложих от човешките с болт...
            Тези двата датчика за какво са на самия термостат??? Дето се навиват????



            Интересно от колектора имаше нещо като масло или по скоро вода с сажди даже беше текло и по термостата... Там не трябва ли да е сухо като барут със нагар ???

            Click image for larger version

Name:	hqdefault.jpg
Views:	1
Size:	44,6 KB
ID:	2095277
            Хъмммм ?????


            И да пипа маслото малко ама пипа....
            Последна редакция от fifo td 100; 09.01.2018, 17:04.

            Коментар


              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Пръстените са по 2 лв. бройката. И внимавайте да не надерете вътрешността на тръбите на радиатора.
              От къде да ги намеря, при нас където и да попитам все няма.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                От къде да ги намеря, при нас където и да попитам все няма.
                Когато сменях си купих от железарията срещу общежитието на гарата, не помня точно размера 16х3 или 17х2.5 беше. По спомен май аз съм с първия. Поразрови се из търсачката има 1-2 теми там съм си описвал патилата. Два пъти купувах пръстени, щото първия път не уцелихме точния размер и не успяха да задържат. Купуваш най-обикновени о-пръстени черни и толкоз.

                Нагласи си една пластмасова бутилка която да срежете за да оберете антифриза който ще изтече от радиаторчето, няма смисъл и той да попива под стелката на пасажера . Все пак сме от Габрово.
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  Магазин за лада.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    Намерих в Хенди, размер 21.4/17.4 такива са размерите на отвора и тръбата, но при тях имаше 21/17, леко ще се разтеглят и ще станат.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Днес се сетих, че дойде време за златен талон, стига да не ме изненадат като предния път- да се върна след 5 години...
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        На трети ходих да си подновя книжката, че изчичаше и ме зарадваха с акт от 2016, който не ми бил връчен... И да знаете, че ако имате неплатени глоби, няма да ви издатат книжка, предполагам и лична карта. Отделно 50 лв. платих за книжката, бе чудна история...

                        Още по-лошото е, че Паджерото, което купих наскоро не може да запълни празнината, която остави Черокито и май ще се разделяме
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          На трети ходих да си подновя книжката, че изчичаше и ме зарадваха с акт от 2016, който не ми бил връчен... И да знаете, че ако имате неплатени глоби, няма да ви издатат книжка, предполагам и лична карта. Отделно 50 лв. платих за книжката, бе чудна история...

                          Още по-лошото е, че Паджерото, което купих наскоро не може да запълни празнината, която остави Черокито и май ще се разделяме
                          Ам що продаде черокито?
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            Айде и аз да се похваля:
                            Click image for larger version

Name:	IMG_20180111_082004.jpg
Views:	1
Size:	287,4 KB
ID:	2095282
                            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                            Коментар


                              Честито, със здраве да си я караш и само хубави моменти с нея. В темата за чистене на Дпф, щях да те питам на какво си се спрял, но щеше да е мн офф топик.
                              П.П. Нз при теб как е, но аз с любимото 1,4 не можах да се разделя след закупуване на по-нова...Голяма любофф
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                Все още тайно се надявам дпф-а да не е за чистене. След 20-ти ще влиза в сервиза за обслужване и премахване на вихрови клапи. Има е едно изсъскване при подаване на газ и след това като падат оборотите, трябва да се проверят турбо пътищата. Там ще и направят по пълна диагностика, аз като я купувах не можах да я закача, така че след 20-ти ще разбера реалното състояние на маторя. Сигурно ще има пост започващ с оплакване
                                А за 1.4-то ми и на мен ми свиди да го дам, за сега плана е да го карам до края на март (има хубави зимни гуми и застраховка). След това ще се пробвам да го продам, ако не отива за скрап и така.
                                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                                Коментар

                                Working...
                                X