Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз пък съм виждал някои доста съвестно каращи перничани, но за жалост и в моя случай повече съм виждал такива с автомобили от ВАГ групата с лепенка тип: "кръвна група ВАГ", "FakeTaxi" или други, които карат много гаменски, лепят се, нервят се и се правят на мутряги и биячи. Може би често са ги водили на Микрото и са се озлобили и гледат да си го изкарат на някой поне видимо по-уязвим от тях. Странното е че като съм бил в Перник, подобни идивиди не съм срещал толкова често, колкто тук и повечето хора са културни, но като дойдат тук и нещо им прищраква. Дали защото избиват някакви комплекси или друго, не мога да си обясня.

    Коментар


      Прави любов,а не война!Предлагам мир.Всеки мъж трябва да знае кога да отстъпи пред умна и красива жена.За картинга-никога не съм се качвал и карал,но приемам предизвикателството.
      Последна редакция от pavyan; 05.02.2020, 10:01.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        Пиша накъсано,защото ми се появяват някакви питанки в черен ромб и след тях,като запазя мнението,текста изчезва.Та,съботите и неделите са ми заети със село,но ще се постарая в обозримо бъдеще да отделя свободни часове,за което надлежно ще Ви уведомя.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          blue_coconut написа: Преглед на мнението
          Хахаха, добре, направи ми срядата доста по-усмихната. Радвам се, че мислим еднакво един за друг. Ако искаш да си потвърдиш мнението за това колко ужасен шофьор съм, може да се пренесем в темата за картингa на Ринг мол? Защото да карам отвратително в сравнително права линия от Перник до София, като спра на аварийки на бул. Цар Борис в дясната лента и аз мога, ама да се покажем на писта все пак кой колко може. Стиска ли ти?
          Не искам да ти засегна мъжкото его, но като продължаваш да говориш така, само ми затвърждаваш още повече мнението за перничани.
          Съвсем теоретично ако имаш егото, че може да караш и предизвикваш някой, това ти его може да се изразява на пътя в това, че всички останали не могат да карат, дразнят те, гледаш само как да ги прецакаш, защото ти се пречкат и всякакви от този род.
          Или демек искам да кажа, че дали може да караш технологично един автомобил много добре не е равносилно на това да не си гамен на пътя и почти не е свързано.
          Мен най-много ме дразнят една група хора, които хем не могат да карат, просто ги виждаш, че не могат да разположат един автомобил добре на пътя, ама и се бутат. Това е крайно опасно. Защото има друг вид хора, които могат да карат добре и се възползват от малките ситуации на пътя, но с минимален или почти никакъв риск за другите участници в движението.
          Ама други, които уж са съвестни на пътя, не нарушават правилата (много, защото всеки нарушава малко или много), ама да кажем тръгването им на светофар оставя 5 коли разстояние всеки път до предната кола и някой се възползва от това и се вмъкне, настават едни клаксони и псуване по "тариката", който е минал пред теб. Нищо, че отново си поне 3 коли с "дупка" до него и като светне червено заради теб си отвисяват още поне 3 коли, които иначе са могли да минат.
          За това монетата никога няма само една страна и за това е хубаво човек да може да се наблюдава през странични очи, и да може да си даде по-правилна самооценка под формата на страничен наблюдател, излизайки от строг субективизъм. Ама това ако ти пука по принцип за движението, хората около теб и т.н.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Много ми се иска, да станат задължителни регистраторите и да може да се подава сигнал при нарушение, което имаш заснето. След това да има ефективни глоби. Да видим тогава. Половината хора си мислят, че правилата за движение на магистрален път, са в сила и на двулентов път в градски условия с ограничение до 80км/ч. Преди два дена един такъв ми светкаше да му се махна от пътя, като видя патрулката напред и бързо се кротна и му спряха желанията. Истината е, че агресията поражда агресия. На мен не ми пречи, когато видя някой да иска да прави ляв завой пред мен, от по-далечна дистанция да му сигнализирам, да пусна газта и така и той минава и не прави опашка зад себе си и на мен не ми се налага да спирам. Но като ме ядосат и моята толерантност пада.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              Хайде малко по-свеж въздух. Иска ли някой сняг, имаме за износ? От обяд започна да вали и вече надмина 5 см.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Тука пере дъжд, ще ни удави...

                Коментар


                  Съвсем теоретично ако имаш егото, че може да караш и предизвикваш някой, това ти его може да се изразява на пътя в това, че всички останали не могат да карат, дразнят те, гледаш само как да ги прецакаш, защото ти се пречкат и всякакви от този род.
                  Или демек искам да кажа, че дали може да караш технологично един автомобил много добре не е равносилно на това да не си гамен на пътя и почти не е свързано.
                  Мен най-много ме дразнят една група хора, които хем не могат да карат, просто ги виждаш, че не могат да разположат един автомобил добре на пътя, ама и се бутат. Това е крайно опасно. Защото има друг вид хора, които могат да карат добре и се възползват от малките ситуации на пътя, но с минимален или почти никакъв риск за другите участници в движението.
                  Ама други, които уж са съвестни на пътя, не нарушават правилата (много, защото всеки нарушава малко или много), ама да кажем тръгването им на светофар оставя 5 коли разстояние всеки път до предната кола и някой се възползва от това и се вмъкне, настават едни клаксони и псуване по "тариката", който е минал пред теб. Нищо, че отново си поне 3 коли с "дупка" до него и като светне червено заради теб си отвисяват още поне 3 коли, които иначе са могли да минат.
                  За това монетата никога няма само една страна и за това е хубаво човек да може да се наблюдава през странични очи, и да може да си даде по-правилна самооценка под формата на страничен наблюдател, излизайки от строг субективизъм. Ама това ако ти пука по принцип за движението, хората около теб и т.н.
                  Напълно се съгласявам с теб с всичко казано. Умението на човек да кара се изразява в още много други неща, но най-вече всеки сам за себе си да знае какъв му е лимита.
                  Иначе точно тези тарикатлъщини от типа "тука да мина тънко и по-бързо" ме дразнят, изкарват от равновесие и категорично не толерирам. Такива хора ги наричам "крадци на време". Примери наистина хиляди мога да дам, ако си ги записвах някъде.
                  Но ето пресен пример от снощи - в 21:15 ч. един таксиметров шофЕр не можеше да чака като втора кола на два поредни светофара, като и на двата реши сам да си направи втора лента (?!).
                  Искам да кажа, че почти винаги се опитвам да влизам в положение, никой не се е родил научен, цял живот се учим от собствени и чужди грешки, но като че ли масово нямаме такова желание, все гледаме да минем някой, да прецакаме другарчето, а бе една кола по-напред да сме, просто ей така, не че бързаме толкова.
                  Ама какво сме се заядосвали, това са бели кахъри. Важното е да сме живи и здрави! И си пожелавам на всички да бъдем една идея по-добри, по-търпеливи,, по-внимателни, по-съвестни, и по-толерантни един спрямо друг (не само като шофьори, ами и като пешеходци), все пак никога не сме сами на пътя и носисм не малка отговорност.

                  Коментар


                    За перничани дето могат да карат - сещам се за един меринджей, който беше казал - виждал съм, но няма. Или - познавам ги и двамата. :D Всъщност познавам трима от Перник, даже двама са от форума и са много готини момчета. Във всеки град/район си има странни и особени хора, но на някои места са повече на глава от населението, което създава усещане, че всички са такива. Ето сега даже си стоя в едно заведение в Перник, с анцуг на Левски и си пиша на лаптопа. Ако перничаните бяха такива, каквито ги описват, щяха да ме пребият и да ми блъскат главата в клавиатудссднйдфлсрислерф4902угфвф@В№ФК№ефв йево4цфй4 вхфои вефх4ов

                    ----
                    Не знам дали се получи с вица...

                    Но друг е замисълът на мнението ми - изглежда сте забравили, че "аварийките" са особен вид оборудване в автомобила, един вид "специално". Те дават неограничени права на ползвателите им, както и някои супер-сили, като например:

                    - спиране и паркиране на магистрала в лента за аварийно спиране
                    - дават право да качиш колата на тротоар
                    - можеш да паркираш на/срещу/пред пешеходна пътека, стълби, входове, гаражи, до сгради
                    - паркирането като втори ред до вече паркирали коли, със запушване на поне 2 от тях - не само е желателно, а дори задължително
                    - допълнителни бонус-точки печелиш, ако паркираш на инвалидно място и добавиш "САМО ЗА МАЛКО!".
                    - докато си на аварийки, можеш също да изпревариш голяма опашка и да кажеш "САМО ДА ПОПИТАМ НЕЩО". Задължително това се прави на врата/гише, на които пише "ТУК НЕ Е ИНФОРМАЦИЯ"
                    - имаш право да притичаш точно където току-що е измито, но само ако кажеш на чистачката "Е ТУКА ОТ КРАЯ, ДА НЕ ТИ ОСТАВЯМ СТЪПКИ..."
                    - някои по-дребни неща, като да изпушиш една цигара в асансьора, да се облегнеш на левия парапет на ескалатора и да стоиш на стълбите на трамвая, понеже ще слизаш след 7 спирки, са неща, които дори не трябва да се отбелязват, те са сред задълженията, ако си на аврийки.

                    Код:
                    За което и да е от нещата, ако ти направят забележка - казваш "невишчесъмнааврийкивесатръгвам" или "бетилишмикаешкодапрая"
                    
                    И да се оплача - мен лично зимата ме изненада. Съсипа лятото.
                    
                    [B]Kay_, blue_coconut[/B] - честито за колата, много е хубава. Гледам, че вече и на ИТАЛФЕСТ сте я водили, супер! Пак да отидете с нея.
                    Ред.: Нещо дефектира страницата, затова последните три реда ги "облякох" в "код", че иначе изчезват.

                    Коментар


                      Снощи един такъв шофЕр ми направи предната броня красива заедно с десния фар... Индивиди такива много но в големите градове процента им е малко в повече. На моменти сам се усещам че бъркам... В Перник не съм ходил, но в София шофьорите са толерантни.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                        но в София шофьорите са толерантни.
                        Между другото колкото и да е скапано движението в София, винаги се намира някой толерантен на пътя. Минат 5 келеша, но 6-тия се окаже пич и се разбираш с него.
                        Но като отида в друг град, все чакам 6-тия пич, ама много трудно го намирам.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Да се оплача - тая вечер, около блока имаше особено много коли. Наложи се да паркирам на заден ход в тъмницата... Около блока е поляна, разбирай в момента кал и локви. Нищо не се вижда, особено назад, а и имам парктроник и много много не гледам, чакам да свирне.
                          И както си давах назад, в един момент колата спря. Давам газ - нищо, давам напред - пак нищо.
                          Слизам, гледам - двете предни гуми в по една дълбока локва, колата се подпряла някъде отдолу на една гърбица, и гумите въртят свободно във водата като водно колело.
                          Един съсед дойде почти веднага, пробвахме да я бутаме, ама... 2 тона... не помръдва.
                          Пробвахме да ме тегли с джипа си - скъсахме въжето (няколко пъти)... постепенно се посъбраха съседи, пробвахме да бутаме възможно най-много хора - нъц.
                          Накрая, все пак все инженери се бяхме събрали, повдигнахме колата с крика от едната страна и подложихме под гумата една дъска и си излезе без усилия.
                          Уточнявам, че беше кал от целодневен дъжд и разтопен сняг, студено и тъмно.
                          От всички помагали, само 2 познавам лично, останалите само по физиономия.
                          Исках да ги почерпя после, но се разбягаха. Успях да хвана само колегата с джипа, който получи бутилка.
                          Вярвайте в доброто в хората, има го в огромни количества!

                          Коментар


                            За да вляза и аз в темата на спора кой колко може да кара бих казал следното - постоянно се натъквам на хора с номера С, СА, СВ дето могат да карат само от светофар до светофар. Излязат ли извън София и стъпят ли на някой път със завои и край - почва се с к*урвенските номера - на завой спирачки колкото може, излезе ли от завоя газззз да не можеш да го изпревариш. Пътя София - Самоков се кара с 40 км/ч при нормални пътни условия. Ако е по средата на колона от коли, дето водещата е с номер С, СА или СВ, то текущата кола не спазва никаква дистанция до колата отпред и да искаш не може да го изпревариш - човека си е свикнал да си кара в София (не знае какво е дистанция). До момента никога не съм имал случай някой дето вижда, че води колона да отбие, за да пропусне автомобилите. Имал съм и случаи дето влизам в завой със 70 км/ч и трябва да набия спирачки заради някой дето го взема с 40 и не може да кара. После нека карат с 100 по софийските булеварди и с 40 км/ч в завоите и да се мислят за шофьори. Валне ли малко сняг и ги гледам всичките "карачи" почват да облизват мантинелите. А някои дори и в София не са се научили да карат - по Тодор Александров съм се натъквал на десетки идиоти, за които маркировката не значи нищо и това, че трябва от средна лента да минат в лява след даден светофар нищо не значи за тях.

                            До колегата Immortal - има и винаги ще има хора, които да ти помогнат в дадена ситуация.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              Хахаха, благодарим, Оги! Много се израдвах на описанието ти, още ми е смешно, толкова е истинско, чак не ми се вярва...

                              tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                              ... Излязат ли извън София и стъпят ли на някой път със завои и край - почва се с к*урвенските номера - на завой спирачки колкото може, излезе ли от завоя газззз да не можеш да го изпревариш. ...
                              Колега, като начало - спор няма, само обсъждаме, никой с никого не се кара. Иначе - абсолютно същото, което съм цитирала, мога да кажа за почти всички коли с различен от С, СА или СВ номер - като карат в София, влизат в насрещното, по булеварди се носят като родопска песен, карат неориентирано, в последния момент взимат решение, че ще завият и тн., няма смисъл да продължавам, да не вземе пък сега някой да се обиди, изобщо не целя това. Обаче в техния си град се правят на големите отворковци "ти кой си тука ся, я да ти покажа как се кара". Не отричам, че каквото казвам, не важи и за софиянци.
                              София - Самоков само един път съм се натъквала на шофьорКА, караща с 40. Едвам я изпреварихме, изобщо не осъзнваше какво се случва. Но на пътя София - Своге аз лично съм се прибирала вдясно, за да пусна по-бързите от мен. Така че, какво да ти кажа - за съжаление не си попадал на Хора.
                              Последна редакция от blue_coconut; 07.02.2020, 11:48.

                              Коментар


                                Е ти с колко искаш да карат по булевардите с 200 ли? Има си ограничение и това е 50 км/ч. В София при нормални условия средната скорост е около 30 км/ч.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X