Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Похвали се, оплачи се ! - част 8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    slonikon написа: Преглед на мнението
    Тюх, най-накрая и мен ме украсиха с фишче между Враца и Мездра. Явно вече много са ми набрали щом за превишение от 13 км/ч са се напънали да ми пратят честитка. Но се движа в правилната посока, де, предвид предишния ми акт, който беше за 14 км/ч отгоре. Явно на всеки 13 години ставам по-дисциплиниран шофьор

    Все пак в мен тлее едно съмнение, щото бях останал с впечатлението, че в известието трябва да пише и грешката на уреда, с който е направено измерването, а в моето я няма. Да не са им станали вече свръх точни радарите?!
    Значи... пада ти се! Ти си знаеш защо!

    А иначе - аз там изгърмях миналата Коледа с 300 лв (210), и от тогава карам като пенсия.
    Почти задължително има тринога между Мездра и Враца.
    Ползвай Waze, почти винаги са обозначени къде са.

    Коментар


      Амчи не съм виновен, но ще се поправя, надявам се!
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        Камерите вече ги има и в гугъл мапс, смао на версията за мобилни устройства. На пц-то през брузъра не работи.
        Има няма преди месец се появи.
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          Днес не ми еден...
          Правя 1 седмица сайт за чудо и приказ, пращам го на една пача, която не знам каква е на шефа на въпросната фирма и тя започва да мрънка - ама не е това, което сме искали, ма това не тука, ма това защо там...
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            А ти какво очакваш от юзери? Още с първото представяне да ти ръколяскат ли? Такова нещо през годините ми на програмист не съм виждал, все нещо им е криво или им е дошъл акъла когато са спяли и им се явил духът от бутилката, така че не се коси ке им мине, предполагам че не ти е сефте.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              Смених темата и го направих наново почти от нулата за 5 часа.
              Ако и тоя път нещо не й хареса на въпросната, ще хвана бухалката
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                На времето правих една програма за склад на един магазин 6 месеца ходене по мъките и все нещо не й допадаше, даде ми половината сума с уговорката накрая да даде остатъка, като продилжи да капрзничи. В един момент ми писна и й теглих майната, върнах й парите за да ми е мирна главата и си изтрих всичко. После се натресе едни от Ст.Загора, които я изцедиха на двойна цена отделно телефоните които навъртя, а аз й бех под ръка на 50 м. от нея. После на тази база направих програма за една бензиностанция, там беше просто песен нямаша капризи и хората бяха много точни. Разни хора разни идиоти.
                Последна редакция от NikMar; 14.06.2019, 13:23.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  На времето правих една програма за склад на един магазин 6 месеца ходене по мъките и все нещо не й допадаше, даде ми половината сума с уговорката накрая да даде остатъка, като продилжи да капрзничи. В един момент ми писна и й теглих майната, върнах й парите за да ми е мирна главата и си изтрих всичко. После се натресе едни от Ст.Загора, които я изцедиха на двойна цена отделно телефоните които навъртя, а аз й бех под ръка на 50 м. от нея. После на тази база направих програма за една бензиностанция, там беше просто песен нямаша капризи и хората бяха много точни. Разни хора разни идиоти.

                  Смених темата и го направих наново почти от нулата за 5 часа.
                  Ако и тоя път нещо не й хареса на въпросната, ще хвана бухалката

                  Предишната ми работа беше ИТ подръжка и напълно ви разбирам! Наслушал съм се на какви ли не глупости от "юзери", като например как един звъннал на колега от ИТ отдела, да го попита кога ще бъде доставена някаква си поръчка, от някакъв си сайт. Не защото сайта е наш, а защото ние сме ИТ отдела и ние се занимаваме с "интернет работите"...

                  Иначе няколко приятелски съвета да ви дам... Знам, че вие сте частни лица и там нещата са по-различни, но изгответе правилник, който подробно описва как се процедира в конкретни ситуации. Малко глупаво звучи, но наистина помага, като има недоволни въпреки, че вие сте си свършили работата. Най-вече помага за вашето спокойство, което е най-важното нещо. С клиенти винаги се говори спокойно, без излишни емоции. Обяснявате им как стоя нещата, защо са така, какво можете да направите за да ги промените, за колко време, пари и кога. Ако не ги устройва, оправяте си сметките до тук, и който от където е, без драма! Не ги оставяйте да ви свалят на тяхното ниво, да се карате, да си викате и напрягате излишно. И последно също много важно, не правете компромиси за "трудни клиенти"! Те вместо да си кажат "Ей, евала на човека! Отдели ми допълнително внимание да ми свърши допълнителна работа, за която не ми е длъжен.", в тяхната глава е по-скоро "Е, глеай го тоа! Усра работатъ и ся ми са мазни тука, дее*а мааму дее*а!"
                  Цаката е човек да е твърд, с ясно изявена позиция, но не груб! Точен, склонен да работи с клиента и да вложи усилие във всеки аспект на работата си, но не и балък, да търчи по г*за на някой идиот, да му върши работа за без пари!

                  А за интерфейса на сайта/програмата ги карайте да ви надраскат набързо една скица! За да няма после "Ама аз си го представях по-друг начин."

                  П.П. Забравих да се похваля!
                  Ето ми творението от този уикенд:
                  Click image for larger version

Name:	20190616_203844.jpg
Views:	1
Size:	297,6 KB
ID:	2098480
                  Click image for larger version

Name:	20190616_225514.jpg
Views:	1
Size:	224,7 KB
ID:	2098479

                  Направено с говорители от първата ми автомобилна любов, Volvo S40 MK1
                  Последна редакция от JTR; 17.06.2019, 13:03. Причина: Да се похваля!

                  Коментар


                    Сайта е финализиран след премахване на 90% от полезното съдържание, което бях добавил - фонови изображения, секцийка ЗА НАС, секцийка за дейността, карта на членовете на въпросната организация, карта с адрес на организацията
                    На началната страница остана само секция с новини и форма за контакти... Що не го казаха това още в началото да си спестя една камара труд и нерви
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      На времето изисквахме задание от клиента и черно на бяло си имахме връзване на гащите, после проектанта ми задаваше детайлите и аз програмирах. Последствие се отървах като станах супервайзор в една банка, после вече ни викаха сисадмини в други учреждания и т.н. Вече приключих с работата и си гледам кефа.

                      Да се оплача и похваля и аз.
                      Оплакване: цяла седмица разчиствахме таванската стая и масата. Изхвърлихме над 20 чувала с дрехи и 3 кашона хартия за разпалки.
                      Хвалба: от мазата от скраб изкарахме 56 лв., отделно се натъкнах на талона на първата ми кола /ако може да се нараче такава/ ЗАЗ 968А, бракуван отдавна незнам защо талона не са ми го искали. Отделно намерих една моя шофьорска книжка от 1999г., пак незнам защо е останала. И мнооого пари
                      Click image for larger version

Name:	IMG_20190616_091455.jpg
Views:	1
Size:	201,4 KB
ID:	2098482
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        Вече съм татко за втори път.
                        Не бързах да се хваля, защото имаше малко драми, но вече всичко е наред
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          Полях дънната платка на ACER ASPIRE 5742 (i3-380), 3 GB RAM, 64 GB SSD, WIFI, BLUETOOTH и т. н. с моторно масло около 300 мл. Засега съм много доволен, не трака, мърка като коте. Обаче маслото е Castrol EDGE 5/40. Как мислите, за зимата дали ще му е добре, или да мина на 0/40?

                          (По темата значи - оплаквам се, че полях лаптопа, а се хваля, че после го сглобих, работи и пита за още.)

                          Коментар


                            Слав написа: Преглед на мнението
                            Вече съм татко за втори път.
                            Не бързах да се хваля, защото имаше малко драми, но вече всичко е наред
                            Да ти е живо и здраво както второто така и първото. Наздраве!
                            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                            Коментар


                              Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                              Да ти е живо и здраво както второто така и първото. Наздраве!
                              Благодаря !!!
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                Слав написа: Преглед на мнението
                                Вече съм татко за втори път.
                                Не бързах да се хваля, защото имаше малко драми, но вече всичко е наред
                                Честито и от мен!
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X