Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се похваля какво си купих, това е като се строши Алфата да имам алтернатива :D
    Click image for larger version

Name:	IMG_20190829_103942.jpg
Views:	1
Size:	339,9 KB
ID:	2098579
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .

    Коментар


      Вчера за сефте пробвах такова и съм повече от очарован!
      Без проблем движеше моите 122 килограма по баир!
      ИСКАМ!!!!
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        M5kov
        И никога, ама никога недей да съдиш за някого от новина в блиц, даже те съветвам да изтриеш линка, за да не им правим още реклама.
        Извинявай за нездравия разум, но първото ти изказване беше в типично кафяв стил, на база мнение единствено от горепосочените лайномети - "Разните му соросоидни фондацийки"
        Колега, не се познаваме лично, но наистина ли си останал с впечатлениетието, че от позицията на моите 50 години съм написал всичко това само под давлението на една статийка от Блиц. Напротив, тя ми изскочи първа като написах кодовото име Сорос и я копнах в желанието да докажа произхода на "отворено общество". И не, не съм написал нищо случайно. Дори заставам два пъти повече зад думите си, защото зад това ми твърдение имам и доказателства чрез награди и грамоти получени от там. Не, че съм длъжен, но ще се помъча да ти обясня настроенията си с един пример. Наскоро имах един юридически казус, в който пак беше замесена подобна организацийка ( в частта си за защита на човешките права), която беше на път да дискриминира населението на цял град за сметка на една малка прослойка, позволяваща си да ползва блага без да плаща, както го правим всички останали граждани на тази държава. Оказа се, че "застъпникът" е един и същ. Е, колко трябва да съм си плюл на семето, че да съм безропотен. Значи - даваш пари за да изненсеш акъл и в същото време даваш пари за да засееш на същото място посредственост и неадекватност. И за да ме разбереш правилно ( защото оставам с впечатление, че ме четеш с някаква друга презумпция) - радвам се на спонсори и бих се възползвал от тях, но не на всяка цена и от всеки, защото не липсват опции. Така например преди седмица, собственикът на една голяма бургаска фирма занимаваща се с търговия ни събра с децата ни. Човекът ще разчупи статуквото, инвестирайки в тях и образованието им навън. Раздаде им парични награди и стипендии, влезе в училищното настоятелство и изрази ясното желание да помогне за обучението им навън, но да ги върне и осигури тук. Същият този човек и децата му са били възпитаници на ППМГ Бургас, бил съм му и контрагент и освен че съм се възхищавал на размаха му преди, днес вече се възхищавам на хора като него, които искат да съхранят българщината тук и сега. Надявам се съм изгладил недоразумението и разминаването на идеите ни.
        ПС: Що се касае за тротинетката. Ако се решиш на покупка, бих написал и още малко неща за размисъл в темата, която отворих преди няколко месеца.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Всичко е точно, извинявай, ако с нещо съм те засегнал, даже не си спомням какво писах нагоре и ме мързи да го прочета отново

          За тротинетката съм се навил, ама някак не ми се дават пари, че в края на септември ставаме четирима и ще имам по-важни разходи
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            Вчера за сефте пробвах такова и съм повече от очарован!
            Без проблем движеше моите 122 килограма по баир!
            ИСКАМ!!!!
            Електрическа тротинетка ли? Опасни са, бих казал отвратителни, трябва да ги забранят или поне да въведат правила за движението им. Благодаря

            И да се похваля. Бяхме с децата на Хунгароринг и покрай това поостанахме 3 дни в Будапеща. Изживяването си струваше отвсякъде, въпреки общо 26-те часа път с кола!

            Click image for larger version

Name:	IMG_8690.jpg
Views:	1
Size:	216,5 KB
ID:	2098580 Click image for larger version

Name:	67788588_2591681900897001_2542320919234215936_o.jpg
Views:	1
Size:	229,7 KB
ID:	2098581
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Чак опасни и отвратителни не, но трябва да се внимава, че ускоряват доста и управлението е малко "специфично"
              Просто трябва да имаме адекватни велоалеи, а ние си нямаме. В Плевен е някакъв ужас, не знам кога ще хвана сопата, но през ден се врякам с разни кленове, спрели на "велоалеята", принуждавайки ме да навляза в платното за насрещно движение.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                В Будапеща е пълно с тях, буквално извират отвсякъде. Движат се по тротоарите, по улиците, в парковете. Точно там се отвратих от тях . Иначе в Пазарджик все още са екзотика, но ми прави впечатление, че ги карат и деца - и то по пътното платно.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  Ще са поредната скрап след няколко години. То и с ролери може да постигнеш същото - що не го правиш? Дори са по-евтини и по-компактни и още по еко френдли. Ама трябват умения, усилия - то и при тия трябват умения, ама не трябват усилия. Ето къде е ключа от бараката - трябват усилия.
                  А това е като асаньора - има стълби, ама има и асаньор - по-лесно е.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    Тротинетки-скутери, няма как да са толкова неглижирани при условие, че са адски удобни!
                    Да се похваля: скоро ... два-три дни ще навъртим 1000км с тая машинка. Нямате си на представа, колко време за търсене на парко място ми е спестила.
                    За правила и тн. ... само се замислете, преди години, доста години всички си карахме балканчетата по улиците! Е сега някъде има И велоалеи, хубу ... нека! Ама то винаги си зависи от човечето, зад волана или на скутера, в случая.
                    Аз лично карам скутера на улицата, най-често, защото е най-бързо и кратко ... не казвам, че е правилно.
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      Еми то на улицата трябва да ги караш - тротоарите са за пешеходци, освен ако няма обособени велоалеи по тях. Ако изхождаме от закона за движение по пътищата и направим съпоставка на велосипед с тротинетките, то:
                      Чл. 81. На водача на двуколесно пътно превозно средство е забранено:
                      5. да управлява превозно средство по площите, предназначени само за пешеходци; тази забрана не сеотнася за велосипедисти на възраст до 12 години.
                      На Витошка в София е забранено движението с велосипеди и има сигурно 15 знака - ама идиотите си карат и велосипеди и тротинетки и всякакви боклуци и ми идва да взема една бухалка и бой бой бой. Чат-пат съм виждал да им пишат актове, ама само чат-пат.
                      Последна редакция от tambuhtaneca; 30.08.2019, 09:12.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        На теория велоалеите са за велосипеди. Ел. скутер както и да го гледаш си е МПС. Нищо чудно като започнат велосипедистите да надигат шум, че това си е техния път, да забранят алеите да се използват от скутери.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          На теория велоалеите са за велосипеди. Ел. скутер както и да го гледаш си е МПС. Нищо чудно като започнат велосипедистите да надигат шум, че това си е техния път, да забранят алеите да се използват от скутери.
                          Не исках да го пиша - но това си е факт!
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            И то какво излиза? За велосипедите- велоалеи, за скутерите - скутер алеи, за тортинетките - тротиалеи /звучи като тротоар/. И така за всеки тип возило различни пътища и алеи, че то не остана място за тревички и пешеходци!
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              Според мен просто трябва да се категоризират - ако са с до 20-25 км/ч максимална скорост, защо да не могат да се карат по велоалея. Всичко накрая се свежда до максималната скорост с която превозното средство може да се движи.
                              Какво визираш под скутер? В моите представи е двуколесно превозно средство с 50 кубиков двигател. Те са задължени да се движат по пътното платно.
                              И от тук въпроса какво следва като ги няма тези алеи които визираш - просто се движиш по платното за движение в най-дясната част. Толкова е елементарно. Но не и по тротоара! Разберете, че тротоара е само и единствено за пешеходци! В Германия ако караш по тротоар с велосипед - глоба. Ако ходиш на велоалея - глоба. Ако караш по велоалея и се удариш в пешеходец по нея - горко му на пешеходеца от съдебни дела и обратно. Предполагам не само в Германия е така.
                              Последна редакция от tambuhtaneca; 30.08.2019, 13:16.
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                                Какво визираш под скутер? В моите представи е двуколесно превозно средство с 50 кубиков двигател. Те са задължени да се движат по пътното платно.
                                Всеки скутер е задължен да се движи по пътното платно, да имат регистрационни номера и всичко останало, каквото е изискуемо като за нормално МПС. Било то и ел. скутер.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X