Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Оплакване! Счупи се пералнята, барабана направо се откачи от оста. Хубава беше, Самсунг и служеше над 12 г. Перлата на времето я разглабях и сглабях за норматив, но тази с тези пластмасови казани не се наемам да ги разглабям освен за скрап. Та сега чакам да дойде черния Петър/петък де/ до тогава ще перем при щерката. Набелязъл съм нещо в средния клас, Самсунга май беше към 600 лв. сега не ми се дават толкова та съм хвърлил око на тези: https://zora.bg/product/fx7-815w https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...3-2-S/p/688852 .Има и Индезит, но приятел на зетя работещ в Зора му казал, че от 10 продадени в Габрово са върнати 2 неподлежащи на ремонт, а това са си 20% брак, затова препоръча Финлукса.
    Последна редакция от NikMar; 13.11.2019, 12:42.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      По добре Финлукс те са Турски на Вестел - може и Беко. Най дебрр качество цена.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        Това канди видя ли , че е с дълбочина 44см. Тези перални ,мисля са произведени в Русия.За добро изпиране най-важни са програмите на пералнята, така че по-добре да е доказана марка при тая техника и бих ти препоръчал да е с инверторен мотор.

        Коментар


          Веко- препоръчано от майстор на перални.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            kluchar написа: Преглед на мнението
            По добре Финлукс те са Турски на Вестел - може и Беко. Най дебрр качество цена.
            До колкото знам Финлукс са финландска фирма, току що гледах и ето тази https://zora.bg/product/wp70s3 , 5г. гаранция са сериозна оферта. А моята любима марка дават цели 10г., но не ми се дават толкова пари https://zora.bg/product/ww70k44305wle
            Това канди видя ли , че е с дълбочина 44см. Тези перални ,мисля са произведени в Русия.За добро изпиране най-важни са програмите на пералнята, така че по-добре да е доказана марка при тая техника и бих ти препоръчал да е с инверторен мотор.
            Тези 44 см. и други има с такъв размер, множко ли идват? Колкото до мотора в класа в който съм се насочил май че няма такава, доколкото гледах. Иначе за програмите, ако беше комп щях да ги разбера, но пералня не съм програмирал, там спеца е жената. Сега съм програмист в къщи, сменям програмите на телевизора, пенсионерска работа.
            Последна редакция от NikMar; 13.11.2019, 18:15.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              https://translate.googleusercontent.com/translate_
              depth=1&hl=bg&rurl=translate.google.bg&sl=auto&sp= nmt4&tl=bg&u=https://vestelinternational.com/en/ourbrands/&xid=17259,15700022,15700186,15700190,15700256,157 00259,15700262,15700265,15700271,15700280,15700283 &usg=ALkJrhjv8Ltme3sKSGmwAby_th_wprBsSA

              Знам за Финлукс че са Турски щото съм ходил в завод за техника
              А Горене и Канди да китайски за това взеха да се развалят
              https://trafficnews.bg/broker/kitait...-candy-117598/
              Последна редакция от kluchar; 13.11.2019, 21:01.
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                Миналия месец,се наложи да купим нова пералня.
                На жената се даваха не повече от 500 лв.
                Избра Индезит (цена малко под 500 лв,и е с двете врътки за обороти и градуси)
                Правена е в Турция,дано е по-качествена от предишната Краун (абсолютен боклук на VESTEL се оказа)
                Тъкмо гаранцията изтече и лагерите се разсвириха,смених ги за моя сметка.
                За малкия,четков електромотор,нямам думи.
                При центрофуга,мотора вие на 10 000-12 000 оборота.Ъглошлайфа издава подобен звук.

                На новата,електромотора на се чува докато пере.
                Когато прави центрофуга,си е шумна,но за 500 лв няма пълно щастие.
                Помпата за изхвърляне на мръсната вода се чува,когато свърши водата и започне да работи със смес от въздух и вода.

                Коментар


                  Оплакване! Като новобранец се снабдих с фиш за 20 лв. по чл.94 ал.3 - направилно пакиране, бях спрял до други коли, но в обратна посока, т.е. от ляво на моето движение. Какво да се прави, ще го платя, няма начин. Не бях получавал глоби поне от 20 г.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    Омръзна ми от нагалци, нахалници и крадци.
                    Омръзна ми да им плащам тяхната вода. Отново платих 76 лв. вода. Моето потребление е 17 м3, а плащам разпределение на още 14 м3.
                    И няма оправия. Фирмите и държавата така си е уредила нещата, че ако живееш като "бял" човек, то винаги страдаш. Защо винаги тези, от които трябва да се търси сметка са косвено "защитени"? Нали имам водомер? Той отчита това, което аз съм изразходвал и искам просто да си плащам това, което аз съм потребил. Не мисля, че е някакво супер сложно. Ако някой не си плаща и лъже, доставчика да си носи отговорността.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Омръзна ми от нагалци, нахалници и крадци.
                      Омръзна ми да им плащам тяхната вода. Отново платих 76 лв. вода. Моето потребление е 17 м3, а плащам разпределение на още 14 м3.
                      И няма оправия. Фирмите и държавата така си е уредила нещата, че ако живееш като "бял" човек, то винаги страдаш. Защо винаги тези, от които трябва да се търси сметка са косвено "защитени"? Нали имам водомер? Той отчита това, което аз съм изразходвал и искам просто да си плащам това, което аз съм потребил. Не мисля, че е някакво супер сложно. Ако някой не си плаща и лъже, доставчика да си носи отговорността.
                      Приравнителна сметка ли сте получили?

                      Коментар


                        Не е приравнителна. ВиК смята водата по общия водомер, когато има разлики се плаща разликата от всички, като се има предвид отношението на използваното от потребителя към общото изразходвано количество. При мен е същата ситуация, въпреки че няма открадната вода. Поради супер тъпата причина, че ВиК отчита водомерите с цели числа, при нас от 8 апартамента през месец има 4-6 кубика разлика, и аз понеже използвам около 40% от цялото количество вода за блока редовно плащам по 2-3 кубика отгоре.
                        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                        Коментар


                          Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                          Не е приравнителна. ВиК смята водата по общия водомер, когато има разлики се плаща разликата от всички, като се има предвид отношението на използваното от потребителя към общото изразходвано количество. При мен е същата ситуация, въпреки че няма открадната вода. Поради супер тъпата причина, че ВиК отчита водомерите с цели числа, при нас от 8 апартамента през месец има 4-6 кубика разлика, и аз понеже използвам около 40% от цялото количество вода за блока редовно плащам по 2-3 кубика отгоре.
                          Това е причина, но не е сама. Има куп обективни и субективни истини, които са виновни за тази НЕПРАВДА. Дълго е за обяснение, но първо започнете със сравняване на идивидуалните водомери и съблюдаване на сроковете им за периодична проверка. Тя е 10 години според последната Заповед на председателя на ДАМТН и се поддържат от собствениците им и 5 години за централните водомери, които са собственост на ВиК (поддържат се от тях). В никакъв случай не изключвайте вероятността, че сред подотчетните водомери, независимо от гаранциите на собствениците им, има технически и метрологично неизправни такива. 10 дена няма да ми стигнат да опиша, как метрологичните грешки в индивидуалните водомери трупат огромната грешка в централния уред.
                          И да, има много несъвършенства от субективен характер, които касаят потребител и оператор ( ВиК).
                          Ще пиша за оператора: 1. Най-голямата грешка на инкасиращия водомерите е, ако не ги отчете в един ден и в рамките на 2 до 3 часа, но съгласете си, че не всеки осигурява достъп до дома си в рамките на това време. 2. Както писа колегата - неточното закръгление на съставните на кубика литри. Това е голям бич, за който има решение, но само в случаите, че всичките подотчетни уреди се отчетат за кратко време. Има варианти за уреди с дистанционно отчитане, но там централен и подотчетни уред освен, че трябва да бъдат от една партида и марка, трябва да бъдат обслужвани от еднакъв софтуер, който струва пари и за които си има такса поддръжка, останалото в тези уреди е механика и не дават по-добра експлоатационна надеждност. Тези водомери имат същите междупроверовъчно срокове, но вярвайте - разликите пак си ги има и те са дори малко по-стряскащи, но пък всеки остава с усещането, че плаща реално потреблението си. Тези уреди са с С клас на точност ( най-високия ) където няма голям толеранс на грешките, но пък се отчита всичко до капката и на мига. Всяка кражба на вода, или повреда в подотчетните уреди се отчита на мига, а данните се записват. За съжаление, практиката ми показа, че и на тези уреди бай Ганьо е намерил "цаката".......
                          ....................Обмисля се отделен Закон за водите ( досега средствата за измерване бяха подвластни на Закона за измерванията), а отношенията между потребител и оператор бяха регулирани в отделна Наредба 4. Има идеи и становища от различните ВиК оператори и асоциацията на водите, отчета на индивидуалните водомери да премине изцяло в ръцете на етажната собственост. Т.е, операторът да отчита централните си водомери, а собствениците на подотчетните уреди сами да отчитат водомерите си, като ръцете им ще бъдат развързани за тяхната подмяна, замяна, ремонти и разпределяне на разликите. Сега, наистина системата е преразпределяне на разликата между централен и подотчетни водомери в зависимост от потреблението на последните, което и за мен не е честно. Практиката показва, че изрядните собственици винаги плащат повече...Е, точно тази вътрешна галимация операторът ВиК няма как да регулира, защото все още няма законови механизми, чрез които той да спре водоподаването в жилищата на неизрядните. Законово обаче работи механизмът за прекратяване на водоподаването след отклоненията за първия водомер ( винаги собственост на ВиК), наричан по простому централен уред.
                          Или с две думи - много вероятно е да заработи система, в която етажната собственост сама да избира начинът за отчитане на вътрешните си водомери и преразпределяне на количествата вода, отчетени от централния уред, собственост на оператора. Аз лично мисля, че този вариант освен да създаде междусъседски войни, с нищо друго не би помогнал.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            Да вметна последна реплика по темата, за да не спамим главната тема.

                            В блокчето което живея, понеже е сравнително ново, построено е 2017-та. И заради последните наредби на ВиК Варна, всички собственици и главния водомер са с дистанционно отчитане. Моделът на водомерите и софтуера за отчитане са такива каквито ВиК поиска (и там е голяма схема, защо, кой и как се поставят дистанционните водомери). Та всички по-горе изброени фактори от колегата са налични, както и точността на уредите. Защо тогава ВиК не отчита водата до десета от кубика? Отговарям веднага, ми щот не ги е.. Никой не може да ме убеди че главния водомер е достатъчно точен, или пък по точен от този който имам в банята.
                            Да поясня и за незнаещите, отчитането на дистанционните водомери става от един автомобил на ВиК. Спира пред входа, пускат един лаптоп и за 3-4 минути всичко е готово.
                            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                            Коментар


                              Нали имам водомер? Той отчита това, което аз съм изразходвал и искам просто да си плащам това, което аз съм потребил.
                              Еми, тва е положението. Искаш, ама няма. Не съм задълбавал много много из наредбите, но имаше някакъв закон за енергетика ли беше, за не знам си какво ли беше... според него, всеки доставчик на услуга или нещо си, което трябва да се измерва, е длъжен да осигури и поддържа за своя сметка измервателните уреди. Т.е. както ЧЕЗ са доставили и монтирали електромери, така Водата трябва да достави и монтира водомери, така и топлофикациите трябва да доставят и да монтират съответните уреди, за собствена сметка. Ама не, в страната на тиквите си купуваш водомери, купуваш си топломери, грижиш се за проверката им... като им свършат батериите, купуваш си нови и така.

                              Не знам как тия от ЧЕЗ още не са се светнали да монтират един голям общ електромер преди таблото с електромери, за целия блок и после да разпределят тока по усмотрение.

                              Ти даже малко плащаш с тия 17 м3 отчетени, все пак сте голямо семейство, къпане, пране, готвене.... Това са по няма и 150 литра на човек на ден. Нормата май беше по 180 ли, 200 ли... Дето се вика, трябва да си доволен, малко плащаш, ама трай си, че ще ти намерят схема да те смучат още.

                              Провери къде и колко общи чешми има в етажната собственост. Друго, което може да направиш, е да откраднеш всички сметки, като пристигнат, и да видиш кой какво консумира и какви са отклоненията.

                              ---------

                              Искам да изкажа възмущението си от следната "картинка":


                              [ATTACH=CONFIG]107716[/ATTACH]
                              Да не би някой тук да ме е проследил и да е наказал тоя с двете коли? Преди няколко дни двете коли осъмнаха с обърнати чистачки, огледала, гуми "на джанти" и сигурно и други неща... Тая с десния волан я преместиха след 2-3 дни и сега я виждам паркирана на главната улица, успоредно, а другата не мога да я видя никъде наоколо, но и нея я преместиха след 10-на дни. Явно е разбрал. А аз пожелах здраве на "пакостника". Иначе в момента, в който тая кривата кола беше на джанти, започнаха веднага да паркират до нея със запушване на шофьорската врата, както беше предложено от някой по-горе.

                              Появи се нов проблем - понеже втората кола е с половин метър извън паркомястото, следващите коли - по нея, по нея, и те всички с по половин метър наляво, в крайна сметка още няколко дни не можеше да се използва първото място нормално, защото който спре на първото нормално - второто остава почти половината заето от третия. Той пък от своя страна вижда свободно и се мести още наляво.... абе - пълна каша, типичен пример как е достатъчно един тъпак да паркира не като хората и цялото стадо по него, без да мисли и да гледа обстановката.

                              Коментар


                                Не знам как тия от ЧЕЗ още не са се светнали да монтират един голям общ електромер преди таблото с електромери, за целия блок и после да разпределят тока по усмотрение.
                                .
                                Защо си мислиш че няма общи електромери . Има ама са по трафопостовете.


                                Провери къде и колко общи чешми има в етажната собственост. Друго, което може да направиш, е да откраднеш всички сметки, като пристигнат, и да видиш кой какво консумира и какви са отклоненията.

                                .
                                Не е нужно да се излага толкова . Във Варна, домоуправителя може да поиска справка от ВиК за изразходваното количество вода в блока. Тъкмо такава поискахме преди месец, заради нашия проблем с общата вода. Дадоха я за цялата тази година
                                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                                Коментар

                                Working...
                                X