Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Благодаря на всички за пожеланията! На въпросите: по талон е Евро 6D, каквото и да означава това. Това са цените на лада веста крос, моята е предпоследната (всички екстри без автоматична с.к.): https://www.lada.bg/bg/pdf/offers/cross.pdf

    Бях се насочил към Дачия. Първоначално към Дъстър, след това към Степуей. Нова Дачия Дъстър с това оборудване, което искам, не ми е по джоба, а видяхме един Степуей във Велинград и жена ми каза, че няма да се качи на такава грозна кола.

    Нямам особени притеснения за основните компоненти: двигател (руски е, а не на рено), скоростна кутия, ходова част и окачване. Много се кефя на екстрите - сама си пали и гаси фаровете, сама си пуска чистачките, подгрев на предно стъкло и на всички седалки и т.н. Всъщност ако нещо ме притеснява, това са точно екстрите и изобщо електрониката. Предстои да видим колко време ще работят безпроблемно. Предупредиха ме дори крушка да не си сменям сам, а само в техен сервиз, защото можело да изгори модулът за автоматично превключване на светлините. Но това ми се струва някаква глупост - не е записано никъде в гаранционните условия. А смяната на крушки е описана в книжката и изглежда съвсем просто.
    Засега две неща наистина не ми харесват: подгревът на предното стъкло (виждат се реотанчетата и ме дразнят) и прибирането на страничните огледала. Последното става с някакъв много силен звук, все едно ще се счупят, абе нещо не са го измислили както трябва.

    Постоянно ме спират хора, дават ми път, искат да се снимат с колата - веселба е .

    Съзнателно не бях сложил снимки с емблемата, но бързо ме разкрихте . Ето още няколко снимки от мен. Като навъртя повечко километри, пак ще пиша.

    Click image for larger version

Name:	IMG_20200122_172058_2.jpg
Views:	1
Size:	352,8 KB
ID:	2098794Click image for larger version

Name:	IMG_20200122_172507_2.jpg
Views:	1
Size:	395,3 KB
ID:	2098795
    Последна редакция от snake; 24.01.2020, 08:34.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      Аз съм приятно изненадан от дизайна, ще се кефя Лада да започнат да правят хубави коли. Забрави най-добрата ти екстра, че влиза в гаража
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        За гаража наистина е много важно. Малко трудно я вкарвам, защото е доста по-широка и висока от всички коли, които съм имал, но влиза . Щеше да е голям компромис да имам гараж, а да не мога да го ползвам.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          ...
          Постоянно ме спират хора, дават ми път, искат да се снимат с колата - веселба е . ...
          Съзнателно не бях сложил снимки с емблемата, но бързо ме разкрихте . Ето още няколко снимки от мен. Като навъртя повечко километри, пак ще пиша. ...
          Браво, много готин автомобил!!! Честита да ти е, а също и да ти достави само весели преживявания и пътувания!
          Всеки път, като видя Лада Крос се заглеждам, наистина добър дизайн!
          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
          http://www.keepfighting.ms

          Коментар


            И от мен една хвалба. Заедно с blue_coconut си взехме АР Gtv, така закръглихме броя на италянките на 3 ( да може като има една в сервиза, да си караме другите две). Общо взето видяхме почти всички, които се продават и въпреки, че се бяхме отчаяли, си намерихме нашето Убаво Гтв-енце. Всичко тръгна на майтап, отидохме да видим една, покарах я и усмивката не слизаше от лицето ми.
            Сега едно сериозно оплакване и много хейт към КАТ-София. Кажи му ушев и не го обиждай повече. Колата е била регистрирана в две други общини и талоните и не епишело номер на мотора, но специалистите в КАТ-София ни изпратиха в Ауто Италия да вземем бележка за съответствие на номерата на рамат аи мотора. Защо трябваше за моя сметка да компенсирам грешките на КАТ ( Пловдив и Плевен) не ми стана ясно. Отделно, никъде няма описано какво трябва да направиш, къде да се наредиш и като питаш....колкото човека питаш (ушеви), толкова различни отговора ще получиш. Просто скандално, цял ден убихме на студа.
            И да изчеткам малко, пичовете от Ауто Италия. Веднага ни обърнаха внимание и ни съдействаха и всичко стана буквално за 5 минути. Даже малко те ни чакаха, понеже разглеждахме едно Фиат 595Абарт и не можехме да му се нарадваме.
            Забравих да кажа за колата. Gtv, Фаза 2 1,8ТС
            Click image for larger version

Name:	0-02-0a-e7ff2a6926b231ff32d14027e7b9af6ef35eadb475b4afeb1ac4e1de126f5f66_d2fdf7ce.jpg
Views:	1
Size:	199,4 KB
ID:	2098796Click image for larger version

Name:	0-02-0a-b79ee67ef548efecb14c32ba7977cffd608658e42b643233732077d2b2c760d3_96357a5f.jpg
Views:	1
Size:	185,7 KB
ID:	2098797
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              Браво, честито и много кеф с колицата.

              Коментар


                Красив екземпляр. Честито!
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  Писах се на дърводелец и с подръчни инструменти и материали издялах нещо като стелаж за бутилки, за тези които имат, а не пият. Тези които пият не им трябва з/о не остава какво да сложат на него. Толкова мога.
                  Click image for larger version

Name:	IMG_20200125_165647.jpg
Views:	2
Size:	327,3 KB
ID:	2098798
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Аз пък да се похваля, че вече официално отново съм собственик на Кромата ми.
                    Преди седмица я прехвърлихме и регистрирах на мое име.
                    (щото гледам, че всички се хвалят с нови коли )

                    Никакви номера на двигатели или друго са гледали в КАТ Враца. Единствено свериха VIN номера от рамата и талона. Не съм сменял табели, регистрация - национална (СВ)

                    Коментар


                      И ние не искахме да сменяме табелите честно казано, макар че на 50% номерът да остана същия (първите две цифри по случайност са еднакви), старият й плевенски номер беше по-хубав - 3235. Но ни казаха, че така и така процедурата е абсолютно същата, без значение дали искаме смяна на номера, или не, разликата била само в едни 17 лв. за табелите, а се минават канали и пак се прави проверка на ВИН, в крайна сметка решихме да ги сменим. Пък логиката ми е - нови собственици, нова съдба, защо и номерът, като има тази възможност, да не е нов?!
                      Иначе от колата засега сме много доволни, май случихме на добър екземпляр. Нищо, че е с най-слабия мотор, мен лично ме изненадва приятно как върви и набира, има сила и живот в нея. Няма как да я караш, и да няма изписана широка усмивка на лицето ти. Чудно как купчина ламарина и пластмаси те прави така необяснимо щастлив. Пък и с този червен цвят и прекрасния звук дори в ниските обороти определено привличаме внимание.
                      В КАТ ще запомним прекалено дългия ден с хубаво, защото сбъднахме една обща мечта, въпреки че се намръзнахме и щяхме да се изпокараме с още един-двама души. Следващата кола, дай Боже Фиат Купе, обаче ще я регистрираме в друг КАТ.
                      Последна редакция от blue_coconut; 27.01.2020, 08:40.

                      Коментар


                        Много яко GTV. Точно това е цветът на класическата Алфа. Двигателят за купето изобщо не е слаб. За Фиат купе си търсете 2.0 16v.

                        Коментар


                          Благодаря! Съгласна съм, червеното определено най-много й тича. Купето между другото тежи цели 1350кг (Грандето, което е два пъти по-маломощно, е с 300 кг по-малко) и с широките гуми седи като залепено на пътя, но тежестта се усеща де...
                          Следващата ми се иска да е с турбо, и нещо още по-силно, но има време дотогава, нека първо се нарадваме на малкото Ферари.

                          Коментар


                            Отдавна не бях глезил синята птица, та днес ѝ подарих едни тасове - да си понапудри визията. Поздрави, snake!

                            Click image for larger version

Name:	IMG_20200129_Stilo.jpg
Views:	1
Size:	402,7 KB
ID:	2098801
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              Отдавна не бях глезил синята птица, та днес ѝ подарих едни тасове - да си понапудри визията. Поздрави, snake!

                              [ATTACH=CONFIG]107896[/ATTACH]
                              Радвам се, че са паснали на джантите!
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                От 30.01 до 02.02 бях на шаранджийско изложение в Холандия.
                                Със стъпването на софийското летище ми се дорева със сълзи, но не от радост
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X