Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Мрън
    - Бракувам моята голяма любов в КАТ Разград. Страшна драма и мъка. Вече два часа вися като жрица.
    Хвалбата
    - Събота и неделя направих две хубави тренировки. Новите пръчки мятат на 80м. + , а точността е убиственна.
    - До края на октомври ще ми излезе и картотека за новия сезон 2019 год.
    Аз наскоро бракувах моята стара Дедра (бях я продал на приятел от детинство и все още се водеше на фирмата ми).
    Цялата процедура в КАТ Ямбол отне 15 минути. За 1 час (общо) я бях отписал и от данъчното.
    Не ви знам КАТовете какво правят, но и във Врачанския гледам че колегите регистрират кола за 2 дни.
    А аз преди време за 1 ден регистрирах 2 коли - едната в София (Ситроеня) и другата в Сливен (Кромата). Вярно, тая в София беше само на документи, номерата ѝ не ги сменяхме, ама все пак.

    Аз да се оплача - онзи ден се ударих със Ситроенчето в едно Рено Меган Коуч... Той беше виновен, но тъй като КАТ отказаха да дойдат, а Ситроеня беше само с леко одраскан калник, пък рендето - с врата за смяна... писахме в протоколите, че аз съм виновен, че да платят на човека ремонта от моята ГО... Дано само да не ми повишат застраховката за догодина.

    Коментар


      blue_coconut написа: Преглед на мнението
      ...Хайде де, на 29ти този месец (събота) има "Организирано изкачване на Черни връх" - идеята е това да е най-голямото организирано изкачване на Черни връх, в 10:00ч се събират пред х. Алеко. 100% ще е лудница, но защо да не се пробва?!
      ...
      Чудесна идея! Там сме! Писах в темата за софийските срещи.
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        fifo td 100 написа: Преглед на мнението
        [ATTACH=CONFIG]106089[/ATTACH]
        Взех един такъв от моргата и аз че моя се е озъбил...
        Малката трабичка има няква цетка само така ли е или има някъв клапан??? Това за изгорелите газове ли е ...
        По точно това пишеше че е от Мареа само... Да предположим че е жтд ще напаснее ли на ТД този маркуч

        Коментар


          fifo td 100 написа: Преглед на мнението
          По точно това пишеше че е от Мареа само... Да предположим че е жтд ще напаснее ли на ТД този маркуч
          Предполагам, че щуцера е за маслените пари- някакъв маркуч може би да влиза там.
          Последна редакция от dobrujanetza; 29.09.2018, 14:51.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            dobrujanetza написа: Преглед на мнението
            Предполагам, че щуцера е за маслените пари- някакъв маркуч може би да влиза там.
            Да маркуч влиза и заминава на някъде... Влиза в черна кутия горе между помпата клапана за егр ли е турбо ли е..
            Маслени пари ??? От там смуче охлюва
            Последна редакция от fifo td 100; 29.09.2018, 18:12.

            Коментар


              Не не смуче охлюва.

              Аз такова ....Click image for larger version

Name:	IMG-a24dd1e37bf5aac09eb7246445460918-V.jpg
Views:	1
Size:	392,7 KB
ID:	2097904
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                Не не смуче охлюва.

                Аз такова ....[ATTACH=CONFIG]106099[/ATTACH]
                Кво ????

                Коментар


                  Е кво кво 13.200
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    Не съм сигурен дали се оплаквам или се хваля, но преди 2 седмици посетих "изложението" Електро Мобилити Експо в София Ринг Мол. Там беше изложена и Тесла Модел S P75D. Веднага забелязах, че се предлага като кола под наем от една фирма, която не ни плаща за реклама, затова ще я спестя като име, но се заклех в парите си, че ще я взема под наем за един ден, независимо от цената за наем за деня.

                    И така, потърсих я на сайта на фирмата - нямаше я. Но пък я видях в брошурата и според нея - колата може да се наеме за период 2-4 дни за цена от 190 Евро на ден. За повече дни - цената на ден пада, а само за ден - цената се образува след запитване, но ще е поне 200. Е, прежалих тези пари, защото само си представих какво е да се качиш в електричка с 400 к. с. мощност и батерии за над 400 км... в сравнение с е-Up-овете на Спарк, които са по 80 к. с. и батерии за 160 км. И така замечтан, стигнах до момента с депозита - за да вземеш която и да е кола под наем от тази фирма, трябва да платиш депозит, който може да изгубиш при определени обстоятелства (най-общо - да има повреди по колата, причинени от неправилно използване). Оказа се че депозитът може да се плати единствено с кредитна карта, не може с дебитна, нито кеш-пари. И ако за един тъп Голф 7 депозитът е нещо от сорта на 100-120-140 евро, то за Теслата депозитът е в размер на 1'500 Евро. Това вече определено ми идва нанагорно, колкото и да имам желание да я взема и да я карам 1-2 дни. Така за момента се отказах. Те и без това гледам, че не ги карат много тия коли...

                    Другото, което пак не знам дали е за хвалене или за оплакване - днес карах едно служебно Опелче Комбо, което е с 1.3 мултиджет и като че ли това е единственото хубаво нещо в тая кола. На 34 000 км и е минала периода си на полуразпад. С такова двигателче, на 5-та предавка и 140 км/ч (само по нанадолно), бучи с около 3700 об. Аз откакто карам дизелови коли, такива обороти съм виждал предимно на картинка.

                    Коментар


                      Не съм сигурен дали се оплаквам или се хваля, но преди 2 седмици посетих "изложението" Електро Мобилити Експо в София Ринг Мол. Там беше изложена и Тесла Модел S P75D. Веднага забелязах, че се предлага като кола под наем от една фирма, която не ни плаща за реклама, затова ще я спестя като име, но се заклех в парите си, че ще я взема под наем за един ден, независимо от цената за наем за деня.

                      И така, потърсих я на сайта на фирмата - нямаше я. Но пък я видях в брошурата и според нея - колата може да се наеме за период 2-4 дни за цена от 190 Евро на ден. За повече дни - цената на ден пада, а само за ден - цената се образува след запитване, но ще е поне 200. Е, прежалих тези пари, защото само си представих какво е да се качиш в електричка с 400 к. с. мощност и батерии за над 400 км... в сравнение с е-Up-овете на Спарк, които са по 80 к. с. и батерии за 160 км. И така замечтан, стигнах до момента с депозита - за да вземеш която и да е кола под наем от тази фирма, трябва да платиш депозит, който може да изгубиш при определени обстоятелства (най-общо - да има повреди по колата, причинени от неправилно използване). Оказа се че депозитът може да се плати единствено с кредитна карта, не може с дебитна, нито кеш-пари. И ако за един тъп Голф 7 депозитът е нещо от сорта на 100-120-140 евро, то за Теслата депозитът е в размер на 1'500 Евро. Това вече определено ми идва нанагорно, колкото и да имам желание да я взема и да я карам 1-2 дни. Така за момента се отказах. Те и без това гледам, че не ги карат много тия коли...

                      Другото, което пак не знам дали е за хвалене или за оплакване - днес карах едно служебно Опелче Комбо, което е с 1.3 мултиджет и като че ли това е единственото хубаво нещо в тая кола. На 34 000 км и е минала периода си на полуразпад. С такова двигателче, на 5-та предавка и 140 км/ч (само по нанадолно), бучи с около 3700 об. Аз откакто карам дизелови коли, такива обороти съм виждал предимно на картинка.
                      1.3 ми изглежда като играчка за деца...

                      Коментар


                        Близко до ума е, че Комбо-то е за товарене,, а не за разходки по Сънсет.
                        И не е за такива скорости
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          Хвалба: днес се наканих да прегледам предните спирачки и ... утрепах щуреца там (абе какъв щурец, цял оркестър си беше )! Вече не свирят полифонични мелодии. И понеже не открих друга видима причина, мисля че вероятно свирукането у идвало от образувал се ръб в края на вътрешната накладка. Сега е тишина и комфорт!

                          Click image for larger version

Name:	nakladka.jpg
Views:	1
Size:	283,4 KB
ID:	2097913
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            Хвалба- това комбито е голяма работа. Вчера събра разглобени легло, бюро,офис стол, други багажи, а за капак- матарк вързан на гредите на тавана. А падащата броня е много хитро решение.
                            И да се оплача- с тия студентски багажи се разглобихме вчера. Важното е, че каузата си заслужава.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              Къде ще учите?
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                Мрън - трябва да вържа малко кукички за раболов към 200 бр. И да ги оразмеря на дължини. До края на месеца две състезания. Едното на канала а другото на Арена Митерсон.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X