Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ами изглежда аз не съм, защото продължавам да пиша глупости. Затова ще заключа темата за няколко часа, за да не се прецака и някой друг да пише в нея.

    И за да съм в крак с нея - оплаквам се - не е преведено цялото меню с командите:

    Click image for larger version

Name:	Annotation 2020-02-07 133203.png
Views:	1
Size:	4,0 KB
ID:	2098806

    Коментар


      20:00 часа е и се надявам, че 6 часа са напълно достатъчни за да сте се отказали да продължите с този вълнуващ разговор. Нека ползваме темата по предназначение.

      Коментар


        Хвалба- благодарение на Форума купих броня и фар. Но фара трябва да се тунингова бял, иначе Фиата става Белия Бим черното око.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          dobrujanetza написа: Преглед на мнението
          Хвалба- благодарение на Форума купих броня и фар. Но фара трябва да се тунингова бял, иначе Фиата става Белия Бим черното око.

          В Маркетплаце се продава комплект бели фарове с лупи,по спомен за 40 лв.
          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

          Коментар


            В Маркетплаце се продава комплект бели фарове с лупи,по спомен за 40 лв.
            Благодаря .
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
              постоянно се натъквам на хора с номера С, СА, СВ дето могат да карат само от светофар до светофар. Излязат ли извън София и стъпят ли на някой път със завои и край - почва се с к*урвенските номера - на завой спирачки колкото може, излезе ли от завоя газззз да не можеш да го изпревариш.
              Вече не съдете по буквите на номера за регистрацията на колата. Няма връзка.
              Кромата ми е СВ, но е регистрирана във Враца.

              Коментар


                dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                Хвалба- благодарение на Форума купих броня и фар. Но фара трябва да се тунингова бял, иначе Фиата става Белия Бим черното око.
                Адаш, мисля имам рециклиран комплект рефлектори ... можеш да разчиташ, само вземи фара.
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  Адаш, мисля имам рециклиран комплект рефлектори ... можеш да разчиташ, само вземи фара.
                  Jimy, след ремонта мисля да прехвърля рефлекторите и бялото око на новия фар. Благодаря много за предложението!
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    Искам да се оплача от БеДеЖе или от ЕнКаЖеИ... все тая. Тая организация трябва да я закрият с нова конституция и релсите - върнати за скрап. Значи - обитаваме една тяхна сграда, за която плащаме хиляди лева наем всеки месец. Те са сложили електромери на отделните помещения и всеки месец им плащаме ток по електромерите. Обаче! От няколко месеца насам те не ни изпращат фактурите (което ставаше по електронна поща) и ние нямаме данни до коя дата и какво трябва да плащаме. Затова и не плащаме (не, че не искаме). Получава се нещо като "Искам, ама нямам желание". Когато наближи срокът на фактурите, те все пак ни подканят любезно, като изпращат заплашително писмо че ще ни спрат тока и прикачено - фактурата за плащане. Няколко пъти им отговаряме, че не са ни изпратили фактура и няма как да знаем какво ни е задължението. Те ни написали, че те не са длъжни да ни ги изпращат, а ние имаме задължение да си потърсим фактурата. Чудесно. При една от последните липси на фактури, управителят е платил голяма сума наизуст, само и само да има плащане, за да не мрънкят онези. Оказало се, че сме надвнесли 94 лв. (Запомнете 94 лева за после)

                    Минават нови два месеца, през които така и не идва фактура, но този път дори не идва и подканящ и-мейл. При което настъпва денят, в който идват едни техници, служители на ЕН-КА-ЖЕ-И, отварят таблото и прекъсват тока, без дори да си направят труда да направят една крачка навътре в сградата и да кажат нещо от сорта на "Абе ей, не сте платили тока, ето ви задължението, сега ще ви изключим, спрете машините и техниката..." Или поне да кажат "Вие ще плащате ли, ето тук, така и така може да платите, дайте ми платежното и да не ви изключваме..." Изобщо - някакъв разум да вложат, идея... то е повече от ясно, че като плащаме няколко хиляди лева наем за сградата, сметка за 200 лева ток няма начин да ни събори и очевидно нещо по веригата не е наред. Не е като да сме се скрили и да сме на заключени врати. Ама не - ония си живеят и работят в 16-ти век и това е.

                    Обаче най-нелепото сега започва: (помните 94 лв, нали?) Имаме 2 фактури за по 11 лева на едната сграда и 1 фактура за 200 лева на другата. САМО за около 20 минути, успях да се свържа с някаква Леличка в ЕН-КА-ЖЕ-И (преди това звънях на няколко телефона, от които ми казаха "Ама кой ви каза, че сте за този телефон, обадете се на еди-кой-си...") и тя ми изпрати електронни копия на фактурите. Притичах да платя тая за 200 лева, изпратих ѝ платежното и малко по-усърдно ѝ заявих, че искам да изпрати хора по най-бързия възможен начин, за да пуснат тока, защото трябва да работим и търпим загуби. Сега, то че ние сме си за бой - ясно, ама е повече от очевадно, че никой не е искал да се стига дотук, още повече че светкавично инициирахме плащане, щом разбрахме за задължението. ДО този момент просто не знаехме колко е.

                    И разговора:
                    (Леличка): - Ама вие сега трябва да платите всички стари задължения и тогава ще ви включим!
                    (Я): - Ама ние сме ви надвнесли 94 лева и има за приспадане, аз сега ви платих 200 лева, а другите си ги приспаднете и утре сутринта изпратете хора да включат тока!
                    - Ама не, вие трябва да платите старите фактури.
                    - Няма да ги плащам, нали имате да приспадате, приспаднете си ги от 94-те лева.
                    - Ами то приспадане се прави от тази фактура за 200 лева.
                    - Не, аз нея съм я платил цялата, приспаднете си от другите.
                    - ами тогава ще ви приспаднем от следващата фактура, а тези трябва да ги платите.
                    - Абе няма нищо да ви плащам, платил съм ви 200 лева, имаме надвнесени 94, старите са за 20 лева, значи вече ВИЕ ни дължите 74 лева и нямаме ток. Изпратете някой да го пусне, защото ние трябва да работим, разбирате ли?!
                    - Ама има и такса за 2 включвания по 20 лева....
                    - Добре бе, приспаднете и тях, значи ни дължите 34 лева!
                    - Ама вие дължите по стари фактури...
                    - А вие ни дължите по още по-стари - 94 лева! Приспаднете си ги и остава да ни дължите 34 лева, а последната фактура съм я платил изцяло
                    - Ами то има нова фактура...
                    - Тя е в срок до 25 февруари!
                    - Ами да!
                    - Ами тогава изпратете човек да пусне тока!
                    - Ами не може, те са до 16:00 (в този момент беше 16:35)
                    - Тогава утре сутринта трябва да имаме ток.
                    - Добре, ще утре ще ми изпратите платежните и ще видя да изпратя някой
                    - Платежното ви го изпратих преди малко.
                    - Другите платежни.
                    - Няма никви други платежни да ви изпращам! То няма други платежни. Пратих ви платежното за 200 лева
                    - А за предишните?
                    - Няма предишни, нали ви обясних, че имате да ни давате 94 лева! Ние имаме задължение за 60 лева, значи вие ще си го приспаднете и ще имате да ни приспадате още 34 лева. И вече не ви дължим нищо, а вие ни дължите 34 лева
                    - То ще ви се приспадне от следващата фактура.
                    - Добре, не ме интересува от коя, в момента не ви дължим нищо и искам да пуснете тока
                    - Е как да ви пусна тока, то трябва техници!
                    - Да, техници, утре сутринта искам да ни пуснат тока.
                    - Ами да, нали сте платили всичко?
                    - Да, платил съм и съм ви пратил платежното. Сега не дължим нищо.
                    - Ами да де, точно така, нищо не дължите!

                    На света няма гиф-че с "фейспалм", който да опише емоцията ми в този момент. Може би ако беше казала "Ама кой ви даде този телефон?", сега щях да съм на по-добро място.

                    Утре може би ще имаме ток и ще работим, което пък е повод да се похваля!

                    Коментар


                      @ogi28b - днес ми се случи нещо подобно само, че в Unicredit - внасям вноска по потребителски кредит и имам надвнесени 9 лв. от преди 4-5 месеца, т.е. от крайната сума трябва да ми се приспаднат тези пари (не че са нещо - 9 лв. са). Обаче девойчето ми обяснява - аз не виждам такова нещо - тук пише, че това ви е последна вноска и трябва да си платите 209.90. Ама...вие нямате ли на коя дата колко съм внесал по потребителския ми номер за кредит - НЕ ?!?!?! Казвам - е добре, то по тази логика аз мога да си внеса и 500 лв. и вие пак не можете да видите кога колко съм внесал - еми такъв ни е софтуера ?!?! А това за лелката - какво очакваш от човек, дето е на минимална заплата като на чистачка от етноса? - добре, че може да говори по телефона и знае какво е компютър и все пак след 300 зора сте се оправили уж.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        Искам да се оплача от БеДеЖе или от ЕнКаЖеИ... все тая. Тая организация трябва да я закрият с нова конституция и релсите - върнати за скрап.
                        Я стига глупости! Първо, това не е "тая организация", а различни фирми. Все едно да кажеш, че АПИ и Юнион Ивкони е едно и също. И второ, това за закриването и махането на релсите, се надявам, че е плод на негативните емоции във връзка с проблемите ви с ЕЛЕКТРИЧЕСТВОТО, защото все си мисля, че може да рзсъждаваш. А написаното е повече от абсурдно. Дейността на тези фирми по никакъв начин няма връзка с наема на жилището ви.

                        Коментар


                          Искам да се оплача от БеДеЖе Тая организация трябва да я закрият
                          Не съм съгласен. Защо?
                          Ами защото нали знаеш, че по магазините и навсякъде, където се обърнеш, има едни малоумни неща, които децата им харесва да ги ползват - едни клатещи коли, коне, мотори, каруци, космически кораби и във всякакъв друг вид.
                          Там пускаш един лев и те клати 1-2 минути.
                          Е да, ама е много по-евтино да ползвам БДЖ - София-Банкя. Пускам 4 лева (по лев за възрастен в посока) и се клатим цялото семейство над час, не само децата. Е каква по-голяма далавера от това! За това не съм съгласен, гласувам да останат.
                          Утре може би ще имаме ток и ще работим, което пък е повод да се похваля!
                          Работите ли вече?
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            Е как! Не сме спирали даже. :D

                            Три удължителя от комшията в съседното помещение и никой не мое ни бутне. Е, без отопление сме, ама то това зима ли е? Поне компютровете работят, даже и принтер захранихме.

                            Може да си махнеш амортисьорите на колата и да караш по магистралата. Кеф ти екскурзия, кеф ти клатушкане с елементи на мазохизъм.

                            Коментар


                              Да се похваля направих си от обикновено мляко от- магазина –сирене Click image for larger version

Name:	IMG_20200214_211447.jpg
Views:	1
Size:	27,2 KB
ID:	2098809
                              Имаме си Пухчо -рунтав заек нещо като кученце в къщи .Click image for larger version

Name:	IMG_20200209_182703.jpg
Views:	1
Size:	56,5 KB
ID:	2098810Търсим мама зайка
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                Честита гадинка. Ако го гледате правилно, ще ви радва десетина годинки. Като са малки са много защитно-агресивно ако искаш да ги галиш, но с годините ще се научи и ще идва при вас за внимание.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X