Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    blue_coconut написа: Преглед на мнението
    Ама не съм съвсем съгласна с вас. Колата я имам малко повече от 3 години, и мисля, че си я познавам - най-малкото не на всяка бензиностанция се е случвало да ми сипват над вместимостта, дадена от производител, на която все пак продължавам сляпо вярвам. Според писанията ми в carspending от м. май тази година съм зареждала пет пъти, четири от които на две различни Еко-та. И четирите пъти правя едно и също нещо - пълня резервоара догоре от почти празен. За пример давам зарежданията (от Еко-то) - 44,38; 44,48; 44,64; 43,86. И това на Марешки - бам, 48,53. Което е с около 10% над вместимостта, и това се случва само там. Следователно въпросът ми е риторичен. Но искате да кажете, че на бензиностанция Х , за разлика от бензиностанция У, изведнъж обемът на резервоара и някаква въздушна междина се променят? За себе си имам обяснение, което е най-логичното - човекът просто си е настроил колонките уж да сипват малко отгоре, че да си избие донякъде парите от ниските цени на горивата. Друго логично обяснение не намирам. И просто исках да споделя впечатление и да информирам, та и други хора да знаят.
    Съжалявам, но си се объркал. Както е казал колегата по-горе, ако не вярваш , пробвай да сипеш в съд, в който са разграфени литрите. Щом пише 48 литра, значи са налети толкова. Няма как да са по-малко. Изключването на пистолета за зареждане зависи от много неща. Примерно, при по-висока скорост на зареждане се образува повече пяна. Която също изключва пистолета, но това не значи, че резервоарът е пълен догоре.

    Коментар


      stilo_new написа: Преглед на мнението
      Съжалявам, но си се объркал. Както е казал колегата по-горе, ако не вярваш , пробвай да сипеш в съд, в който са разграфени литрите. Щом пише 48 литра, значи са налети толкова. Няма как да са по-малко. Изключването на пистолета за зареждане зависи от много неща. Примерно, при по-висока скорост на зареждане се образува повече пяна. Която също изключва пистолета, но това не значи, че резервоарът е пълен догоре.
      Напротив - начини за наливане на по-малко - разбирай цифрата на колонката да е по-голяма от реално сипаното гориво - има доста. Измервателните уреди са доста специфични машини. В частност колонките на бензиностанциите макар и да подлежат на строг контрол, с малко познания и опит се манипулират - разбира се не в полза на клиента. А пък и контролните органи в БГ работят почти винаги в свой интерес, а не да си вършат съвестно работата. Така, че факторите работещи против потребитела са прекалено много за да имаме вяра на търговците на гориво. Всеки има глава на раменете и си решава дали да вярва, като го лъжат или да вярва на хора, изкарващи си печалбата по честен начин, защото все пак има и такива все още.
      Последна редакция от krasimir77; 27.07.2019, 12:22.

      Коментар


        @krasimir77 - ясно е, че начини много, но няма реални доказателства. Колежката се възмущава, че на бензиностанции от една верига винаги и сипват около 44 литра, в Марешки и сипват 48.5 литра. Нямам отговор дали тя е минала 10% повече пробег. Как тя може да знае колко реално са й сипали - също е под въпрос. Тази бензиностанция за София е трън в очите на всички останали (предполагам не само в София). Така, че ако има някаква нередност, първа ще затвори, тъй като апетитите са много големи. Ако имаше недоволни клиенти, нямаше да има опашки пред колонките на въпросната бензиностанция. Просто се опитах да обясня на колежката, че е напълно нормално и възможно при резервоар Х литра, да се напълнят още Y литра. Дори като отидеш в заведение и си вземеш бира 0.5 или 0.33 не ти носят чаша, дето да побира точно това количество и да са тия напълнили до ръба, а има отметка, която е на 2 см под ръба - е и при резервоарите е така.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          Да се похваля вчера /слуайно / присъствахме на две свадби в Гърция на приятели /познати.
          Знаят хората как да живеят
          След морето сега сме на балкан на бани -Не че във Велинград си няма топла вода ама и тук да видим.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            Не съм отговорила дали съм минала 10% повече с това гориво, защото все още го харча. Но обещавам, че ще пиша, защото на мен ми е не по-малко интересно, предвид, че стил на каране, маршрута, по който минавам, както и часовете, в които карам, са доста идентични месец с месец, и ако съм направила с 10% повече пробег, ще призная, че са ми сипали 48, 5 литра. Иначе мисля да продължа с експеримента в следващите месеци и на други вериги бензиностанции.

            Коментар


              Оплакване: Нещо, някога май е разливано в багажника на моята Мареа, защото от ляво е изгнила като Опел след дъжд. Левия праг също се оказа по-зле от страна на ръжда от колкото си мислех.
              Click image for larger version

Name:	20190728_130424.jpg
Views:	1
Size:	316,1 KB
ID:	2098556Click image for larger version

Name:	20190728_142113.jpg
Views:	1
Size:	339,8 KB
ID:	2098557
              За капак, както си карам вчера сутринта, тръгвам да превключа скорост и усещам че нещо ме гъделичка по ръката. Гледам, някакъв тлъст паяк ми се паркирал отгоре на ръката. Добре, че нямаше коли в насрещното (имам фобия от тези твари).

              Да се похваля, най-накрая събрах и изчистих Мареата, вече отново е 4 местна и няма висящи кабели във всяка посока. Също така излезе и едно добро нещо от тази ръжда! Скъса се тръбата влизаща в най-задното гърне.
              Click image for larger version

Name:	20190727_205301.jpg
Views:	1
Size:	414,1 KB
ID:	2098558

              В момента колата звучи уникално, най-вече в тунелите Може да ми се струва, но май и върви повече



              П.П. Клипа е след скъсването на тръбата, но преди напълното премахване на гърнето. В момента е същото, но с повече дълбочина/бас.
              Последна редакция от JTR; 30.07.2019, 11:34.

              Коментар


                Чудих се, чудих се къде да го пусна този текст, къде трагичен, къде комичен, но ей тук попадна в крайна сметка:
                https://www.fiat.bg/warranty/
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Чудих се, чудих се къде да го пусна този текст, къде трагичен, къде комичен, но ей тук попадна в крайна сметка:
                  https://www.fiat.bg/warranty/
                  Въпроса е какво е покритието. И дали тази удължена гаранция всъщност не е просто застраховка като удължената гаранция на Мото-Пфое, която не покрива ангренажен ремък например и не е към завода производител, а към застраховател.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    Имам проблеми с хора олигофрени. Значи аз съм в къща и пред нас има бол места за паркиране и като цяло вечерно време само моята кола е там паркирана плътно винаги до оградата. Има обаче една фирма до нас, която сутрин през седмицата се изспиват всичките от нея и го препълват. До тук това не ми е проблем, нека си паркират. Проблемът ми е, че явно назначават все по-големи олигофрени и сега има нов идиот, който паркира всяка сутрин на 10см. от моята кола всеки път и ми драска вратата брутално. Вече ми писна от него. Опитах се да го предупредя няколко пъти, като говорих дори с управителя, сложих дори колче на 50см от моята кола за да разбере, че трябва да паркира по-далеч, но уви той е слезнал да го махне и пак е паркирал на 10см. Не знам въобще как слиза от колата при такова разстояние ... Никога нищо съм нямал като закачка, пререкания дори не го познавам тоя човек, но той с неговата трошка Рено за 1000 лева ми вдига кръвното сериозно. Имам една идея да купя 1 трошка и да я паркирам до моята за да знам, че никой няма да спира там и без това има достатъчно места за тях. Друг вариант не се сещам за сега. Нещо да ме посъветвате ?

                    П.С. Ако някой продава кола за 100-200 лв. може без двигател само купе за да го изтропосам там, че ми писна сериозно.
                    Последна редакция от yeksuh; 02.08.2019, 14:11.

                    Коментар


                      Недоспал съм, преуморен съм, цял ден тичам по някакви задачи, в работа не съм продуктивен и машината ми пусна 2 пъти гадно кафе. На обяд ми сервираха някакво подобие на винен кебап и някакво подобие на бананова торта.
                      Ходих да търся някакъв убит офис-склад на Интерлогистика, че да си взема 1 шкафче от Икеа, чаках ги 1 час, че бяха в обедна почивка, сутринта заръчах 1 радиатор за вкъщи, после трябва да ходя и него да мъкна и побирам в колата, качвам до 5 етаж... След това трябва да изчегъртам шпакловката на една шупнала стена в хола, да шпакловам наново, да поставя една конзола с ключ, да добоядисам и някъде към 12-1 през ноща да си подготвя такъмите, че утре съм за риба в 4:30
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Поемете на североизток. А?
                        По-дългото обяснение - няколко дни ми се случва да използвам навигацията в чужд град. Задал съм адреса. Тъмно, въртя, не знам къде се намирам. Карам и разчитам на нея. И тя, навигацията, ми казва изведнъж да поема на североизток. А? Наляво или надясно да завия? Не, на североизток, спрямо навигаторката!
                        Аз ли не знам къде е североизток, или попадам в ситуация, която ме обърква? Няколко пъти в последната седмица. Я по-сериозно.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Аз за това на навигацията като е пусна и викам че трябва да ходи спи като подава такива сигнали
                          и понякога трябва да не се водим по нея .
                          Виждал съм много хора да са на съвсем различно място от зададеното .
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            Поемете на североизток. А?
                            По-дългото обяснение - няколко дни ми се случва да използвам навигацията в чужд град. Задал съм адреса. Тъмно, въртя, не знам къде се намирам. Карам и разчитам на нея. И тя, навигацията, ми казва изведнъж да поема на североизток. А? Наляво или надясно да завия? Не, на североизток, спрямо навигаторката!
                            Аз ли не знам къде е североизток, или попадам в ситуация, която ме обърква? Няколко пъти в последната седмица. Я по-сериозно.
                            BO, зависи коя навигация ползваш. HERE ме води точно до адреса.
                            Утре от Североизток потеглям към Филибето, че отпуската свърши... Това последното е оплакване.
                            Последна редакция от dobrujanetza; 02.08.2019, 22:31.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              В една друга тема се оплаках, че ъглошлайфчето ми предаде богу дух, та искам да попитам за някое средно бюджетно решение за ново. Сумата е 60-80 лв., нещо от рода на RTR, Raider или подобно, кое е за предпочитане турско или китайско? Насочил съм се към следните параметри: мощност 700-900 В, обороти 11000 са достатъчни и е желателно да може да се регулират, диаметър на диска 125 /115 дали ще е достатъчен?/. Ако на ъглошлайф за 115 сложа диск 125 / щита мога да го взема от стария/ ще има ли затруднения добичето с периферни скорости и тем подобни?
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                2 неща станаха за хвалене:

                                - смених си кондензатора на климатика на колата и се преродих, работи изключително добре, охлажда мега-бързо, държи нормално налягане, в движение сваля до 5.3 - 6.0 градуса на централните клапи. Естествено, ремонтът извършен от Веско Arsenal88.

                                - влязох в 21 век откъм скорост по кабел към интернета. Минах на друг оператор, който ми предоставя 75 Мб, (32 на стария). Сега форумът се зарежда 2 пъти по-бързо

                                Коментар

                                Working...
                                X