Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Литър бензин.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      Проблемът с паркирането е сериозен в градовете. Старите жилищни сгради са строени миналия век, когато колите не са били толкова много и основната цел е била да се задоволят хората с жилища. Така са изникнали огромни жилищни блокове с нито един гараж около тях. Лошото е, че сега не е по-различно. Защо се строят жилищни кооперации примерно с 12 апартамента във вход, а само с 4 гаража? И защо обществения паркинг трябва да е безплатен и за местодомуване? Когато ми се наложи да паркирам някъде в град, също съм паркирал в междублоково пространство, но знам, че трябва да освободя мястото до края на работния ден, защото някой, който живее там разчита на това място. Ако този някой знае, че като се върне от работа ще паркира на точно определено място пред блока си, защото си е платил за него, колко нерви само ще се спестят и едва ли ще има вдигане на чистачки и рязане на гуми...
      Добре, че живея на село, макар и тук да не е по-различно, но пък има повече място. Понякога паркираме като арабин в пустиня
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        Понеже го спомена, ама съм си го мислел и аз - защо общината не предлага услугата "платено паркомясто" (поне софийската, а за други градове не съм проверявал)? Можеш да си платиш "служебен абонамент", но само в синя и зелена зона в София, и то ако си юридическо лице, и при разни условия за дни, часове и др... Сега, друг е въпросът, че разни, дето са си платили за служебен абонамент, след като му мине часът, после слагат някакви вериги, огради, конуси и прочее, като си мислят, че мястото е вечно тяхно. Но те не са важни сега. Но аз лично бих си платил лично паркомясто веднага, с поставена маркировка и знак, с валидност от 17:00 до 09:00 , след което ако е свободно - може да го ползва всеки. Ако трябва и целодневен абонамент ще му плащам. Ама глупавата община, не стига, че цялата ѝ земя е обзета от коли, ами не си прави труда да изкара пари от това.

        Коментар


          По-лесния вариант е да се сдобиеш с паркомясто за инвалид, но това е меко казано несериозно. Проблемът не е само в София, а е във всички градове, дори и малките. Ясно е, че при старото строителство никой не се е замислял, че за всеки апартамент трябва да има по обособено парко място. Но и в момента това не се прави и проблемът се задълбочава. Съвсем нормално е да се задължи всяка нова сграда да има толкова паркоместа, колкото са апартаментите и от друга страна да се забранят т.нар. ателиета, или ако не да се забранят, то да се ограничат до някакъв процент от общата площ на сградата. Реално за справянето с проблема решенията са 2 - или увеличаване на паркоместата, или намаляване на броя автомобили или и 2-те. Ако постепенно данъка за автомобили без Евро категория или с такава по-ниска от Евро 4 почне да достига до цената на самия автомобил, то много от собствениците ще се откажат от тях. В много градове в Западна Европа това е практика, но тук никой не иска да си слага главата в торбата. Сега някой ще каже - е да, но там заплатите са много по-високи, така е, но и разходите са им много по-високи. А един автомобил Евро 4 в момента е 5 000 лв. Масово се карат таратайки по 1000-2000 лв в градове, дето най-далечната ти точка е на 10 мин пешеходно разстояние. Реално има толкова много проблеми, които се знаят от всички, но никой не си мърда пръста, защото така са свикнали всички - като почнем от образованието, дето изкарва малки идиотчета, преминем през здравеопазването, където правят всичко възможно да източат касата, но не да излекуват пациента, та дойдем до паркоместата, които реално са най-малкия проблем....
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            О, на фона на всичко останало - паркоместата да са проблема! По-скоро това показва общата култура на всички - всеки гледа само себе си, така да си нагласи нещата, че на него да му е сгодно, без значение дали пречи на другите, дали им нахлува в пространството, дали спазва правила, закони и др. Важно е на него да си му е добре.

            Коментар


              Сложи си и ти един бетонен гараж. Така ще си имаш паркомясто.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                Stefanaki написа: Преглед на мнението
                Сложи си и ти един бетонен гараж. Така ще си имаш паркомясто.
                Това е малко като - изхвърли боклук и ти, за да стане сметище и някой да го изчисти.....
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  Stefanaki написа: Преглед на мнението
                  Сложи си и ти един бетонен гараж. Така ще си имаш паркомясто.
                  Мобилно, при това. Мога да си го местя при нужда. Или да го пльосна пред другите напряко, да не могат да си отварят.

                  Коментар


                    Едно момиче подаряваше такъв гараж преди време и преместването излизаше поне 600 лв в Лѝлин
                    бил тежал незнам си колко тона и трябва кран поне 10 т
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      Да се похваля - днес ходихме за риба с приятели - нищо не хванахме, но беше весело и приятно.
                      Пак да се похваля - вече имам няколко поръчки през сайта, които почти ми платиха месечния разход за осигуровки и счетоводство, има някаква светлина в тунела
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Искам да изкажа възмущението си от следната "картинка":


                        [ATTACH=CONFIG]107716[/ATTACH]
                        Паркираш, като вариант 1. Той така или иначе не я кара тази кола. Ако пък има намерение, ще влезе през дясната врата, тъй като ти си спрял нормално, в очертанието, а той накриво, като е излязъл от паркомястото

                        Коментар


                          Понеже го спомена, ама съм си го мислел и аз - защо общината не предлага услугата "платено паркомясто" (поне софийската, а за други градове не съм проверявал)? Можеш да си платиш "служебен абонамент", но само в синя и зелена зона в София, и то ако си юридическо лице, и при разни условия за дни, часове и др... Сега, друг е въпросът, че разни, дето са си платили за служебен абонамент, след като му мине часът, после слагат някакви вериги, огради, конуси и прочее, като си мислят, че мястото е вечно тяхно. Но те не са важни сега. Но аз лично бих си платил лично паркомясто веднага, с поставена маркировка и знак, с валидност от 17:00 до 09:00 , след което ако е свободно - може да го ползва всеки. Ако трябва и целодневен абонамент ще му плащам. Ама глупавата община, не стига, че цялата ѝ земя е обзета от коли, ами не си прави труда да изкара пари от това.




                          Помоли го да си я премести, ако откаже оплачи се в общината. Ако те откажат да я приберат, викни частна фирма с паяк да я вдигнат и заведи дело срещу собственика, да ти покрие разходите

                          Коментар


                            Паркоместата не са разчертани. Определят се от положението на останалите коли и непреместваемите обекти. Но категорично е това, че втората кола умишлено е спряла по начин, по който може да паркира единствено точно определен друг автомобил. Няма как да му запуша шофьорската врата с оправдание, че аз съм спрял както трябва а той - не, защото нищо не му пречи да ми изпочупи колата, чистачките, огледалата, да ми нареже гумите и после ходи доказвай кой го е направил. В общината и да се оплача, проверка ще мине след 2-3 месеца и най-много да кажат, че автомобилът е паркиран на обществен паркинг с неочертани места. То на очертаните не проверяват и не глобяват, особено в зоните в центъра извън работното им време, та представям си как някой ще дойде в кварталите да проверява.

                            А паяк на какво основание да викам, като нито колата е моя, нито е блокирал гараж, нито друга кола. Ако изобщо се съгласят да го местят, ще трябва аз да плащам, а пари за глупости нямам. По-евтино излиза да дам на някой циганин 5 лева и една монтажна пяна, и кой откъде е.

                            Коментар


                              По-евтино излиза да дам на някой циганин 5 лева и една монтажна пяна, и кой откъде е.
                              Какво те спира? Бъди промяната, която искаш да видиш в другите!
                              Иначе, не се шегувах за молбата да си я премести. Може просто да те напсува и да ти се изсмее, но може пък и да те послуша. Иненадващо, но понякога и с добро става.

                              Коментар


                                Ще му оставя листо с текст. Изобщо не ми се стои да го чакам пред колите и я дойде, я не. Ама много време му отделихме на тоя. Айде за друго - доволен съм от това, че кандидатът за районен кмет в моя район спечели, а на първия тур беше доста назад.

                                Коментар

                                Working...
                                X