Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Къде ще учите?
    Софийския Университет.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      Уф, два месеца си мислих, че съм хвърлил лагери на диференциала, пък то се оказа лагера на главината.
      Пак си обичам Браво-то!
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        Е ти не го ли усети тоя диф че млъклва в завой?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          Хвалба-направихме с жената 2 години от както спряхме цигарите. За това време без нито едно дръпване (поне от моя страна). Като изключим няколкото килограма на томбака, се чувствам добре.
          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

          Коментар


            А, млъква бе! Виеше кат корабна сирена в мъгла. Няма ляво, няма дясно, няма нищо. Само синя тишина...
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              Бих искал да се оплача от това, че някой е предложил пътните глоби да стават двойни, ако не се платят до месец. Категорично против това съм, защото това няма начин да промени нещо и да повиши събираемостта. Ако някой е решил да не си плати глобата от 100 или 200 лева, то как ще го накараш да си плати 200 или 400? За да се справят с проблема и да има възпитателен ефект - трябва да се работи в посока на по-голяма събираемост, независимо от размера на глобата. Какво значение има дали глобата ти е 50 или 100 или 500 лева, като знаеш, че има начин да не платиш и да си стои така, да мине давност и кой откъде е? Ако обаче има 98-99 % събираемост и знаеш, че дори и 5 лева да те глобят - ще ти ги вземат със сигурност по най-бързия начин - това ще е доста по-възпитателно. И разбира се - непрекъснат и строг контрол: бус ленти; минаване на тъмно-жълто, към оранжево, почти червено (което напоследък в София си е като правило - минава се на зелено и н а първите 3 секунди от червеното); паркиране на спирките "на аварийки", "само за малко", "само за едно кафе"; паркиране по тротоари и паркове...... непрекъснат строг контрол и появи ли се глоба - задължен си да я платиш на секундата, иначе веднага запор на сметки и не можеш да мръднеш никъде и за нищо. Ако трябва - да открият индивидуална партида със задължения на всеки и там да се трупат задълженията, а плащанията да минават в хронологичен ред.

              Ама тъпата държава не иска. Оплаках се.

              Коментар


                Да се оплача.Взехме Пежо 307 комби дизел под наем в петък.Бургас-Плевен-Бургас 110 лева нафта.Сипвам 80 лв,отиваме до там и по обратния път някъде покрай Българово светна лампата,сипвам още 30 лв,а лампата НЕ изгасна изобщо.В резултат от 50 лв депозит ни върнаха 30.В крайна сметка,дизел вече НЕ.Че беше кенеф беше,но такава лакомия....нямаме думи

                Коментар


                  Dilyan-Z написа: Преглед на мнението
                  Да се оплача.Взехме Пежо 307 комби дизел под наем в петък.Бургас-Плевен-Бургас 110 лева нафта.Сипвам 80 лв,отиваме до там и по обратния път някъде покрай Българово светна лампата,сипвам още 30 лв,а лампата НЕ изгасна изобщо.В резултат от 50 лв депозит ни върнаха 30.В крайна сметка,дизел вече НЕ.Че беше кенеф беше,но такава лакомия....нямаме думи
                  110 лв нафта при цена 2.40 (примерно) са 46 литра нафта. За 660 км, колкото е изминатото разстояние е 6.9 л/100 км. Сигурен съм, че е имало и малко градско в това пътуване, тъй че километрите най-вероятно са по-скоро 700, тъй че разхода е около 6.5.
                  Ако си карал малко по-агресивно, на тая кола си е съвсем нормален разход. Не знам какво си очаквал
                  А ако караш по принцип бензин и не си карал дизел... ами има си специфики... аз като се качих за пръв път на дизел, и ми даде разход 12/100. Като му свикнах, падна на под 6.

                  Коментар


                    Да,доста агресивно.Само Бургас-Сливен по магистралата с ограничението 140км.Сливен-Гурково-Търново-обхода на пътя за Ловеч-Плевен,колкото позволяваше пътя,на моменти 130,с изпреварване на непозволени места.Закъснявахме за медицински преглед и затова беше бързането.На връщане нормално 90-100,магистралата 100-110
                    Имали сме дизел-Дедра ТДС,но като цяло и двамата не сме дизелджии,не ни допада просто.

                    Коментар


                      Да имаш истински приятели е безценно.
                      Днес със Сашко си играхме с един педал. Въпреки приятно прохладното време го свалихме(по скоро той че е по гъвкав и със стабилни нерви) и му направихме профилактика. В момента колата си подарява гумите с полуоските
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                        Да имаш истински приятели е безценно.
                        Днес със Сашко си играхме с един педал. Въпреки приятно прохладното време го свалихме(по скоро той че е по гъвкав и със стабилни нерви) и му направихме профилактика...
                        Това не е ли за секцията 18+ ?

                        И за да не съм само спам, да се похваля (или пък да се оплача): в средата на август линеата ме остави на пътя - приятелите ми във ФБ знаят.
                        Click image for larger version

Name:	39931104_1822861427781512_8738656321479376896_n.jpg
Views:	1
Size:	237,2 KB
ID:	2098052

                        Оттогава дадох 2 000 лв. за ремонти, но мисля, че вече окончателно я вкарах в пътя. Сега мърка като шевна машина. Усещането ми е, че е в топ форма.
                        Последна редакция от snake; 17.11.2018, 19:21.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          Поздравления! Аз съм приятно изненадан от Линеата (не от твоята де), защото очаквах по-малко като усещане, поведение и комфорт.

                          Иначе по темата - бих искал да се похваля, че колата ми е с нови спирачки отзад и отпред (дискове и накладки).

                          Оплакването ми е в това, че на нафтостанциите нафтата е над 2.30, а онова глупаво гориво - бензин - е само 2.11. Не мисля, че някога в историята е имало подобна разлика - нафтата да е над 10 % по-скъпа.

                          Все пак очаквам до 10 дни цената и на нафтата да слезе под 2.20, като вземам предвид цената на суровината и оставката на Николери Симеонов.

                          Коментар


                            Вчера спрях да заредя от глупавото гориво и с изненада видях, че цената наистина е 2.11, което противоречи на всякаква пазарна логика, прилагана до сега. Но въпреки това съм доволен
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              Поздравления! Аз съм приятно изненадан от Линеата (не от твоята де), защото очаквах по-малко като усещане, поведение и комфорт.

                              Иначе по темата - бих искал да се похваля, че колата ми е с нови спирачки отзад и отпред (дискове и накладки).

                              Оплакването ми е в това, че на нафтостанциите нафтата е над 2.30, а онова глупаво гориво - бензин - е само 2.11. Не мисля, че някога в историята е имало подобна разлика - нафтата да е над 10 % по-скъпа.

                              Все пак очаквам до 10 дни цената и на нафтата да слезе под 2.20, като вземам предвид цената на суровината и оставката на Николери Симеонов.
                              Това "глупаво" гориво съществува откакто е измислен ДВГ,а онуй дет къди е натресено от производителите ,по същия начин както сега се мъчат да ни натресът електричките.

                              Коментар



                                Иначе по темата - бих искал да се похваля, че колата ми е с нови спирачки отзад и отпред (дискове и накладки).
                                Аз по-скоро да се оплача по тази тема със спирачките - купих си накладки АТЕ (уж скъпи, нали...), смениха ми ги за 30 лв в сервиз 6 плюс Люлин, като междувременно ми откриха два проблема - 1 отляво (скъсани гумички) и 1 отдясно (криви водачи) - за още 78 лв (с труда и материалите), та в крайна сметка се разделих със скромната сума от само 108 лв за спирачна система (само отпред!). Втрещена съм и от това, че за пореден път ме карат да чакам, и този път много, а се бях обадила предварително няколко дни по-рано, за да си запазя час. Както и да е, не това ми е главното оплакване. Притеснява ме това, че отново се чува скърцане, което сега дори е още по-оглушително и ще полудея...

                                Коментар

                                Working...
                                X